c4u
01.08.11,09:49
Dobrý deň,
pred časom som brata a sestru zamestnal na DoPC, pričom obidvaja majú okrem toho aj pracovný pomer, kde si uplatňujú nezdaniteľnú čiastku. Z toho dôvodu musím ich príjem zdaniť. Ich odmeny sa budú pohybovať od 150 € do 500 €, pričom mi nie je jasné či mám daňovému úradu túto daň vyplácať ako zrážkovú alebo inú.

Z daňového mám čísla účtov a sú tam dva, ktoré by vyhovovali. jeden s KS 1144 a druhý pre zrážkovú daň s KS 1744.

Mám teda daň zrážať alebo ako?

Ďakujem za radu.
Tweety
01.08.11,07:51
Dobrý deň,
pred časom som brata a sestru zamestnal na DoPC, pričom obidvaja majú okrem toho aj pracovný pomer, kde si uplatňujú nezdaniteľnú čiastku. Z toho dôvodu musím ich príjem zdaniť. Ich odmeny sa budú pohybovať od 150 € do 500 €, pričom mi nie je jasné či mám daňovému úradu túto daň vyplácať ako zrážkovú alebo inú.

Z daňového mám čísla účtov a sú tam dva, ktoré by vyhovovali. jeden s KS 1144 a druhý pre zrážkovú daň s KS 1744.

Mám teda daň zrážať alebo ako?

Ďakujem za radu.
ZD zo ZČ je už od 1.1.2011 zrušená, takže len preddavkovú.
veronikasad
01.08.11,07:52
Dobrý deň,
pred časom som brata a sestru zamestnal na DoPC, pričom obidvaja majú okrem toho aj pracovný pomer, kde si uplatňujú nezdaniteľnú čiastku. Z toho dôvodu musím ich príjem zdaniť. Ich odmeny sa budú pohybovať od 150 € do 500 €, pričom mi nie je jasné či mám daňovému úradu túto daň vyplácať ako zrážkovú alebo inú.

Z daňového mám čísla účtov a sú tam dva, ktoré by vyhovovali. jeden s KS 1144 a druhý pre zrážkovú daň s KS 1744.

Mám teda daň zrážať alebo ako?

Ďakujem za radu.
Zrážková daň bola v roku 2011 zrušená. Aj príjem dohodára zdaňuješ preddavkovou daňou. Ak nemá podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov u iného zamestnávatela, môžeš mu ho dať podpísať u vás a uplatniť mesačnú NČZD.
katka 23
01.08.11,07:55
keďže vyhlásenie na zdanenie príjmu už majú podpísané u zamestnávateľa , zrážaš im daň z odmeny 19%.
c4u
01.08.11,14:30
Ďakujem.