novo
01.08.11,09:50
Zdravím a prosím o radu ohľadom mojej okamžitej výpovede.
Osobne som šéfovi odovzdal okamžitú výpoveď, ktorú mi aj na miete podpisal.
Nakoľko mi nebola od apríla vyplatená (4 mesiace), podal som okamžitú výpoveď podľa §69 ods.1, písm.b.
Dnes 1.8. mi prišla odpoveď že výpoveď zamieta s tým, že zo zákona mám lehotu do 1 mesiaca, ktorú som očividne nestihol, keďže výplatu už nemám 4 mesiace.
Moja otázka spočíva v tom, či sa moja výpoveď nemôže vzťahovať k poslednej nevyplatenej výplate (júnovej), kedy by som termín stihol.
Dakujem, za odpevede.
Tweety
01.08.11,07:53
Zdravím a prosím o radu ohľadom mojej okamžitej výpovede.
Osobne som šéfovi odovzdal okamžitú výpoveď, ktorú mi aj na miete podpisal.
Nakoľko mi nebola od apríla vyplatená (4 mesiace), podal som okamžitú výpoveď podľa §69 ods.1, písm.b.
Dnes 1.8. mi prišla odpoveď že výpoveď zamieta s tým, že zo zákona mám lehotu do 1 mesiaca, ktorú som očividne nestihol, keďže výplatu už nemám 4 mesiace.
Moja otázka spočíva v tom, či sa moja výpoveď nemôže vzťahovať k poslednej nevyplatenej výplate (júnovej), kedy by som termín stihol.
Dakujem, za odpevede.
ALe ty si nedal výpoveď ale okamžité skončenie PP, a ak si nedostal ani poslednú výplatu, si v termíne.
veronikasad
01.08.11,07:54
Zdravím a prosím o radu ohľadom mojej okamžitej výpovede.
Osobne som šéfovi odovzdal okamžitú výpoveď, ktorú mi aj na miete podpisal.
Nakoľko mi nebola od apríla vyplatená (4 mesiace), podal som okamžitú výpoveď podľa §69 ods.1, písm.b.
Dnes 1.8. mi prišla odpoveď že výpoveď zamieta s tým, že zo zákona mám lehotu do 1 mesiaca, ktorú som očividne nestihol, keďže výplatu už nemám 4 mesiace.
Moja otázka spočíva v tom, či sa moja výpoveď nemôže vzťahovať k poslednej nevyplatenej výplate (júnovej), kedy by som termín stihol.
Dakujem, za odpevede.
májovú a júnovú výplatu si dostal načas ? Aprílovú ešte vôbec nie ?
Zamestnávatel nemôže odmietnuť okamžité skončenie prac.pomeru. O neplatnom skončení rozhoduje súd - v tomto prípade na návrh zamestnávatela.
novo
01.08.11,08:09
...a teraz to mam riešiť nejakým dodatkom, keďže som konkrétne jún neuviedol....
...som napisal z dôvodu nevyplatenia mzdy....
novo
01.08.11,08:11
májovú a júnovú výplatu si dostal načas ? Aprílovú ešte vôbec nie ?
Zamestnávatel nemôže odmietnuť okamžité skončenie prac.pomeru. O neplatnom skončení rozhoduje súd - v tomto prípade na návrh zamestnávatela.

Nedostal som vobec žiadnu od apríla...
po podaní výpovede mi prišla na účet výplata za apríl...
Tweety
01.08.11,08:12
Nedostal som vobec žiadnu od apríla...
po podaní výpovede mi prišla na účet výplata za apríl...
A potom teda už nič? máš teda stále dôvod na okamžité skočenie PP. Nemusíš reagovať na zamestnáv. odpoveď.
veronikasad
01.08.11,08:14
Nedostal som vobec žiadnu od apríla...
po podaní výpovede mi prišla na účet výplata za apríl...
novo, neide o výpoveď, ale okamžité zrušenie pracovného pomeru (treba to správne definovať v písomnej komunikácii so zamestnávatelom).

Ak si nedostal ešte výplatu za mesiac máj, oznám obratom zamestnávatelovi, že trváš na ukončení prac.pomeru. Kedy máš výplatný termín podľa pracovnej zmluvy ?
novo
01.08.11,08:49
A potom teda už nič? máš teda stále dôvod na okamžité skočenie PP. Nemusíš reagovať na zamestnáv. odpoveď.

Odpoveď zamestnávateľa - citujem

Na základe vyjadrenia nášho právneho zastúpenia Vám k uvedenému oznamujeme nasledovné:
Vaše okamžité skončenie pracovného pomeru považujeme v plnom rozsahu za neplatné, a to z nasledujúcich dôvodov. V zmysle ust. §69 ods.3 Zák. práce, zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel. Táto lehota je prekluzívna, nemožno ju predĺžiť a ani jej zmeškanie odpustiť. Pokiaľ sa právo neuplatnilo v lehote, toto právo zaniká a právny úkon je absolútne neplatný. Súd na to musí prihliadať aj bez návrhu, z úradnej povinnosti.
Vám lehota uplynula už v marci. Keďže Váš termín určený na výplatu príjmov je 10. deň kalendárneho mesiaca, uplynutím 15-tich dní od výplatného termínu - t.j. v prípade januárovej výplaty deň 25.02.2011, je tento dátum dňom, kedy Vám začala plynúť prekluzívna lehota v zmysle ust. §69 ods.3 Zákonníka práce. Táto lehota uplynula dňa 25,03,2011 a Vaše okamžité skončenie pracovného pomeru nám bolo doručené dňa 29.07.2011, čiže je neplatné.
Preto Vás upozorňujeme, že Váš pracovný pomer aj naďalej trvá, a preto ste povinný vykonávať prácu tak ako predtým.
Samozrejme, ak máte záujem na ukončení Vášho pracovného pomeru, sme pripravení o tom s Vami komunikovať a korektne sa dohodnúť v zmysle zachovania dobrých vzájomných vzťahov."

Doteraz som mal množstvo telefonátov, kde sa mi vyhražajú Absenciou, keďže som dnes už nenastúpil.

Momentálne už nemam iba májovú, a júnovú výplatu....

Ako ďalej postupovat. ....
novo
01.08.11,08:52
novo, neide o výpoveď, ale okamžité zrušenie pracovného pomeru (treba to správne definovať v písomnej komunikácii so zamestnávatelom).

Ak si nedostal ešte výplatu za mesiac máj, oznám obratom zamestnávatelovi, že trváš na ukončení prac.pomeru. Kedy máš výplatný termín podľa pracovnej zmluvy ?

Výplatný termín je k 10. v mesiaci....

táto lehota za maj už je prešvihnutá no k júnovej by som to stihol...
10. júla + 15 dni + mesiac = 25. august.
...teda myslím ze sa to tak ráta...
Ivík32
02.08.11,14:37
Stíhaš to a urob to čím skôr, pretože ak Ti zamestnávateľ dá absenciu preto, že si nebol v práci, mohol by to kvalifikovať ako závažné porušenie pracovnej disciplíny a okamžite skončiť s Tebou PP on. ;)