martinez
16.01.06,16:31
Caute poradaci, potreboval by som dost promptne pomoct. Predavam stavebny pozemok, ktory nie je oslobodeny podla §9,1,b... cize jeho predaj je predmetom dane podla §8,1,b... zakladom dane je rozdiel medzi predajnou cenou a kupnou cenou (v pripade nadobudnutia darom cena zistena v case jej nadobudnutia podla osobitneho predpisu, napr.znaleckym posudkom). Jedna sa mi o predajnu cenu... v zmluve je stanovene:

Zmluvné strany sa dohodli na kúpnej cene Nehnuteľnosti vo výške 600 jednotiek, pričom súčasťou kúpnej ceny nehnuteľnosti sú stavebné úpravy pozemku a projektová dokumentácia rodinného domu. Kúpna cena je rozdelená nasledovne:
A/ suma 500 jednotiek je stanovená za parc. č. xxx/xxx v k.ú. xxxxxx
B/ suma..100 jednotiek je za projektovú dokumentáciu rodinného domu

Moja otazka znie, co je prijmom z prevodu vlastnictva nehnutelnosti ? 600 jednotiek alebo 500 jednotiek ?

Potrebujem to dost surne....Dakujem moc za ochotu...
Vladimír Ozimý
16.01.06,16:25
no treba si pozriet paragraf 8 ods 5 a) a d) - takze predajna cena je 600 jednotiek pricom naklady je mozne odratat ako vydavok znizujuci zaklad dane...
martinez
17.01.06,07:55
ok, dakujem... myslel som si......... kedze je projekt zahrnuty do kupnej ceny nehnutelnosti, tak predaj projektu je vlastne sucastou predaja nehnutelnosti ako jeden celok...

ak by sme to chceli oddelit, museli by to byt 2 samostatne plnenia, tj v predmete zmluvy by musel byt 1/predaj nehnutelnosti v hodnute 500 jednotiek a 2/predaj projektu v sume 100 jednotiek...