Andka
01.08.11,10:33
Prosím o radu. Zle som poradila jednému kamarátovi pri zakladaní spoločnosti (SRO). Keď išiel na živnostenský overoval podpis na zakladateľskej listina a ja som mu tvrdila, že keďže stačí na živnostenskom len 1 exemplár, tak má ísť k notárovi overiť podpis len na jednej zakladateľskej listine.
Teraz už má živnostenské oprávnenie a mal by ísť na ORSR, ale chýba mu zakladateľská listina. Neuvedomila som si predtým, že to musí byť vlastne tí istá listina s rovnakým dátumom overenia podpisu ako na začiatku.

Prosím poraďte, čo s tým:
1. Dá sa získať zo ŽR SR originál listiny, spraviť overené kópie a tie odovzdať na ORSR?
2. Dá sa požiadať ŽR SR o zmenu dátumu, ku ktorému zapísal SRO a dať overiť nové zakladateľské listiny k novému dátumu?
3. Dá sa zrušiť SRO zaregistrovaná na ŽR SR a založiť ju znovu?
4. iné riešenie?
Economic
01.08.11,17:18
Prosím o radu. Zle som poradila jednému kamarátovi pri zakladaní spoločnosti (SRO). Keď išiel na živnostenský overoval podpis na zakladateľskej listina a ja som mu tvrdila, že keďže stačí na živnostenskom len 1 exemplár, tak má ísť k notárovi overiť podpis len na jednej zakladateľskej listine.
Teraz už má živnostenské oprávnenie a mal by ísť na ORSR, ale chýba mu zakladateľská listina. Neuvedomila som si predtým, že to musí byť vlastne tí istá listina s rovnakým dátumom overenia podpisu ako na začiatku.

Prosím poraďte, čo s tým:
1. Dá sa získať zo ŽR SR originál listiny, spraviť overené kópie a tie odovzdať na ORSR? áno už mám takú skúsenosť z BA od klientov, zapožičali, overili, vrátili... OR akceptoval úradne overenú fotokópiu spoločenskej zmluvy.
2. Dá sa požiadať ŽR SR o zmenu dátumu, ku ktorému zapísal SRO a dať overiť nové zakladateľské listiny k novému dátumu?
3. Dá sa zrušiť SRO zaregistrovaná na ŽR SR a založiť ju znovu? zbytočné...
4. iné riešenie?

v prípade potreby ma kontaktujte, nedávno som toto riešila u jedných klientov. Viac info v profile.
A ešte niečo, pri elektronickom podaní môžete ušetriť 50 % na súdnom poplatku.