gerob
01.08.11,11:09
Dobrý deň mám otázku - vlastním nehnuteľnosť, ktorej som výhradným vlastníkom...k nehnuteľnosti patria dielne, ktoré majú cez 150m2...dielne pôsobili ako keramická dieľňa - nachádzajú sa tu rôzne stroje na výrobu keramiky - vstavané keramické pece, kruhy a rôzny materíal na výrobu keramiky napr. glazúry a pod...(tieto veci sú ale v katastrofálnom stave a pochybujem o ich funkčnosti)
keď som nehnuteľnosť kúpila, toto sa tam už nachádzalo - ako uviedol predajca po pôvodnom majiteľovi... Ja som sa cca 3 roky snažila pôvodného majiteľa donútiť súdnou cestou vypratať tieto priestory, ale na súdy sa nikdy nedostavil a vždy udal dôvod chorobu ... preto som sa súd rozhodla zrušiť, nakoľko nehnuteľnosť predávam tak to potrebujem definitíne vypratať a tu je moja otázka - môžem tieto veci odstrániť, keďže pôvodný majiteľ očividne o veci nejaví záujem a tiež pochybujem ,že má od nich nejaké doklady o potvrdení vlastníctve týchto strojov? ...pretože ako som bola informovaná, pôvodný majiteľ nehnuteľnosť zdedil po rodičoch spoločne s vybavením dielne....o dom prišiel kôli exekútorom a stále sa snaží dom získať späť od človeka, ktorý mi dom predal no nemá najmenšiu šancu ...
Mne napadlo, že mu napíšem dopis na výzvu vypratania, dám mu 2 týždne čas na kontaktovanie a ak ma nekontaktuje, začnem to vypratávať ...
je to s právneho hladiska správne? môžem tie veci vyhádzať?
Keď som ukončovala súd, sudca mi povedal že mu to mám vyhádzať..
Za rady vopred Ďakujem...
Mária27
01.08.11,13:36
Oznám mu, že sa v nehnuteľnosti nachádzajú staré veci neznámeho majiteľa, že ich vtedy a vtedy vyvezieš tam a tam (zberný dvor). V prípade, že by niektoré patrili jemu, alebo by si chcel z nich niečo zobrať, nech sa tam dostaví.