danielag70
01.08.11,11:43
:rolleyes: ľudia, čo s tou extra hodinou TV čo navrhuje minister? Prídeme do práce už na hotové alebo kto to bude riešiť :---
zk24
01.08.11,09:45
TV = telesná výchova?
ErinErin
01.08.11,09:46
Na TA3 bola tlačovka s ministrom - spomínané zmeny plánujú až od septembra 2012, dovtedy školiť ućiteľov atď.
trisestri
01.08.11,10:03
Jurzyca je ekonom,zdá sa my že rezort školstva mu nesadol-
http://mistrik.blog.sme.sk/c/271992/Minister-pocitace-a-telocvik.html
Tweety
01.08.11,10:11
Jurzyca je ekonom,zdá sa my že rezort školstva mu nesadol-
http://mistrik.blog.sme.sk/c/271992/Minister-pocitace-a-telocvik.html
mi-to som ja, teda aj ty
my- to sme všetci:)
trisestri
01.08.11,10:18
mi-to som ja, teda aj ty
my- to sme všetci:)

nie som sam komu sa to zdá :):D:):):D
Tweety
01.08.11,10:32
nie som sam komu sa to zdá :):D:):):D
Problém nie je v tom, ale píšeš, že zdá sa mi, hoci s hrúbkou,:mad: takže to je v jednotnom čísle.:)
jaros5
01.08.11,13:06
:rolleyes: ľudia, čo s tou extra hodinou TV čo navrhuje minister? Prídeme do práce už na hotové alebo kto to bude riešiť :---

Pán minister objavil Ameriku .... už mám tých experimentov dosť ... post ministra školstva sa od začiatku demokratických procesov stal akousi trafikou. Zrátal už niekto koľko ministrov sa vystriedalo na tejto stoličke od novembra "89 ? Každá politická strana má plnú hubu školstva len pred voľbami.

Motivovať žiakov k učeniu je veľmi dôležitá vec, ale kto konečne zmotivuje učiteľov?
Kolegyňa tento školský rok išla do starobného dôchodku - v školstve odpracovaných skoro 40 rokov !!! Dôchodok = 430 Eur !!!!

Každý jej žiak (aj ten čo skončil ZŠ v 5. alebo v 6. ročníku, alebo absolvent ŠZŠ) ktorí sa zamestná, je na tom finančne lepšie.
jaros5
01.08.11,14:53
O jednej novinke, ktorá sa chystá na september som sa práve dozvedel:


štrajk učiteľov


Ćo povedať na úvod? Táto stránka vznikla na podporu všetkých učiteľov, ktorí sa chcú zapojiť do pripravovaného štrajku v septembri.

Iniciatíva "STAČILO!","I BASTA!" bude koordinovať všetky bližiace sa štrajkové aktivity.

POSTAV SA ZA SVOJ PLAT A SVOJE SOCIÁLNE PRÁVA!!!

Iniciativa " I BASTA" bude podporovať a koordinovať pomocou tejto stránky všetky aktivity , ktoré budú smerovať k zatvoreniu škôl na niekoľko dní ako vyvrcholenie štrajkovej iniciatívy.

Zároveň tento WEB bude sledovať každé zastrašovanie učiteľov na pracovisku zo strany vedenia škôl, ktoré sa už deje! napište nám! dajte nám o sebe vedieť!

http://aktualne.centrum.sk/domov/zdr...tml?id=1235413



O školstve:

-v školách učí asi 76*tisíc pedagógov

-až 6747 ich je v dôchodkovom veku!!!!

-na úradoch práce čaká na miesto učiteľa len niečo cez 1000 ľudí v celej SR /o prácu učiteľa nie je záujem. kto nahradí dôchodcov???/

-učitelia učia v nedôstojných pracovných podmienkach a priestoroch /rozpadnuté kabinety, triedy a telocvične v katastrofálnom stave!!!/

-priemerná mzda učiteľa sa pohybuje okolo 500 euro

-priemerný vek učiteľského zboru sa pohybuje nad hranicou 40 rokov

-podiel pracujúcich mužov v školstve sa pohybuje na úrovni 10-15 %

-učitelia sú vystavení tak silnému stresu, že tzv. "syndróm vyhorenia" u nich nastáva oveľa skôr

-učitelia sú jedinou kastou zamestnancov, ktorí veľmi slabo poznajú svoje sociálne práva/ vinu treba priznať aj školským odborom/

-učitelia zomierajú skôr / neodškriepiteľný fakt, nizky plat, slabá zdravotná starostlivosť, vysoký stres, prepracovanosť, depresia, skepsa/

-učitelia nemajú žiadne zamestnanecké výhody, alebo zľavy ako iní zamestnaci /používanie služobného vozidla,služobný telefón, notebook, stravné lístky, darčekové poukážky, posedenia, zamestnanecké zľavy, benefity, 13.plat atď/

-až na 70% škôl funguje tzv "bossing" zo strany riaditeľov voči učiteľom!!!!


CHCEŠ TO ZMENIŤ????
TAK NEZABUDNI!!!
SEPTEMBER 2011!!!
-
jaros5
01.08.11,14:56
Opäť jeden márny pokus hŕstky zúfalých učiteľov ?
video1983
01.08.11,15:30
ja drzim palce v proteste,len mi ma zaujimalo ked je to take zle preco niekto este studuje pedagogiku?
jaros5
01.08.11,16:48
ja drzim palce v proteste,len by ma zaujimalo ked je to take zle preco niekto este studuje pedagogiku?
mimotemy
Pedagogikú fakultu si dávajú študenti ako 2. resp. 3. školu, ak by sa náhodou nedostali na tú vytúženú.

Druhá skupina je poväčšine zložená z názorovej skupiny .... "pre ženu jeto dobrá škola, aj zamestnanie ..." veď aj keď veľa nezarobí - najde si šikovného manžela, ktorý ju predsa uživý ...

Klamal by som ak by som nespomenul takých, ktorí idú z presvedčenia, chcú byť učiteľkami/učiteľmi z presvedčenia....

Veľa absolventov po ukončení školy ani nenastúpia do rezortu a pracujú ako policajti, úradníci, ... proste hľadajú uplatnenie niekde inde .... lepšie platené pozície ....

atď. atď.
janka1710
01.08.11,16:55
TV = telesná výchova?
a kedy sa bude učiť.... keď telocvičňa je stále obsadena....a ani niet učiteľov TV... teraz je problém....
jaros5
01.08.11,17:25
a kedy sa bude učiť.... keď telocvičňa je stále obsadena....a ani niet učiteľov TV... teraz je problém....

podobne ako AJ - nie je dostatočný počet angličtinárov, ale AJ je povinný ...

A čo sa týka priestorov? Niet dostatok telocviční ?
Pán minister dal predsa návod ... treba tancovať zumbu ... a to sa dá kdekoľvek ...http://mistrik.blog.sme.sk/c/271992/Minister-pocitace-a-telocvik.html

A argument, že veď sa neplašte - 3. hodiny Tv majú byť až od roku 2012 ťa neukľudnil ? Ved za rok a pol sa dá postaviť kopec telocviční a máme kopec nezamestnaných ... tak ich rekvalifikujeme na telocvikárov ... a možno sa zmení minister a ten ďalší v poradí bude mať inú predstavu ako zmysluplne naplniť "MILÉNIUM" ...
janka1710
02.08.11,04:14
3 hodina Tv to už bolo.... bola ako rekreačná.... prečo sa zrušila? ..... asi to nebolo najlepšie riešenie..... a zumbu neviem si to predstaviť.... to je toľko cvičiteľov? .... kto zaplatí cvičiteľov? ...nie každý učiteľ vie predvádzať zumbu....teraz sme chodili zbierať kredity na pc .... odteraz to budú kredity na zumbu....a ešte neviem aké tanečné a iné športové aktivity.........
Vebi34
03.08.11,21:00
Prečo by sme deťom mali ponúknuť zumbu, to som ani ja nepochopila. Je veľa tanečných štýlov, od folklóru po hip-hop, tak nech si žiak vyberie.
Alena Ribanská
04.08.11,04:49
Pán minister objavil Ameriku .... už mám tých experimentov dosť ... post ministra školstva sa od začiatku demokratických procesov stal akousi trafikou. Zrátal už niekto koľko ministrov sa vystriedalo na tejto stoličke od novembra "89 ? Každá politická strana má plnú hubu školstva len pred voľbami.

Motivovať žiakov k učeniu je veľmi dôležitá vec, ale kto konečne zmotivuje učiteľov?
Kolegyňa tento školský rok išla do starobného dôchodku - v školstve odpracovaných skoro 40 rokov !!! Dôchodok = 430 Eur !!!!

Každý jej žiak (aj ten čo skončil ZŠ v 5. alebo v 6. ročníku, alebo absolvent ŠZŠ) ktorí sa zamestná, je na tom finančne lepšie.



Moja kolegyňa robila celý život na súde. Zapisovateľku pri súdnych pojednávaniach, naposledy na trestnom odd. kde sú spisy niekoľko kilogramové a dostala 260 €.
Ešte chcú učitelia štrajkovať ????
AdaMtiM
04.08.11,05:32
Dôchodok 430 eur sa mi zdá slušná suma. Množstvo ťažko pracujúcich nedosiahne túto sumu nikdy na výplatu.... takže neviem prečo sa učitelia stále sťažujú. Pracujú niektorí max. do 12.tej - 13.tej hod. / zrejme väčšina/ , kde si toto môžeme dovoliť my nepedagógovia??? Ja viem, každý by sme sa mohli donekonečna sťažovať na svoju slabo platenú prácu ... ale myslím že učitelia na tom nie sú až tak zle.
Vebi34
04.08.11,21:48
Moja kolegyňa robila celý život na súde. Zapisovateľku pri súdnych pojednávaniach, naposledy na trestnom odd. kde sú spisy niekoľko kilogramové a dostala 260 €.
Ešte chcú učitelia štrajkovať ????

A to robila na polovičný úväzok? Koľko je vlastne minimálna mzda? Moja stará mama bola ekonómka s vysokou školou, jej dôchodok je 270 eur. A určite jej pracovná náplň nebola len ťukať do písacieho stroja a prenášať papiere. Zodpovednosť vo finančnej sfére, ktorú niesla na pleciach nejdem opisovať. Lenže tu nejde o porovnávanie platov v jednotlivých oblastiach, ale vzájomne medzi pedagógmi a vysokoškolsky vzdelanými zamestnancami. Zapisovateľku na súde môže vykonávať každý priemerný človek, špeciálnu školu na to nepotrebuje. Pedagóg je rozhodne niečo viac.Ale ak nedôjde k zmene, naozaj toto povolanie bude vykonávať ktokoľvek a predovšetkým dôchodcovia.
jaros5
04.08.11,23:31
Tých zmien sa chystá na september dosť ...
Ingrid Ondruskova
05.08.11,04:40
..nebojte...my všetci, čo pôjdeme o 20 rokov do dôchodku, bez rozdielu vzdelania a praxe dostaneme až 100-eurový dôchodok!!!!