cece
16.01.06,15:45
Pri spracovávaní miezd pre neprertžitú prevádzku niečo robím asi zle. Môj postup je následovný:
1. Cez personalistiku - kalendár si nahodím dochádzku zamestnanca za daný mesiac. A celé si to potvrdím OK.
2. Prejdem na mzdy, kde dám generovať daného zamestnanca a program mi nahodí už docházku - hodiny, ktoré som zadala v personalistike. Plus doplním ostatné položky a dám OK. Týmto mám výplatu pre zamestnanca.
3. Takýmto spôsobom si nahodím ostatných.
Problém nastane keď zistím, že napr. u prvého zamestnanca som zabudla na nejakú položku a chcem ju doplniť. Keď si otvorím opäť jeho mzdu už mi program zmení základnu mzdu.
Ešte doplním, že zamestnanci sú odmeňovaní mesačnou mzdou / každý mesiac rovnaká mzda, len štvrťročne im vysporiadam hodiny/.
Marianna01
16.01.06,15:36
Ja si kalendár nenahadzujem mesačne. Po mesačnej uzávierke si hneď dám generovať zložky mzdy - tam mi ponúkne stále zložky. Keď sa dostanem do karty konkrétneho zamestnanca, na spodku sa mi objaví kalendár, kde si odkliknem, ktoré dni zamestnanec ne/pracoval, kedy bol sviatok, dovolenku, PN... ďalšie zložky mzdy si vyberám zo sadzobníka. A pri opravách mi neprestavuje výšku mzdy. Skús.
cece
17.01.06,15:39
A v personalistike - záložka mzdové údaje - kalendár, ako máš nastavený kalendár pre nepretržitú prevádzku?