alaya1
19.02.19,16:00
bettylou
21.02.19,07:07
Tak toto je skôr do okrasnej záhrady. Kvety a bylinky v netradičných kvetináčoch

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/uzasne-napady-ako-pestovat-kvety-doma-aj-v-zahrade-2/

Tá deviatka sa mi páči. Vie niekto ako sa to dá spraviť a či to môže byť aj z inej rastliny?
buchač
21.02.19,07:12
Tak toto je skôr do okrasnej záhrady. Kvety a bylinky v netradičných kvetináčoch

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/uzasne-napady-ako-pestovat-kvety-doma-aj-v-zahrade-2/

Tá deviatka sa mi páči. Vie niekto ako sa to dá spraviť a či to môže byť aj z inej rastliny?

Oveľa vhodnejšie je 6 - ka, lepšie ukáže...;)
Skús urobiť 27 - ku...a Ťa rovno prizabijem..:D :D :D
bettylou
21.02.19,10:41
6 ta to jak päsť na oko. 27 srandovná, ale mňa zaujíma jak je to zrobené, že je to jak vo vzduchu na tej 9.
misoft
21.02.19,10:58
........................ ale mňa zaujíma jak je to zrobené, že je to jak vo vzduchu na tej 9.
Nááááá.... šak SILON.....
bettylou
21.02.19,12:33
........................ ale mňa zaujíma jak je to zrobené, že je to jak vo vzduchu na tej 9.
Nááááá.... šak SILON.....

Ta to sú z umelej hmoty tie kvietky? Som ja myslela, že živé. Tak nič..
pavol54
21.02.19,12:40
........................ ale mňa zaujíma jak je to zrobené, že je to jak vo vzduchu na tej 9.
Nááááá.... šak SILON.....

Ta to sú z umelej hmoty tie kvietky? Som ja myslela, že živé. Tak nič..
To máš jedno aj tak to bolo len vyrobené pre foto časopisu, väčšina tých aranžérskych kúskov skončí život v deň po zdokumentovaní. ako tie tibetské výtvory
alaya1
27.02.19,19:47
bettylou
28.02.19,05:58
Nevieš? Vieš. Ale nechce mať každý čas na to, aby zapojil prirodzených predátorov (krtko, indické bežce..). a niekedy sa to nedá.
vicktor
28.02.19,07:31
Snad skodlivi invazivni migranti (teraz mam na mysli slimaky) nie su na roven ludom aby sa s nimi zachadzalo humanne.
Ked ta pichne komar, co spravis? Bacnes ho alebo nechas nasytit?
Krtko zere dazdovky pod zemou, nebeha po povrchu za slimakmi.
buchač
28.02.19,10:10
Hm...by som bol zvedavý na humanitu v prípade výskytu hlodavcov.
pavol54
28.02.19,10:49
Nevieš? Vieš. Ale nechce mať každý čas na to, aby zapojil prirodzených predátorov (krtko, indické bežce..). a niekedy sa to nedá.
Len škoda že prirodzení predátori nesmú žiť v mojej záhrade
Kvaka
28.02.19,10:53
Kvaka
28.02.19,12:13
My máme na chalupe dvorové mačky, a aj tak máme krtince. Tento týždeň prinesené ku schodu tri tučné myši. Potkanov tu niet.
V meste v bytovke dávajú v pivniciach návnady na potkany, dvakrát do roka. Bývajú v našom dome nedotknuté, lebo ...sú tam pár rokov aj dve, tri vykastrované mačky, prikrmované 3x za týždeň a veru odkedy sú tam, potkanov nik nevidel.
alaya1
28.02.19,12:51
Snad skodlivi invazivni migranti (teraz mam na mysli slimaky) nie su na roven ludom aby sa s nimi zachadzalo humanne.
Ked ta pichne komar, co spravis? Bacnes ho alebo nechas nasytit?
Krtko zere dazdovky pod zemou, nebeha po povrchu za slimakmi.

Snazim sa ku kazdemu zijucemu tvorovi pristupovat tak, ako si myslim, ze je spravne. Ak preferujem humannost aj k takymto " nemim tvaram " nevidim v tom nic zle. Nenutim inych, aby to robili ako ja.
vicktor
28.02.19,13:07
A co take humanne robis s molami v satniku? A s mravcami v komore?
Zi a nechaj zit?
alaya1
28.02.19,13:11
A co take humanne robis s molami v satniku? A s mravcami v komore?
Zi a nechaj zit?
nemam ani jedno ani druhe, ale tato pekna tema je u niecom inom. venujme sa jej a tesme sa z krasy, ktoru ponukaju zahrady.
babka - ježibabka
28.02.19,13:52
Nešla som dnes na internet kvôli potkanom. Na šutáku som písala, že kamerujem a trovím potkanov. Mám doma iba psíka a mačku. Krmivo im kupujem vo veľkom balení (skorej synovia), pretože ako osoba vo vyššom veku nechodím do obchodu denne pre napr. 1 rožok a 1 liter mlieka. Zhodou okolností mi obaja synovia priniesli 10 kg balenie granulí pre psíka. Hneď som ho nepopratala. Teraz, keď som ho išla popratať zistila som, že v jednom balíku zostalo za dve hrste, v druhom polovica. Cena obidvoch bola 26 €, takže som to riešila tým, že som si dala kúpiť otrovu. Potkany prišli zrejme z ulice, nakoľko nie je na našej ulici kanalizácia a žijú pod mostíkmi ku domom nad kanálom pre odvod vody z umývania riadu, prania, kúpeľne a dažďovej vody. Ale zrejme už sa mi udomácnili aj na humne, lebo dnes mal psík ňufáčik od hliny. Asi sa pokúšal nejakého niekde vyhrabať. Humanisti dajte mi teda radu ako to mám riešiť, keď potkany sú obecné, obecný úrad o tom vie a nijako to nerieši. Mne momentálne kamera cez PC nefunguje, ale volala som dnes so synom na Morave, jemu cez mobil ide, Ešte sú tam. Večer dávam ďalšiu otrovu. Humánne cítiaci s potkanmi zabite ma.
vicktor
28.02.19,14:26
Obec neriesi? Nasa obec aspon pravidelne upozornuje ze kazdy ma s takymi spravit poriadok u seba v dome a v zahrade. Dufam ze obec tak cini vo svojich objektoch.
"Zvero-humanisti" zatial nedali podnet ochranarom zalovat obec ze postupuje podla zakona.
V bytovkach je spravca povinny nastrazit "maskrtky".
Kvaka
28.02.19,14:41
Babka, všade v bytovkách sa robí jarná aj jesenná deratizácia, keď sa inak nedá, tak sa nedá, obec by tiež asi dávala otravu.
bettylou
28.02.19,15:25
Keď sú chutné, dobre padne, iná chuť jak zo zelovocu. Kým vyrastú lodyhy, to potrvá. My sme tak mávali zjari petržlen. Dostala som m.r. koreň šťavelu, už vykúka. Konečne sa aj u nás dalo ísť do záhrady, vyhrabávala som záhony do tmy. Tatry biele, čerstvý sneh.
Tak tie lodyhy vyrástli statočne skôr, ako som si myslela. :-)
Písala si 4.4. a už majú 3/4 metra. Ešte je na nich pár listov, potom ich hneď zlikvidujem.
Neoplatilo sa ulakomiť.
ako že nie?, lodyha jedna semená ... aj na ďalší rok, žiadne sáčky, farbičky... Nech SEMO bohuje, neboj neschudobneje
bettylou
28.02.19,15:37
lenže v dnešných moderných domoch a to nehovorím o bytovkách
Nazdal by som sa ze v chladnicke dole v takej zasuvke na zeleninu by mali byt vhodne podmienky na uskladnenie, ale po troch tyzdnoch je mrkva ako plastelina. Preco?
Lebo je dopestovávaná vo vode a nie v pôde...;)

nepravda, aj tá zo záhrady odparí vodu a je ako plastelína
bettylou
28.02.19,15:42
Snad skodlivi invazivni migranti (teraz mam na mysli slimaky) nie su na roven ludom aby sa s nimi zachadzalo humanne.
Ked ta pichne komar, co spravis? Bacnes ho alebo nechas nasytit?
Krtko zere dazdovky pod zemou, nebeha po povrchu za slimakmi.

ta hej, ale ikry kladú slimáci pod zem ty výkvet civilizácie :D
afrikánka
28.02.19,17:43
lenže v dnešných moderných domoch a to nehovorím o bytovkách
Nazdal by som sa ze v chladnicke dole v takej zasuvke na zeleninu by mali byt vhodne podmienky na uskladnenie, ale po troch tyzdnoch je mrkva ako plastelina. Preco?
Lebo je dopestovávaná vo vode a nie v pôde...;)

nepravda, aj tá zo záhrady odparí vodu a je ako plastelína
Máš pravdu, tá zo záhrady alebo z "rínku" zmäkne, ale z hypermarketov do týždňa, dvoch, schytá čierne fľaky a splesnivie.
Aj od teba mám dnes dve mínusky...to čo sa deje na východe, slnečné erupcie, následky Černobyľu...?;):---
bettylou
01.03.19,02:14
A co take humanne robis s molami v satniku? A s mravcami v komore?
Zi a nechaj zit?

mravce v komore?? mravce žijú predsa na lúke, pri hriadkach pod kameňmi, okolo ohniska... čo by robili v komore???!!! šak tam ani slnko nesvieti. Niekedy mám pocit, že sa bavím s MUTANTAMI :(
a ku tým moliam - v šatníku mám bobkový list. hoci sem tam si dovlečiem mole v dákom sáčku s múkou a pod. néé nevyhodím do konvy ako vy, prehrejem a uvarím aj s pridaným proteínom . A škodí mi to menej ako načapovať benzín dovezený z prednej ázie, pod lenivú riť s výhovorkou, že sa ponáhľam... :D
bettylou
01.03.19,02:19
nepravda, aj tá zo záhrady odparí vodu a je ako plastelína[/QUOTE]
Máš pravdu, tá zo záhrady alebo z "rínku" zmäkne, ale z hypermarketov do týždňa, dvoch, schytá čierne fľaky a splesnivie.
Aj od teba mám dnes dve mínusky...to čo sa deje na východe, slnečné erupcie, následky Černobyľu...?;):---[/QUOTE]
MIMO TÉMY mínusky nemáš ty, ale pricapené texty - bejby, ak chceš vysvetliť, daj, ktoré a pokecáme o tom. Je to len môj osobný názor a nie všeobecne povinné kritérium. :D
bettylou
01.03.19,02:43
Nešla som dnes na internet kvôli potkanom. Na šutáku som písala, že kamerujem a trovím potkanov. Mám doma iba psíka a mačku. Krmivo im kupujem vo veľkom balení (skorej synovia), pretože ako osoba vo vyššom veku nechodím do obchodu denne pre napr. 1 rožok a 1 liter mlieka. Zhodou okolností mi obaja synovia priniesli 10 kg balenie granulí pre psíka. Hneď som ho nepopratala. Teraz, keď som ho išla popratať zistila som, že v jednom balíku zostalo za dve hrste, v druhom polovica. Cena obidvoch bola 26 €, takže som to riešila tým, že som si dala kúpiť otrovu. Potkany prišli zrejme z ulice, nakoľko nie je na našej ulici kanalizácia a žijú pod mostíkmi ku domom nad kanálom pre odvod vody z umývania riadu, prania, kúpeľne a dažďovej vody. Ale zrejme už sa mi udomácnili aj na humne, lebo dnes mal psík ňufáčik od hliny. Asi sa pokúšal nejakého niekde vyhrabať. Humanisti dajte mi teda radu ako to mám riešiť, keď potkany sú obecné, obecný úrad o tom vie a nijako to nerieši. Mne momentálne kamera cez PC nefunguje, ale volala som dnes so synom na Morave, jemu cez mobil ide, Ešte sú tam. Večer dávam ďalšiu otrovu. Humánne cítiaci s potkanmi zabite ma.

planéta je pre všetkých, či? Ale je taká diagnóza surifóbia. Ak ťa ale ohrozuje, alebo zje tvoje jedlo, nerieš, zabi. Všetko ostatné je o spolužití a rôznorodosti prírody a je to vzájomne obohacujúce. Dobre vidíš.. :)
afrikánka
01.03.19,05:58
BETYLLOU
miesto minusky sa da predsa hodit text
Aj teraz...vraj mravce nemozu byt v dome, komore, mylis sa, aj tie zahradne sa vedia potarat po pribytkoch. Kazdorocne v urcitom letnom obdobi absolvuju najazdy, teda aspon tuna, pri Trencine. Faraonov nespominam, to pozna snad kazdy...bejby;)
alaya1
12.03.19,20:19
Dostala som v crepniku nadherne kvitnucu Laliu kralovsku, mozem ju uz zasadit do zahrady, ci cakat kym odkvitne?

Takato je
foto ilustr.
https://img.ephoto.sk/data/users//12533/photos/6bd631a9ec038b38d40e23ba8a92e7058914af1d_large.jpg
Dáša_
13.03.19,05:03
a si si istá, že neprídu mrazy a nezmrzne?
alaya1
13.03.19,05:24
a si si istá, že neprídu mrazy a nezmrzne?
Ja som sa pytala, lebo neviem, kto s tym ma skusenost
Tweety
13.03.19,06:07
Dostala som v crepniku nadherne kvitnucu Laliu kralovsku, mozem ju uz zasadit do zahrady, ci cakat kym odkvitne?

Takato je
foto ilustr.
https://img.ephoto.sk/data/users//12533/photos/6bd631a9ec038b38d40e23ba8a92e7058914af1d_large.jpg
Takéto cibuľoviny sadíme do zeme v jeseni.
Pzri aj tu : https://www.pluska.sk/izahradkar/balkon-terasa/balkonovky/zasadte-si-lalie-do-kvetinaca.html
alaya1
13.03.19,06:15
Citala som, ale dostala som teraz, tak som chcela zasadit. Mocno ma s tym niekto skusrenost osobnu.
Tweety
13.03.19,06:19
Citala som, ale dostala som teraz, tak som chcela zasadit. Mocno ma s tym niekto skusrenost osobnu.
Ja napr. biele ľalie ani nevyberám zo zeme a kvitnú už pekných pár rokov, tak isto môžeš zasadiť ale ja by som ešte počkala a zasadila až po zmrznutých. Iné je mať v zemi ako nad zemou.
pavol54
13.03.19,08:01
Citala som, ale dostala som teraz, tak som chcela zasadit. Mocno ma s tym niekto skusrenost osobnu.
po odkvitnutí
Valcake
13.03.19,08:39
..alaya, určite po odkvitnutí ako radia ostatní. Ja ľalie nevyberám a kvitnú. Keď sa dobre pamätám, sadila som cibuľky aj na jar, ale tie väčšinou kvitli na druhý rok. Nech ti robia radosť!
babka - ježibabka
15.03.19,11:05
mimotemyAsi som nemala sama problém s tými potkanmi, lebo sa tu pohybuje takéto auto. Dom na foto je montovaný drevený, ak sa dostanú dnu, tak zbohom rodina.
afrikánka
15.03.19,11:24
mimotemyAsi som nemala sama problém s tými potkanmi, lebo sa tu pohybuje takéto auto. Dom na foto je montovaný drevený, ak sa dostanú dnu, tak zbohom rodina.
Ja som tiez dobry "deraziter" :D
pavol54
15.03.19,11:45
mimotemyAsi som nemala sama problém s tými potkanmi, lebo sa tu pohybuje takéto auto. Dom na foto je montovaný drevený, ak sa dostanú dnu, tak zbohom rodina.
Prvé čo som povedal synovi keď išiel stavať dom, nech zabudne na drevostavbu a kvádrový dom.
pavol54
15.03.19,11:47
mimotemyAsi som nemala sama problém s tými potkanmi, lebo sa tu pohybuje takéto auto. Dom na foto je montovaný drevený, ak sa dostanú dnu, tak zbohom rodina.
Ja som tiez dobry "deraziter" :D
Odkedy mám tri vlastné a päť príživníčok, myšiam ani potkanom nechutí otrava (teda nie sú voľakedy sa mi zvykla stratiť za noc aj miska)
afrikánka
15.03.19,14:51
Da sa kupit zmes semien na pestovanie jedlych kvetov.
A co s nimi? Okrem potesenia pre oci, je to ozvlastnenie pre chutove pohariky, su aj zdrojom vitaminov, prirodnych antibiotik, maju dezinfekcny ucinok...pridavame do polievok, ryze, pomazanok, k syrom, na dezerty...:)

https://www.pluska.sk/izahradkar/okrasna-zahrada/zahony/7-tipov-uzasne-jedle-kvety-pestujte-ich-aj-vy.html
pavol54
15.03.19,15:30
Da sa kupit zmes semien na pestovanie jedlych kvetov.
A co s nimi? Okrem potesenia pre oci, je to ozvlastnenie pre chutove pohariky, su aj zdrojom vitaminov, prirodnych antibiotik, maju dezinfekcny ucinok...pridavame do polievok, ryze, pomazanok, k syrom, na dezerty...:)

https://www.pluska.sk/izahradkar/okrasna-zahrada/zahony/7-tipov-uzasne-jedle-kvety-pestujte-ich-aj-vy.html
Povedať žene alebo priateľke:"Ty môj kvietoček," môže byť aj prejav ľudožrútstva:)
bettylou
20.03.19,05:32
BETYLLOU
miesto minusky sa da predsa hodit text
Aj teraz...vraj mravce nemozu byt v dome, komore, mylis sa, aj tie zahradne sa vedia potarat po pribytkoch. Kazdorocne v urcitom letnom obdobi absolvuju najazdy, teda aspon tuna, pri Trencine. Faraonov nespominam, to pozna snad kazdy...bejby;)

Neviem, mám pavúky, mravce sa mi dnu netárajú :)
bettylou
20.03.19,05:37
Da sa kupit zmes semien na pestovanie jedlych kvetov.
A co s nimi? Okrem potesenia pre oci, je to ozvlastnenie pre chutove pohariky, su aj zdrojom vitaminov, prirodnych antibiotik, maju dezinfekcny ucinok...pridavame do polievok, ryze, pomazanok, k syrom, na dezerty...:)

https://www.pluska.sk/izahradkar/okrasna-zahrada/zahony/7-tipov-uzasne-jedle-kvety-pestujte-ich-aj-vy.html

vyzerá to fajne, len pozor na to, v akej hline ich vypestuješ, či to nebude dáky chemický koktail zo sáčku, a aj to slnko a vzduch veľa spraví. :)
BXLmiami
20.03.19,05:50
Aj vedľajšie slovenské družstvo.
bettylou
21.03.19,00:51
Niekedy boli vysadené aj ovocné aleje (jablonky, čerešne, hrušky, orechy broskyne), stačilo si kvety natrhať, aj lúky boli, teraz musíš kupovať, asfalt je moderný :D
Terezia13
02.05.19,19:05
kukučka
13.06.19,20:52
písali ste o komároch
citujem z FB
da sa aj vratič obyčajný,3-5 celych rastliniek vyvarit zo 1-2hod vo vode potom pridat rovnaky diel octu a mate 2 litre repelentu, ale nemusite tak vela octu mozte aj alpu alebo len vodu ale popridavajte klinceky rozmarin matu citronovu travu... alebo aj ciste esencialne oleje tohoto typu, aaaale pozor, vratic obycajny obsahuje aj tujon cize rozprasovat iba povrchovo po tele, nikdy nie vnutorne uzitie, a tehotne radsej nijako, ale to su len klasicke bezpecnostne pokyny, netreba sa ani bat toho, ja som to dve leta pouzival, postriekal som sa 2x denne od hlavy po paty aj na telo aj na saty a mal som pokoj, ale tento rok idem skusit iba tie olejceky a vonave bilinky, vratic kuscok nevonia ako ruza :)
Nandrolon
14.06.19,04:14
Niekedy boli vysadené aj ovocné aleje (jablonky, čerešne, hrušky, orechy broskyne), stačilo si kvety natrhať, aj lúky boli, teraz musíš kupovať, asfalt je moderný :D
V ČR sa ešte vyskytujú, napr. Alej Dobra.
BXLmiami
14.06.19,05:05
písali ste o komároch
citujem z FB
da sa aj vratič obyčajný,3-5 celych rastliniek vyvarit zo 1-2hod vo vode potom pridat rovnaky diel octu a mate 2 litre repelentu, ale nemusite tak vela octu mozte aj alpu alebo len vodu ale popridavajte klinceky rozmarin matu citronovu travu... alebo aj ciste esencialne oleje tohoto typu, aaaale pozor, vratic obycajny obsahuje aj tujon cize rozprasovat iba povrchovo po tele, nikdy nie vnutorne uzitie, a tehotne radsej nijako, ale to su len klasicke bezpecnostne pokyny, netreba sa ani bat toho, ja som to dve leta pouzival, postriekal som sa 2x denne od hlavy po paty aj na telo aj na saty a mal som pokoj, ale tento rok idem skusit iba tie olejceky a vonave bilinky, vratic kuscok nevonia ako ruza :)
Vratič je dosť jedovatý,to by som si na telo veru nedávala.Radšej rozmarín.
Nandrolon
14.06.19,05:19
Tých receptov je stovky, ja radšej klasika - hocijaký repelent z obchodu.
PS: napr. na také kloše jelenie nefunguje vôbec nič a to doslovne. Zase na druhej strane je to iba nepríjemný chrobák, nič viac.
vicktor
14.06.19,06:29
Ja som podla minulych rad vyluhoval klinceky v Alpe.
Komare to neodradilo. Pridam rozmajrin zeleny vo dva rady sadeny.
Na jedneho kamarata komare vobec nesadnu - cim to moze byt?
Tweety
14.06.19,06:31
Ja som podla minulych rad vyluhoval klinceky v Alpe.
Komare to neodradilo. Pridam rozmajrin zeleny vo dva rady sadeny.
Na jedneho kamarata komre vobec nesadnu - cim to moze byt?
Je to jeho krvnou skupinou. Ja sa terazky chystám na alpu s klinčekami, tak veru neviem, či to robiť. Mne od komárov trocha pomôže indulona repeletná ale ťažko ju zohnať.Toho roku sú dosť agresívni.
Nandrolon
14.06.19,07:50
Tu indulonu som pouzival. Dobra vec.
lujza.j
14.06.19,09:38
A co je v tej indulone..repelentne?aka silica....ak nie je dostat hotova...zmiesa sa obyc.indulona a repelentna zlozka a je to:) ved jednoduche....
Silice aj v lekarni...u mna aj obj.ak nemaju taku aku potrebujem...
Nandrolon
14.06.19,10:08
Zloženie je tam napísané, pochybujem že sa to dá len tak doma namiešať.
https://www.pilulka.sk/indulona-repelentna-gel-1x70-g
bettylou
14.06.19,10:12
písali ste o komároch
citujem z FB
da sa aj vratič obyčajný,3-5 celych rastliniek vyvarit zo 1-2hod vo vode potom pridat rovnaky diel octu a mate 2 litre repelentu, ale nemusite tak vela octu mozte aj alpu alebo len vodu ale popridavajte klinceky rozmarin matu citronovu travu... alebo aj ciste esencialne oleje tohoto typu, aaaale pozor, vratic obycajny obsahuje aj tujon cize rozprasovat iba povrchovo po tele, nikdy nie vnutorne uzitie, a tehotne radsej nijako, ale to su len klasicke bezpecnostne pokyny, netreba sa ani bat toho, ja som to dve leta pouzival, postriekal som sa 2x denne od hlavy po paty aj na telo aj na saty a mal som pokoj, ale tento rok idem skusit iba tie olejceky a vonave bilinky, vratic kuscok nevonia ako ruza :)

Kuki, a u vás už kvitne vratič? Bo to sa kvitnúca vňať používa
lujza.j
14.06.19,10:17
Myslela som,ze su tam prirodne silice...ktore su repelentne....ja by som si namiesala..aj bez Ethyl Butylacetylaminopropionate....:) a hlavne bez parabenov...
vicktor
14.06.19,10:35
pochybujem že sa to dá len tak doma namiešať
Vy doma nemate potrebne ingrediencie?
Ved staci Ethyl Butylacetylaminopropionate, Propylene Glykol, Butylene Glykol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Carbomer, Podium Lactate (and) Podium PCA (and) Fruktose (and) Glycine (and) Inositol (and) Lactic Acid (and) Niacinamide (and) Urea (and) Podium Benzoane, Tocopheryl Acetate, Parfum.
Toto by mal mat v spajzi kazdy .
Nandrolon
14.06.19,10:37
Tie prirodne nebudu dosahovat taku ucinnost ako tieto chemikalie. Je to rovnake ako s liekmi. Ked uz nestaci priroda, nastupuju silne farmaka.
Vicktor :-))))))))))))))))))))))))))))
bettylou
14.06.19,10:49
starí kočovní maďari sa zvykli blatom nacápať :), keď ich roje komárov prekvapili, aj zvieratá, len s očami a ušami bol trochu problém, pchali sa tie potvory dnu..

Dnes grilujem..:)
937 komárov lajklo
355 zdieľalo
a 578 prisľúbilo účasť :D:D
lujza.j
14.06.19,11:15
Ked silno chcem pouzit indulonu...tak kupim obycajnu ...predpokladam,ze zaklad na vsetky ostatne ...a pouzijem tu... +silice s repelentnym ucinkom....
Ano mam v spajzke veci z coho navarim krem....
Navarim si kolko potrebujem.....nepotrebujem tam dat hromadu konzervantov....aby vyrobok prezil dlhy poličkovy zivot v obchode-sklade...
Kazdy po svojom:---:D
Vsetko je o moznosti a o volbe:)
vicktor
19.06.19,11:31
vicktor
19.06.19,11:33
Je to jeho krvnou skupinou.
Ktora skupina im smakuje najviac a ktora nie?
Tweety
19.06.19,11:37
Ako osetrit stipance od komarov:
https://www.kamzakrasou.sk/ako-osetrit-stipance-od-komarov-takto-zmiernis-bolest-aj-svrbenie-/19122?position=hs_footer
Alebo https://lepsiden.sk/domaci-repelent-proti-komarom-kliestom/ Mne sa osvedčil kokosový olej. Ale skúšam aj alpu s klinčekmi,(dnes som namočila, tak počkám dva týždne) uvidím, kto vyhrá.
Tweety
19.06.19,11:40
korela
19.06.19,17:54
Kliešť, ktorý pripomína pavúka, môže byť aj u nás: Obeť sleduje očami a rýchlo prenasleduje
Našli ich aj na Slovensku
https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000731/1801505/Kliest--ktory-pripomina-pavuka--moze-byt-aj-u-nas--Obet-sleduje-ocami-a-rychlo-prenasleduje
bettylou
27.07.19,05:40
Ako si uviazať cesnak a ozdobiť levanduľou

https://www.youtube.com/watch?v=n2Nea-t4Fi4
bettylou
27.07.19,07:17
https://offgridworld.com/phenomenal-sub-irrigated-kiddie-pool-grow-bag-system/

tento link tu už raz bol, ale nezdá sa vám, že je tam dáko veľa umelej hmoty (plastu) na toľko rastlín? :confused:
bettylou
07.08.19,04:50
kukučka
07.08.19,19:34
Ten cesnak dať ako kyticu do vázy, mne vydrží v suchej tmavej pivnici do nového. Musí byť už vysušený a neviažem kytice, jednoducho ho dám do fľaše. Hlavou hore, roky tak skladujem.
kukučka
24.10.19,08:58
korela
19.04.20,06:02
Ako solitérna skupinka by vynikli najmä v minimalistickej záhrade.
https://backyard.gartenlove.com/photo-2/
Dáša_
19.04.20,07:51
Ako solitérna skupinka by vynikli najmä v minimalistickej záhrade.
https://backyard.gartenlove.com/photo-2/

ak si na jesen na toto spomeniem, tak vyskpšam takto posadiť tulipány, máme taký obrovský kamenný kvetináč pred barákom, viem si to tam predstaviť.
korela
21.06.20,17:02
Ak by niekomu vyliezali slizáky aj do vyvýšených záhonov, dobre známy záhradník z TV si vymyslel najmä pre svoj vek vyvýšené záhony na koloch.
Plodiny sú takto ochránené aj pred jarnými mrazíkmi, slúžia aj ako pareniská a mnoho
ďalších výhod.
https://www.youtube.com/watch?v=futK1iURrJo
https://www.youtube.com/watch?v=amlfkwB8pi0
Cca od 2:20. .. skladba materiálu.
https://www.youtube.com/watch?v=hhLrZb4ZE-c

https://www.youtube.com/watch?v=Y09xqbC2gXA
korela
30.06.20,10:16
https://www.facebook.com/619020451464688/photos/a.619045404795526/632139900152743/?type=3&theater
Aj tak sa dá, záhradník Lebiš. V 60 cm hrantíku vypestuje aj 2 rady kalerábov po 8 ks x 2.
veronikasad
30.06.20,15:10
Ahojte, prvykrat mám zasadené paradajky vo velkom kvetinaci na balkóne. Plodov maju dost, treba pre urychlenie dozrievania plodov odstranovat listy?
Balkon je otvoreny, na juznej strane domu, pri teplotach nad 30st je tam riadne horuco, treba nejake tienenie, alebo tieto vysoke teploty bez problemov "preziju"?
kukučka
30.06.20,16:37
Ja mám na balkóne paradajky do neskorej jesene, prvé roky len malé šeri cca 30 cm, tým som otrhávala len žltnúce spodné listy. Vlastne tak robím aj teraz s väčšími, mám rôzne, darované aj kúpené, nižšie aj vysoké, tie sú v záhrade v kvetináčoch pri plote. Nedokážem ich otrhať celkom dohola ako vidím na nete. Rob to s citom a nič nepokazíš. Nechala som skysnúť plné vedro pokrivy a riedeným polievala všetko možné, viditeľne pomohlo, sú silné. Ale pozor, neskutočný smrad.
veronikasad
30.06.20,17:53
Ja mám na balkóne paradajky do neskorej jesene, prvé roky len malé šeri cca 30 cm, tým som otrhávala len žltnúce spodné listy. Vlastne tak robím aj teraz s väčšími, mám rôzne, darované aj kúpené, nižšie aj vysoké, tie sú v záhrade v kvetináčoch pri plote. Nedokážem ich otrhať celkom dohola ako vidím na nete. Rob to s citom a nič nepokazíš. Nechala som skysnúť plné vedro pokrivy a riedeným polievala všetko možné, viditeľne pomohlo, sú silné. Ale pozor, neskutočný smrad.
Ďakujem za rady, bývam v paneláku, tú žihlavovú zálievku by som si nemohla dovoliť ...
pavol54
30.06.20,18:46
Ahojte, prvykrat mám zasadené paradajky vo velkom kvetinaci na balkóne. Plodov maju dost, treba pre urychlenie dozrievania plodov odstranovat listy?
Balkon je otvoreny, na juznej strane domu, pri teplotach nad 30st je tam riadne horuco, treba nejake tienenie, alebo tieto vysoke teploty bez problemov "preziju"?
dozrievanie urýchliš tým, že zastrihneš vrch rastliny napríklad nad 6 strapcom, ak otrháš zdravé listy čím sa má robiť fotosyntéza? to ako zdravé vytrhané zuby
veronikasad
30.06.20,19:44
Ahojte, prvykrat mám zasadené paradajky vo velkom kvetinaci na balkóne. Plodov maju dost, treba pre urychlenie dozrievania plodov odstranovat listy?
Balkon je otvoreny, na juznej strane domu, pri teplotach nad 30st je tam riadne horuco, treba nejake tienenie, alebo tieto vysoke teploty bez problemov "preziju"?
dozrievanie urýchliš tým, že zastrihneš vrch rastliny napríklad nad 6 strapcom, ak otrháš zdravé listy čím sa má robiť fotosyntéza? to ako zdravé vytrhané zuby
Dakujeeeem
erikto
01.07.20,18:21
Proti sliziakom (aj slimakom) sa da pouzit medeny drot a bateria (6V max 9V), nezabije ich, ale odidu. Plati len pre vyvysene zahony. Omotat ich okolo zahona a medzi drotom nechat 1-2cm medzeru, nesmu sa dotykat, ten dotyk urobi slizniak. Jeden drot bude + a jeden -
Terezia13
29.05.22,18:35
Máte niekto skúsenosti s prípravkom BORA proti vrtivke? Chcela by som to vyskúšať ako prípravok na zničenie alebo aspoň obmedzenie napadnutia orechov - černenie orechov. Začiatkom júna sa má urobiť zálievka pod stromom a koncom júna sa majú rozvešať nejaké žlté pásiky. Skúšali ste už niekto proti tejto "hávedi"?