tera1986
01.08.11,17:36
Dobry den,

Nedavno som si otvoril hernu s Vyhernymi pristrojmi. Mam tam aj bar a miesto na posedenie. Prave toto miesto by som chcel vyuzit na to, aby sa u mna mohli schadzat ludia a hrat poker. Nic by som si za to neuctoval, bolo by to len o tom, aby som dostal do baru nejakych ludi.
Chobot
02.08.11,07:08
Dobry den,

Nedavno som si otvoril hernu s Vyhernymi pristrojmi. Mam tam aj bar a miesto na posedenie. Prave toto miesto by som chcel vyuzit na to, aby sa u mna mohli schadzat ludia a hrat poker. Nic by som si za to neuctoval, bolo by to len o tom, aby som dostal do baru nejakych ludi.


A v čom je problém? Resp. ako znie otázka?
tera1986
02.08.11,14:10
Vedeli by ste mi s tym poradit? Musim sa niekde registrovat? Mohol by som za nieco take dostat pokutu? atd.
video1983
02.08.11,14:24
Takže takto,
Zákon o hazardných hrách - Zákon č. 171/2005 Z. z.
§ 18
Všeobecná licencia

(1) Žrebové vecné lotérie, tomboly a kartové hry mimo kasína možno prevádzkovať na základe všeobecnej licencie vydanej ministerstvom a po splnení oznamovacej povinnosti podľa § 19. Vo všeobecnej licencii ministerstvo určí podmienky prevádzkovania žrebových vecných lotérií, tombol a kartových hier mimo kasína.

(2) Všeobecnú licenciu ministerstvo vydáva pre vopred neurčený počet právnických osôb podľa § 17 ods. 1 a 2, ktoré po splnení podmienok v nej uvedených môžu prevádzkovať hazardnú hru, na ktorú je táto licencia vydaná. Všeobecná licencia sa vydáva na dobu neurčitú.

(3) Podmienky uvedené vo všeobecnej licencii na prevádzkovanie žrebových vecných lotérií a tombol sú najmä

a) náležitosti herného plánu,
b) spôsob a lehota uloženia finančnej zábezpeky podľa § 36,
c) spôsob a lehota úhrady odvodu podľa § 37,
d) vecné a obsahové náležitosti žrebu,
e) podmienky žrebovania,
f) požiadavky, ktoré musí splniť fyzická osoba zodpovedná za prevádzkovanie hazardnej hry, týkajúce sa praxe a vzdelania tejto osoby a jej funkcia u právnickej osoby podľa § 17 ods. 1 a 2,
g) spôsob, rozsah a doba archivácie dokladov týkajúcich sa žrebovej vecnej lotérie a tomboly,
h) náležitosti oznámenia žrebovej vecnej lotérie alebo tomboly.

(4) Podmienky uvedené vo všeobecnej licencii na prevádzkovanie kartových hier mimo kasína sú najmä
a) náležitosti herného plánu,
b) spôsob a lehota uloženia finančnej zábezpeky podľa § 36,
c) spôsob a lehota úhrady odvodu podľa § 37,
d) počet stolov s uvedením ich druhu,
e) spôsob označenia stolov,
f) typ turnaja a doba trvania turnaja,
g) výška dotácie turnaja,
h) počet hráčov,
i) požiadavky, ktoré musí splniť fyzická osoba zodpovedná za prevádzkovanie hazardnej hry, týkajúce sa praxe a vzdelania tejto osoby a jej funkcia u právnickej osoby podľa § 17 ods. 1 a 2,
j) spôsob, rozsah a doba archivácie dokladov týkajúcich sa kartových hier mimo kasína,
k) náležitosti oznámenia kartovej hry mimo kasína.

(5) Podmienky uvedené vo všeobecnej licencii musia byť zodpovedajúce povahe hazardnej hry, na ktorú sa všeobecná licencia vydáva; musia byť primerané, transparentné a nesmú znevýhodňovať záujemcov o prevádzkovanie hazardných hier na základe všeobecnej licencie.

(6) Návrh všeobecnej licencie ministerstvo zverejní spôsobom podľa osobitného predpisu najmenej 40 dní pred dňom jej predpokladaného vyhlásenia spolu s výzvou na predloženie pripomienok a s údajom, kde a v akej lehote ich možno k návrhu všeobecnej licencie uplatniť; táto lehota nesmie byť kratšia ako 30 dní odo dňa zverejnenia tohto návrhu. Ministerstvo zverejní spôsobom podľa osobitného predpisu vyhodnotenie pripomienok k návrhu všeobecnej licencie.

(7) Ministerstvo vyhlási všeobecnú licenciu zverejnením vo Finančnom spravodajcovi ministerstva. Všeobecná licencia nadobúda platnosť dňom zverejnenia, ak v nej nie je uvedený neskorší deň nadobudnutia platnosti.

(8) Odseky 6 a 7 sa použijú primerane aj na zmenu alebo zrušenie všeobecnej licencie.

(9) V prípade zmeny alebo zrušenia všeobecnej licencie môžu prevádzkovatelia hazardných hier, ktorí splnili oznamovaciu povinnosť podľa § 19, dokončiť prevádzkovanie žrebovej vecnej lotérie, tomboly a kartovej hry mimo kasína podľa pôvodnej všeobecnej licencie.


§ 36
Finančná zábezpeka

(1) Finančná zábezpeka slúži len na vysporiadanie záväzkov prevádzkovateľa hazardnej hry, ktorými sú odvody podľa § 37 ods. 1, sankčný úrok podľa § 54 ods. 2 a výplata výhier hráčov. Finančnú zábezpeku v minimálnej výške ustanovenej týmto zákonom musí prevádzkovateľ hazardnej hry zachovávať aj po uplynutí platnosti licencie až do vysporiadania všetkých záväzkov podľa prvej vety a predloženia ročného vyúčtovania odvodov ministerstvu. Ak by z akýchkoľvek dôvodov výška finančnej zábezpeky klesla pod minimálnu výšku ustanovenú týmto zákonom, je prevádzkovateľ hazardnej hry povinný ju do 30 dní doplniť. Finančná zábezpeka nepodlieha exekúcii podľa osobitného predpisu.18a)

...

(3) Minimálna výška finančnej zábezpeky je pri
a) žrebových lotériách, okamžitých lotériách a pri tombolách 5 % zo sumy vypočítanej ako súčin počtu vydaných žrebov a ceny za jeden žreb,
b) bingu okrem špeciálneho binga 16 500 eur na jednu prevádzku binga,
c) stávkových hrách okrem kurzových stávok 33 200 eur,
d) kurzových stávkach 750 000 eur,
e) výherných prístrojoch za každý výherný prístroj 150 eur, najmenej však 60 000 eur na jedného prevádzkovateľa hazardnej hry na všetky licencie na prevádzkovanie hazardných hier prostredníctvom výherných prístrojov, ktoré mu budú udelené obcami na území Slovenskej republiky na príslušný kalendárny rok,
f) hazardných hrách v kasíne 500 000 eur na jedno kasíno,
g) hazardných hrách v kasíne v rekreačnom komplexe 5 000 000 eur na kasíno v rekreačnom komplexe,
h) charitatívnych lotériách 200 000 eur,
i) hazardných hrách uvedených v § 3 ods. 2 písm. e) 750 000 eur,
j) kartových hrách mimo kasína 1 000 eur na jeden stôl za kalendárny rok.



§ 37
Odvod

(1) Prevádzkovateľ hazardnej hry je povinný odvádzať odvod, ktorého výška je pri
a) žrebových lotériách 15 % z hernej istiny za celé obdobie predaja žrebovej lotérie do štátneho rozpočtu,
b) tombolách 15 % zo sumy vypočítanej ako súčin počtu vydaných žrebov a ceny za jeden žreb do štátneho rozpočtu,
...
l) videohrách za každý terminál bez ohľadu na dobu jeho prevádzkovania počas kalendárneho roka 3 200 eur za kalendárny rok do štátneho rozpočtu a za každý terminál 800 eur za kalendárny rok do rozpočtu obce, v ktorej sa nachádza terminál,
m) kartových hrách mimo kasína 200 eur na jeden stôl za kalendárny mesiac alebo 1 500 eur na jeden stôl za kalendárny rok do štátneho rozpočtu,
Chobot
02.08.11,14:30
Vedeli by ste mi s tym poradit? Musim sa niekde registrovat? Mohol by som za nieco take dostat pokutu? atd.

A prečítal si si už zákon o hazardných hrách?

Lebo ak chceš prevádzkovať stoly, kde sa bude hrať poker, tak to už je považované za kasíno (v kasíne podľa zákona musí byť najmenej 5 hracích stolov).

Na tvojom mieste by som to neriskoval. Tie stoly by mohli slúžiť maximálne ako miesto na konzumáciu nápojov, hoci tiež nie som si istý. Neviem, či už sa zmenila legislatíva alebo sa ešte len zmení, ale v podniku, kde sa prevádzkujú hracie automaty, bude zakázané fajčiť a podávať nápoje.

Také hracie automaty musia dobre vynášať, ak ich ešte niekto chce prevádzkovať aj napriek strašne prísnej legislatíve...
tera1986
02.08.11,14:34
ale ludia hrali tu len tak nie na peniaze....
Chobot
02.08.11,14:38
ale ludia hrali tu len tak nie na peniaze....

Chceš mi tvrdiť, že ľudia prídu k tebe do kasína zahrať si poker o fazuľky...?:rolleyes::rolleyes::cool::confused:

A že nebudú hrať o peniaze? :D:D Aj môj syn na gympli hráva so spolužiakmi poker o peniaze - základným vkladom je 10 centov.

TO ti nezožerie žiadny kontrolór.
tera1986
02.08.11,14:52
nie do kasina ......otvorila som bar......
Chobot
02.08.11,15:11
nie do kasina ......otvorila som bar......

A môžeš mať teraz po zmene legislatívy v bare výherné automaty?