Matisek12
01.08.11,19:18
som študent, 6.7. som podpísal toto vyhlásenie u zamestnávateľa, aby mi nezdanili 10e, bolo to len jednorázové, a neskôr som odrobil 2 dni (23.,25.7.) u iného zamestnávateľa, tiež viac u neho nebude robiť, a chcem sa opýtať, či môžem aj jemu podpísať toto vyhlásenie, aby mi nezdanili príjem (cca 60e), keďže to je v tom istom mesiaci. Ďakujem.
Tweety
01.08.11,17:20
som študent, 6.7. som podpísal toto vyhlásenie u zamestnávateľa, aby mi nezdanili 10e, bolo to len jednorázové, a neskôr som odrobil 2 dni (23.,25.7.) u iného zamestnávateľa, tiež viac u neho nebude robiť, a chcem sa opýtať, či môžem aj jemu podpísať toto vyhlásenie, aby mi nezdanili príjem (cca 60e). Ďakujem.
Nie, nemôžeš, máš nárok len na jedno uplatnenie NČ. Výhodnejšie by bolo ho mať podpísané u toho druhého., ale čo už. Na konci obdobia pri RZD, alebo v DP si budeš môcť preddavok dane žiadať späť, samozrejme pri uplatnení ročnej NČ.
veronikasad
01.08.11,17:20
som študent, 6.7. som podpísal toto vyhlásenie u zamestnávateľa, aby mi nezdanili 10e, bolo to len jednorázové, a neskôr som odrobil 2 dni (23.,25.7.) u iného zamestnávateľa, tiež viac u neho nebude robiť, a chcem sa opýtať, či môžem aj jemu podpísať toto vyhlásenie, aby mi nezdanili príjem (cca 60e). Ďakujem.
nie, nemôžeš. V jednom mesiaci môžeš mať podpísané vyhlásenie len u jedného zamestnávatela.

Keď si podáš DP, zrazenú daň od druhého zamestnávatela ti DU vráti.
ladyrs
01.08.11,17:20
Nie, naraz môžeš mať podpísané prehlásenie len u jedného zamestnávateľa... v tomto prípade navyše ide o ten istý mesiac, to by si potom mal 2x odrátanú nezdaniteľnú čiastku