majci 80
01.08.11,19:07
dobry den,chcem sa opytat na ci vie niekto na koho sa obratit pri probleme:pri poslednom vyuctovani za teplo a vodu som zistil ze v metrazi bytu su rozdieli.uctuju mi o 14 metrov stvorcovych viac ako je realna rozloha,a samozrejme aj viac metrov kubickych ako je realny stav.zistil som ze je to za celych sedem rokov co tu byvam.oznamil som to spolocenstvu(s.r.o cke) ale presiel mesiac a stale to -ako oni hovoria-nevyratali.bojim sa aby ma nechceli nejako oklamat chcel by som vediet aky pravnik sa touto problematikou zaobera.ak ma niekto skusenost nech poradi.vopred dakujem
Mária27
01.08.11,19:32
Snažte sa to dať do poriadku v dome. Ak by to nešlo, obrátiť sa na súd. Spoločenstvo je právnická osoba.
lubica_02
01.08.11,19:49
Pozri si na kupnej zmluve plochu bytu - celková plocha bytu bez balkóna, lódžie a pivnice ( ak nie je okurovaná ) súčet m2 miestností ti dá celkovú okurovanú plochu bytu. Ak máte okurované aj spoločné priestory v dome, máš na nich podiel v nákladoch na ÚK podľa veľkosti spoluvlast. podielu . Neviem čo myslíš m3 - na spotrebe vody ?
IvanPK
02.08.11,04:43
lubica-02 okurovaná to je vykurovaná plocha? Nám sa stalo, že v katastry nehnuteľnosti mali dvaja vlastníci vymenené byty, a bolo to tak 20 rokov a nikto si to nevšimol...urobila sa zmena v katastri a nesedeli nam rozmery chodby ale len o 0,9 m2, dali sme to do poriadku v SVB...
verkaz
02.08.11,06:30
Porovnaj si to s listom vlastníctva a písomne podaj sťažnosť na predsedu alebo správcu (prečo uvádzaš s.r.o. - spoločenstvo vlastníkov bytov nemôže byť s.r.o.).
V prípade, že ti dostatočne nevysvetlia ten rozdiel, podaj žalobu na súd (toto uveď aj v písomnej sťažnosti).
Dosť neskoro si sa spamätal, kontrola sa oplatí robiť vždy.
lubica_02
02.08.11,10:05
Dnes je okurovaná plocha bytu = celková plocha bytu ( bez balkóna, pivnice). Kedysi sa za okurovanú plochu bytu považovali len miestnosti s vykurovacími telesami .
majci 80
02.08.11,18:04
zle som sa vyjadril,to nie je spolocenstvo ale bytovy podnik.dakujem za vase postrehy