Vladimír Ozimý
16.01.06,16:01
no prisla nam faktura od nemeckeho dodavatela...ide o internetove sluzby firma v SR sa zaobera domenami atd...no a teraz neviem ci im ju mame vratit a dozadovat sa na zaklade icdph vystavit fakturu bez dph alebo mam samozdanit celu vysku faktury vcetne dph a nevsimat si to...
ALBO
16.01.06,17:14
Neviem síce čo tam znamená "služby Fy v SR sa zaoberá doménami" nejako tá veta nedáva zmysel, ale ak vám fakturuje nemecká Fy za internetove služby § 15 ods. 7 a 8, potom je jedno, či ste vy platiteľ alebo nie.Oni vystavia doklad vždy bez dane a vy-podnikateľ- mate povinnosť odviesť daň.
Fa im vraťte na prepracovanie a odvolajte sa na 6. smernicu,v tej toto je.
Vladimír Ozimý
17.01.06,06:53
no a do dph to teda zahrniem kedy ked im vratim zlu fakturu v podstate nemam doklad...
monici
17.01.06,07:19
Na kontrole mi uznali kopiu originalneho dokladu so sprievodnym listom, kde ziadam dodavatela o zmenu fa.
Vladimír Ozimý
17.01.06,08:38
to jest ja si urobim kopiu zaslem im original kde budem ziadat aby to vystavili bez dph odvolam sa na 6 smernicu EU...a datum na fakture budem povazovat za dodanie a vyratam si Dph z celkovej ceny bez dph...
ALBO
17.01.06,09:03
to jest ja si urobim kopiu zaslem im original kde budem ziadat aby to vystavili bez dph odvolam sa na 6 smernicu EU...a datum na fakture budem povazovat za dodanie a vyratam si Dph z celkovej ceny bez dph...

No asi je tu malý problém.čítam 6.smernicu-čl. 9ods.2 pís e) kde sa riešia tzv. nehmotné služby.To sú tie čo sú u nás v § 15 ods. 8. No a tu je to uvedené len po telekomunikačné služby, chýbajú elektronické-tam asi aj vy spadáte s tým internetom.Je teda možné, že aj nemci pri týchto službách nemajú prenášať daňovú povinnosť a teda to zdanili oprávnene. Podľa mňa sa potrebujete nutne nakontaktovať na nemca, preveriť ako je to v jeho zákone, či on má alebo nemá pri nehmotných službách aj túto internetovú.
Ak má , potom mal vystaviť Fa bez dane. Požiadajte ho aby doklad prepracoval , vráťťe nu ten starý.Nezabudnite sa dohodnúť aj na novom dátume vystavenia na novej Fa, aby ste stihli odviesť daň v rianom daňovom priznaní. Nech vám napr. nepošle Fa po 25. 1 s decembrovým dátumom. No a vy odvediete daň podľa dátumu na novej Fa.
Ak náhodou to mal zdaniť podľa svojho zákona, zároveň však máte povinnosť to aj vy zdaniť podľa § 15, potom odveďte daň z tej Fa z ceny bez DPH podľa dátumu vystavenia a nemeckú daň pýtajte na príslušnom úrade v nemecku. Nech vám povie ako, v ich zákone je popísaný postup.
Vladimír Ozimý
17.01.06,10:44
ide o malu polozku momentalne ale poznacim to uctovnickam pre pripad vacsej faktury...ja to samozdanim v plnej vyske a v plnej vyske to dam aj do nakladov nebudeme si narokovat dph ide o 4,5 Eur dph...