stratena
16.01.06,16:15
Dobry den,

Chcela by som sa spýtať ako sa postupuje v prípade...my nakupime tonery, ktore potom predavame konecnym spotrebitelom, oni nam ich vracaju prazdne zdarma a my ich potom tym co nam predaju plne tonery predavame. Viete mi poradit ako to mam uctovat?je to sluzba ako sa to ma evidovat v skladovom hospodarstve? existuje postup zo zakona?dakujem surne
KEJKA
16.01.06,18:09
neviem ako evidujete tie prázdne tonery-príjem na sklad? na sklad materiálu alebo tovaru? - ja by som skôr materiálu
odberateľovi fakturujete predaj obalov? Potom 311/642, 343
alebo Vám oni faktutujú so zľavou?
treba upresniť.
Tina855
03.11.09,14:45
No takúto tému som hľadala, je tu síce už dávno a stará ale pre mňa je aktuálna dnes. Tak isto predávame repasované tonery zákazníkom. Účtujeme spôsobom B.

T.J. Faktúra od dodávateľa za renovované tonery (dodávateľ nám zvlášť nefaktúruje toner a zvlášť kazetu) je to účtované jednou sumou:
504/321
343/321

My ten toner predávame zákazníkom 311/604
311/343

Doteraz sme neúčtovali položku za kazetu, ale oddnes vystavujeme faktúru:

Renovovaný toner XY 10 euro
Kazeta XY 1euro
dph ...euro

ako to zaúčtovať celé na 311/ 604 (toner aj kazeta)?

v podstate ide o to že máme zmluvu s naším odberateľom že tieto kazety prázdne kedykoľvek od nich spätne odkúpime. Čiže zas nám on vystaví faktúru na prázdne kazety. A tu neviem ako ďalej. ako túto faktúru od neho zaúčtujeme, keď napr. časť týchto tonerov, ktoré nám on vyfakturuje my predáme ďalším firmám, ktoré renovujú a oni nám to uhradia, a časť si napr. pošleme len tak nejakému dodávateľovi na renováciu, čiže nám ich iba naplní a o to lacnejšie nám to predá.Čiže toner XY ktorý vtedy vyfaktúrovať za 10 euro, teraz vyfakturuje iba za 8 euro.A ďalej, ako to viesť v skladoch, aby som vedela aj oceniť stav skladu. Je to naozaj komplikované ale fakt neviem ako. Volala som aj na DR ale vyjadrila sa mi k tomu nejaké p. riaditeľka pre informácie verejnosti, že naozaj nevie, že je to komplikované a treba si o tom pozisťovať. Lenže kde?
Tina855
03.11.09,15:17
naozaj nikto neporadí?
Tina855
04.11.09,05:14
Prosím ...