matej37
01.08.11,22:01
Dobrý deň, idem sa prihlásiť za platcu dph, ale zatiaľ som nevydal ani jednu faktúru, živnosť mám od polovice februára, ale zatiaľ mám len prijaté faktúry od obchodných partnerov. Bol som aj za účtovníkom, ale povedal mi, že keď vystavím zopár faktúr, tak nech potom prídem. Na daňovom úrade ma nezdrbú, myslím nedajú mi pokutu, že si nevediem zatiaľ účtovníctvo? Prihlásia ma za platcu DPH?

DÍKY
ondrejvla
01.08.11,20:09
Dobrý deň, idem sa prihlásiť za platcu dph, ale zatiaľ som nevydal ani jednu faktúru, živnosť mám od polovice februára, ale zatiaľ mám len prijaté faktúry od obchodných partnerov. Bol som aj za účtovníkom, ale povedal mi, že keď vystavím zopár faktúr, tak nech potom prídem. Na daňovom úrade ma nezdrbú, myslím nedajú mi pokutu, že si nevediem zatiaľ účtovníctvo? Prihlásia ma za platcu DPH?

DÍKY

Ako platiteľ DPH budeš povinný viesť si účtovníctvo pravidelne, predpokladám, že budeš mať aj vystavené faktúry, nielen odpočet. Za platiteľa sa budeš registrovať dobrovoľne a to, že si nevedieš účtovníctvo radšej ani nespomínaj, ako by si potom vedel dokladovať odpočet, keď nebudeš mať nič zaúčtované...
alessi
02.08.11,05:23
Bez účtovníctva ani ked nie si platiteľ dph. Aj keby si si uplatnil paušálne výdavky ale účtovníctvo je súper aspoň kvôli prehľadu. Nehovoriac o kontrole z du kvôli daňovému priznaniu atď.