mandyla
02.08.11,08:05
Upravujeme starú záhradu, ľalie (veľkokveté) chcem presunúť na iné miesto ale neviem kedy? Mám ich vybrať keď odkvitnú, prezimovať a na jar zasadiť alebo nechať ich cez zimu v zemi , na jar vybrať a presadiť alebo vybrať ich teraz a zasadiť na nové miesto? Za vaše rady vopred ďakujem.
beba13
02.08.11,07:29
ano ked uschnu byle,vyber ich a niekedy v septembri ich daj na nové miesto,ale ak chceš môžeš ich dať až na jar potom budu aj neskor kvitnuť,já tento rok tiež musím vykopať,..a lalie čo som sadila koncom jari tak tie idu až teraz kvitnuť maju malé púčiky
mandyla
02.08.11,15:02
Prečo ich musíš vykopať? Na jar som kúpila cibuľky v LIDLi, neodolala som, zasadila som na miesto odkiaľ musia preč. Sú krásne, niektoré začínajú kvitnúť, niektoré už odkvitli. Všetky trvalky musím presadiť na iné miesto, napr. 15 kríkov pivónií, 3 plamienky, jeden z nich má 12 rokov, krásna , bujná, ďalej chryzantémy, pár kríkov mladších ruží, atď. Mám obavy ako bude po presádzaní terajšia moja krásna záhrada vyzerať. Rozmýšľam či by to záhradník -profesionál nezvládol omnoho lepšie ako ja? Mám sa do toho pustiť sama( s pomocou rodiny)?
beba13
02.08.11,19:16
no lebo su tam už ale 6-7 rokov,treba im zmeniť stanovište,myslím že to zvládneš
truch
03.08.11,05:37
Prečo ich musíš vykopať? Na jar som kúpila cibuľky v LIDLi, neodolala som, zasadila som na miesto odkiaľ musia preč. Sú krásne, niektoré začínajú kvitnúť, niektoré už odkvitli. Všetky trvalky musím presadiť na iné miesto, napr. 15 kríkov pivónií, 3 plamienky, jeden z nich má 12 rokov, krásna , bujná, ďalej chryzantémy, pár kríkov mladších ruží, atď. Mám obavy ako bude po presádzaní terajšia moja krásna záhrada vyzerať. Rozmýšľam či by to záhradník -profesionál nezvládol omnoho lepšie ako ja? Mám sa do toho pustiť sama( s pomocou rodiny)?

Tiež prerábam záhradu, všetko, čo chcem presadiť na iné miesto , vykopem aj s hlinou a celý bál presadím. Zatiaľ sa mi takto podarilo presadiť všetko bez problémov:) Cibuľky ľalií po odkvitnutí a presušení vyberiem, nechám ešte preschnúť a v septembri zasadím kam potrebujem.