Alexander Repčík
02.08.11,11:50
dobry den,
som zivnostnik a planujem pre s.r.o.-cku vykonavat cinnost spojenu so spracovavanim osobnych udajov zakaznikov danej firmy,aku zmluvu na to potrebujem respektive je to vobec mozne?
konkretne: je to firma poskytujuca intertnetove pripojenie a ja ako zivnostnik pre tuto firmu robim rozne pocitacove sluzby.. teraz chceme aby som zacal so zakaznikmi podpisovat zmluvy,robit im poradenstvo a samotnu instalaciu internetu, mozem teda ako zivnostnik pracovat s osobnymi udajmi zakaznika tejto firmy?
dakujem
marjankaj
02.08.11,10:02
dobry den,
som zivnostnik a planujem pre s.r.o.-cku vykonavat cinnost spojenu so spracovavanim osobnych udajov zakaznikov danej firmy,aku zmluvu na to potrebujem respektive je to vobec mozne?
konkretne: je to firma poskytujuca intertnetove pripojenie a ja ako zivnostnik pre tuto firmu robim rozne pocitacove sluzby.. teraz chceme aby som zacal so zakaznikmi podpisovat zmluvy,robit im poradenstvo a samotnu instalaciu internetu, mozem teda ako zivnostnik pracovat s osobnymi udajmi zakaznika tejto firmy?
dakujem

Pre koho vlastne pracuješ? Pre s.r.o. čku alebo pre jej zákazníkov? S kým máš zmluvy?
Alexander Repčík
02.08.11,10:07
pracujem pre sro-cku... zmluvu zatial nemam ziadnu prave preto pisem aby som sa dozvedel aka je potrebna,a chcem ju s sro-ckou., zakaznici teda uzivatelia internetoveho pripojenia maju zmluvu taktiez s sro-ckou ako poskytovatelom tohto pripojenia,,
mattto
02.08.11,10:10
ľudia dali ste sa na podnikanie, chcete zarábať veľké peniaze na základe toho, že ste šikovnejší ako Vaša konkurencia a nedokážete si prečítať ani obchodný zákonník, čo je v podstate minimum na to, aby ste mohli podnikať. Tu sa niekto opýta na druh zmluvy - niekto napíše druh zmluvy a hneď ďalší príspevok bude, či niekto nemá vzor takej zmluvy :)

Sám musíš vedieť, čo budeš pre nich robiť a dohodnúť si zmluvné podmienky. Pozri si napr. §536 a nasl. ObchZ, či ti vyhovuje tento zmluvný typ, ak nie hľadaj iný zmluvný typ, ak nenájdeš využi §269 ods. 2 ObchZ

problematiku spracúvania osobných údajov rieši zák. č. 428/2002 Z.z.
marjankaj
02.08.11,10:19
je to firma poskytujuca intertnetove pripojenie a ja ako zivnostnik pre tuto firmu robim rozne pocitacove sluzby.. teraz chceme aby som zacal so zakaznikmi podpisovat zmluvy,robit im poradenstvo a samotnu instalaciu internetu, mozem teda ako zivnostnik pracovat s osobnymi udajmi zakaznika tejto firmy?


pracujem pre sro-cku... zmluvu zatial nemam ziadnu prave preto pisem aby som sa dozvedel aka je potrebna,a chcem ju s sro-ckou., zakaznici teda uzivatelia internetoveho pripojenia maju zmluvu taktiez s sro-ckou ako poskytovatelom tohto pripojenia,,

A prečo tie zmluvy máš podpisovať ty?:eek: Alebo budeš robiť aj niečo iné?
Alexander Repčík
02.08.11,10:31
tak polopate: na poschodi robi chlapik ktory ma na starosti zmluvy a podobne, dole som ja ako technik,poradenstvo a tak.. a proste stava sa ze zakaznik beha hore dole, takze zmluvy tykajuce sa internetu a kablovky by som v mene tejto firmy robil ja nech je to vsetko na jednom mieste..

to matto:
vzor si snad uz nejako najdem:) a co sa tyka zakona 428 ... § 5 (1) Osobné údaje môže spracúvať iba prevádzkovateľ
a sprostredkovateľ.
(2) Sprostredkovateľ je oprávnený spracúvať osobné
údaje len v rozsahu a za podmienok dojednaných
s prevádzkovateľom v písomnej zmluve alebo v písomnom
poverení.

to znamena ak spravim s sro-ckou npr mandantnu zmluvu v ktorej budem uvedeny ako poverena osoba respektive sprostredkovatel mozem normalne zastupovat tuto firmu aj ked som zivnostnik a nie zamestnanec?
mattto
02.08.11,10:41
tak polopate: na poschodi robi chlapik ktory ma na starosti zmluvy a podobne, dole som ja ako technik,poradenstvo a tak.. a proste stava sa ze zakaznik beha hore dole, takze zmluvy tykajuce sa internetu a kablovky by som v mene tejto firmy robil ja nech je to vsetko na jednom mieste..

to matto:
vzor si snad uz nejako najdem:) a co sa tyka zakona 428 ... § 5 (1) Osobné údaje môže spracúvať iba prevádzkovateľ
a sprostredkovateľ.
(2) Sprostredkovateľ je oprávnený spracúvať osobné
údaje len v rozsahu a za podmienok dojednaných
s prevádzkovateľom v písomnej zmluve alebo v písomnom
poverení.


to znamena ak spravim s sro-ckou npr mandantnu zmluvu v ktorej budem uvedeny ako poverena osoba respektive sprostredkovatel mozem normalne zastupovat tuto firmu aj ked som zivnostnik a nie zamestnanec?

vidíš, aký si šikovný, prišiel si na veci sám a nemusel si sa ani pýtať :) pozri celý zákon 428čku, sú tam aj výnimky, nechce sa mi to hľadať, ale áno, môžeš spracovávať osobné údaje. Keď poisťovací/investičný agent uzatvára zmluvu, spracováva osobné údaje, je zamestnanec poisťovne alebo externista?
marjankaj
02.08.11,10:45
tak polopate: na poschodi robi chlapik ktory ma na starosti zmluvy a podobne, dole som ja ako technik,poradenstvo a tak.. a proste stava sa ze zakaznik beha hore dole, takze zmluvy tykajuce sa internetu a kablovky by som v mene tejto firmy robil ja nech je to vsetko na jednom mieste..

to matto:
vzor si snad uz nejako najdem:) a co sa tyka zakona 428 ... § 5 (1) Osobné údaje môže spracúvať iba prevádzkovateľ
a sprostredkovateľ.
(2) Sprostredkovateľ je oprávnený spracúvať osobné
údaje len v rozsahu a za podmienok dojednaných
s prevádzkovateľom v písomnej zmluve alebo v písomnom
poverení.

to znamena ak spravim s sro-ckou npr mandantnu zmluvu v ktorej budem uvedeny ako poverena osoba respektive sprostredkovatel mozem normalne zastupovat tuto firmu aj ked som zivnostnik a nie zamestnanec?

Takže ty si prevádzkovateľ (§6 ods.1c)a aj sprostredkovateľ.:confused: Na čo je tam potom tá s.r.o.? Budeš robiť zmluvu sám so sebou?