juzanka2510
02.08.11,15:04
Mili poradaci, rada by som sa s vami poradila.

U jedneho zivnostnika som si objednala vyhotovenie vstavanej skrinky do kuchyne a vymenu prac. dosky. Dohoda bola, ze vsetko bude hotove do vianoc 2010. Kym skutocne prisiel spravit aspon zaklad - vymenit dosku a vlozit hlavnu cast skrinky, natahovala som sa s nim na termine instalacie par tyzdnov. Nakoniec mi to prisiel spravit 23.12. s tym, ze zvysok dokonci medzi sviatkami. Nestalo sa, dokoncit robotu si priesiel az 6/2011. To uz som s nim komunikavala len mailovo, nakolko na tel. nereagoval a tak mam aspon urgenciu pisomne. Pri dorabkach vsak nieco pokazil a zacali sa nam dvierka od umyvacky riadu triet o spodnu listu ("cokel"). On zobral pilku a len tak od oka odrezal kus z tej listy (nerovnomerne, hrbolato, skratka strasne). Nakolko mam kuchynu spojenu s obyvackou, diera tam strasne svieti, pri pohlade do kuchyne ma vzdy popadne zurivost. Kedze bol u nas vsak naposledy vecer, ta diera nevyznela az tak zle ako rano za denneho svetla. Okamzite som mu poslala mail s tym, ze jeho zasah sa mi nepaci a ze reklamujem jeho robotu. Odvtedy ubehol uz dalsi mesiac a aj napriek tomu, ze si mail precital (reagoval nan - citujem - : "to je tak, ked niekomu sa chce pomoct, ale ok, ozvem sa") ziadnu napravu nevykonal ani sa viac neozval.
Chcem sa spytat, ako mozem dalej v takomto pripade postupovat, je mozne uplatnit §620 ods. 3 zak. o ochrane spotrebitela (par. o 30 dnovej lehote na vybavenie reklamacie) a Obciansky zak.? Detailne dorabky (zasilikonovanie obvodu prac. dosky a pod.) nevykonat doposial, a to s odovodnenim, ze nema pri sebe potrebne veci.
Taktiez mi do dnesneho dna, a to aj napriek niekolkym urgenciam, nedodal fakturu. Sice bol ochotny vystavit mi prijmovy doklad pri platbe zalohy, no pri platbe zvysnej casti mi uz prijmovy vystavit nechcel (vraj nema peciatku a ani cisty doklad), donutila som ho aby aspon dopisal a opatovne podpisal uz predchadzajuci prijm. doklad. Na fakture trvam.

Za pomoc vopred dakujem.