Evelyn25
16.01.06,18:32
Ahojte,

este jedna otázka: ako sa počíta priemer pre dovolenku a priemer pre nemoc.

Dakujem :confused:
DanielaSL
17.01.06,07:53
K priemeru na dovolenku ti pripájam link , prečítaj si príspevky , aby si sa dostala do obrazu:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=1695&highlight=priemer+dovolenku
DanielaSL
17.01.06,08:02
Priemer náhrady PN vypočítaš keď jeho hrubú mzdu vydelíš počtom kalendárnych dní. Dostaneš tak denný vymeriavací základ , ktorý sa zaokruhľuje na štyri desatinné miesta. Tento priemer vypočítavaš podľa toho ako u teba pracoval. Po lopate vysvetlím:
ak je PN v januári 2006 , tak vyrátaš priemer z roku 2005. Treba si dať pozor na vylučiteľné doby , tie sa odrátavajú.
U dlhodobo pracujúceho sa vždy vypočíta vymeriavací základ z predchádzajúceho roku . Ak ovšem je to pracovník , ktorý zamaródoval v roku v ktorom aj k tebe nastúpil, tak rátaš odo dňa nástupu po koniec mesiaca, ktorý predchádza mesiacu v ktorom začala PN. Ak nastúpil v mesiaci v ktorom aj zamaródoval, tak vychádzaš od 1.dňa mesiaca po posledný deň pred PN.
matafe
17.01.06,08:10
Priemer náhrady PN vypočítaš keď jeho hrubú mzdu vydelíš počtom kalendárnych dní. Dostaneš tak denný vymeriavací základ , ktorý sa zaokruhľuje na štyri desatinné miesta.

Poopravila by som Danielu. Pri výpočte denného vymeriavacieho základu sa nepoužíva hrubá mzda, ale vymeriavací základ na nemocenské poistenie. (V mnohých prípadoch sa HM = VZ na NP, ale nie stále).
Ingrid G.
17.01.06,08:19
Súhlasím a doplním: napríklad zamestnanec dostane jubilejnú odmenu pri príležitosti 50 r. veku. Jubilejná odmena je súčasťou hrubej mzdy, ale neplatí sa z nej odvod na nemocenské poistenie - čiže nevstupuje do vymeriavacieho základu na nemocenské. Pozri si zákon o SP, tam je presne uvedené čo nevstupuje do VZ.
tonkat
20.01.06,08:48
Ako si skontrolujem denný priemer na dovolenku za III. Q, ak organizácia mala v 7,8/2005 8 hodinový prac. čas a od 9/2005 7,5 hodinový prac. čas. Vypočítam hodinový za kvartál krát 7,5?
DanielaSL
20.01.06,10:11
Poopravila by som Danielu. Pri výpočte denného vymeriavacieho základu sa nepoužíva hrubá mzda, ale vymeriavací základ na nemocenské poistenie. (V mnohých prípadoch sa HM = VZ na NP, ale nie stále).
Áno..máš pravdu, v rýchlosti som si to neuvedomila. Dobre , že si ma opravila.