oskoruša
02.08.11,16:11
Ak má fyzická osoba uzavretú zmluvu o dielo je potrebné aby po odovzdaní práce (odbornej štúdie) vystavoval faktúru? Nie je živnostník. Doteraz som sa s tým nestretla a platby šli na účet , ktorý uviedol v zmluve o dielo. Objednávateľ to však chce pre vykázanie dane. Prosím poraďte mi, nemám skúsenosti.
Economic
02.08.11,15:01
Ak má fyzická osoba uzavretú zmluvu o dielo je potrebné aby po odovzdaní práce (odbornej štúdie) vystavoval faktúru? Nie je živnostník. Doteraz som sa s tým nestretla a platby šli na účet , ktorý uviedol v zmluve o dielo. Objednávateľ to však chce pre vykázanie dane. Prosím poraďte mi, nemám skúsenosti.

Ak nie si podnikateľ, v zmluve by malo byť uvedené už priamo Tvoje číslo účtu a platba uhradená automaticky po ukončení a prebratí diela. Je to tam tak uvedené ? Malo to tak byť. Potom netreba nič. Zmluva s môže považovať za daňový doklad, no mala by mať nejaké číslo.
zk24
02.08.11,15:25
FO - nepodnikatel nemoze vystavit FA, ci sa mylim?
Economic
02.08.11,15:40
FO - nepodnikatel nemoze vystavit FA, ci sa mylim?

Nie za to píšem, že v takomto prípade to musí byť zmluvne ošetrené. Musel by byť prihlásený na DÚ a mať DIČ.
oskoruša
02.08.11,16:15
Ďakujem. Predpokladala som to, ale nie som ekonómka. Ešte raz díky za rýchlu odpoveď.
Economic
02.08.11,16:19
Aj na budúce..