kolac
02.08.11,16:53
Ahojte,

ospravedlnujem sa za uz dalsiu temu v rade, no tu na porade mi bolo povedane ze po vyhotoveni zivnosti mam ist do 8 prac. dni nahlasit vysku preddavkov do ZP. Pani na zivnostenskom urade mi vsak hovorila, ze tam vobec ist nemusim, nakolko registraciu za mna vybavili oni a ak som tomu spravne pochopil, ZP mi sama stanovi vysku preddavkov.

Kto ma teda pravdu ? Dakujem.
zk24
02.08.11,14:57
Ahojte,

ospravedlnujem sa za uz dalsiu temu v rade, no tu na porade mi bolo povedane ze po vyhotoveni zivnosti mam ist do 8 prac. dni nahlasit vysku preddavkov do ZP. Pani na zivnostenskom urade mi vsak hovorila, ze tam vobec ist nemusim, nakolko registraciu za mna vybavili oni a ak som tomu spravne pochopil, ZP mi sama stanovi vysku preddavkov.

Kto ma teda pravdu ? Dakujem.

Ak ste si na zaskrtli na obvodnom urade ze si prajete vyuzit JKM, teda aby zivnostensky urad informoval danovy urad a zdravotnu poistovnu, tak budete prihlaseny. Ak vsak neviete na aky ucet a v akej vyske mate platit tak si zavolajte na ZP. Predpokladam ze budete platit min.vysku preddavku - 46,06 €.

http://www.szz.sk/szz/pages/8EivnostenskFD-FArad-jkm.php
Economic
02.08.11,14:58
Ahojte,

ospravedlnujem sa za uz dalsiu temu v rade, no tu na porade mi bolo povedane ze po vyhotoveni zivnosti mam ist do 8 prac. dni nahlasit vysku preddavkov do ZP. Pani na zivnostenskom urade mi vsak hovorila, ze tam vobec ist nemusim, nakolko registraciu za mna vybavili oni a ak som tomu spravne pochopil, ZP mi sama stanovi vysku preddavkov.

Kto ma teda pravdu ? Dakujem.

Ak si živnostník, a nemáš súbeh s pracovným pomerom, tak je to 46,06 ak nie si zdravotne postihnutý.
Economic
02.08.11,14:59
Zk24 bola si rýchlejšia v odpovedi ako ja :-)
zk24
02.08.11,14:59
Este dodam, ze ak si nahodou teraz platis ako samoplatitel ZP, treba tam radsej zajst a samoplatitelstvo zrusit.
zk24
02.08.11,14:59
Economic: :---
kolac
02.08.11,17:06
som student