alessi
02.08.11,18:05
Koľko môže stať oprava dverí, mierne ťuknutých, šoférové viac, za šoférom iba zašpinené od farby môjho auta a môjho nárazníka, vraj aj zásterka aj zadný blatník.Ide o Hondu, r.v. 2002-2005 sedan, Civic 4D.
Poistku mám v Koopretíve, budem platiť 300 eur alebo menej?
laurin
03.08.11,05:47
Bez foto tazko povedat, ale v autorizovanom servise to bude viac ako 300eur, bez bloku v garazi o dost menej.
Chobot
03.08.11,06:23
Koľko môže stať oprava dverí, mierne ťuknutých, šoférové viac, za šoférom iba zašpinené od farby môjho auta a môjho nárazníka, vraj aj zásterka aj zadný blatník.Ide o Hondu, r.v. 2002-2005 sedan, Civic 4D.
Poistku mám v Koopretíve, budem platiť 300 eur alebo menej?

Je jedno, či sú mierne ťuknuté, alebo veľmi poškriabané, v každom prípade treba preliačinu vytmeliť a celé dvere prestriekať. Ak je to metalíza, tak treba po nastriekaní prelakovať nielen poškodenú časť, ale aj vedľajšie časti.

Ja som mal na aute oškreté dvere, prestriekanie v servise stálo pred 5 rokmi cca 17.000 SKK, Potom mi raz oškreli oboje dverí a v značkovom servise Citroen by za to vypýtali cca 25 tisíc. Ten, čo mi to spôsobil to potom vybavil v neznačkovom servise (tmelenie a striekanie 2 dverí a prelakovanie 2 dverí aj zadného blatníka) a dohodol to na niečo pod 20.000 SKK.

Takže lakovanie a striekanie nie je lacný špás....

Zisťoval som si ceny autolakov, lebo na Ticu som chcel nastriekať nárazník. Poľské autolaky nemetalické stoje niečo pod 50 EUR / liter, nemecké skoro 100 EUR, metalické ešte o polovicu viac. Nakoniec som našiel v predajni farby laky autospray rovnakej farby, 200 ml stálo 4 EUR a tým som to nastriekal. Ale dvere si sama nenastriekaš... Takže tipujem na viac, ako 300 EUR (ale záleží od rozsahu prác)..