mildo1
02.08.11,18:09
Ahojte, potreboval by som vedieť ( od tých čo sa vrátili z Primorska ) aký je tam výmenný kurz. Oplatí sa meniť v Bratislave 1,90 za €, alebo až v Primorsku?

PS : Pred 2 rokmi bol kurz 1,94.

Za odpoveď ďakujem.
drobeceva
02.08.11,16:17
plada
03.08.11,04:48
Pred týždňom tam bol kurz 1,92, ak si chcel meniť viac ako 50,- euro - kurz 1,95.
mildo1
03.08.11,04:58
Ďakujem, takže meniť budem tam.
barni15
03.08.11,06:00
bol som na Sl pobreží pred týždňom kurz 1,92 ale dalo sa aj za 1,95 ale neodporučali tam meniť lebo z tej zmenárne sa vyskitli aj falošné
rudopp
03.08.11,06:22
bol som na Sl pobreží pred týždňom kurz 1,92 ale dalo sa aj za 1,95 ale neodporučali tam meniť lebo z tej zmenárne sa vyskitli aj falošné

Ale iba na promenáde.A nie falošné, ale klamlivé :
- do ulice 1,93
- bokom vedľa okienka - nákup 1,93 / predaj 1,59.
Odfotil som to do ulice a keď mi ukázala to skryté - sklopil som uši.

PS
Meniť v hoteloch
mildo1
03.08.11,10:36
Ďakujem za príspevky, stále vychádza že meniť sa oplatí v BG.
Retuska
09.08.11,11:29
Zajtra cestujem do Primorska a preto tead ak amte nejake nove info,kde sa najviac oplati menit.Chcem si u nas V KE zmenit aspon 20 eur pre pripad,zeby mi bolo treba nejake peniaze tam hlavne na zaciatok kym najdem zmenaren,kedze som citala ze naj je menit az tam
Mária27
09.08.11,15:08
Vyber si normálne z bankomatu, ožeľ jednu zmrzlinu ... a máš pokoj.
Indeed
16.08.11,18:29
Vyber si normálne z bankomatu, ožeľ jednu zmrzlinu ... a máš pokoj.

Ibaže by ta zmrzlina stála 5 €.

Taký je totiž poplatok za výber z bankomatu, mimo krajin eurozony.

Ja som sa vratil z BG predvčerom.

Kurz € / BGN je všeobecne 1,92 leva za euro.

všeobecne platí,že treba meniť peniaze radšej niekde po ceste mimo hlavných turistických centier napr. v Primorsku bol kurz v zmenárňach 1,92:o

v banke 1,939:)

ale v Burgase už bol kurz 1,95 :), mimochodom to bol maximalny kurz aky som videl.:rolleyes:

A naučte sa už konečne zosuladiť názov témy , tak aby niesol myšlienku otázky na ktorú sa pýtate ! :mad:

Teda nie : "Ahoj milí poraďaci ! " či "Vrátil sa niekto z Primorska"

ALE napr. " Overil niekto aktualny kurz eura priamo v Bulharsku ?" či "Kurz eura v Bulharsku v jednotlivých mestách a zmenarňach."

alebo podobne.:cool:
Katy a R
16.08.11,18:41
Ibaže by ta zmrzlina stála 5 €.

Taký je totiž poplatok za výber z bankomatu, mimo krajin eurozony.

Ja som sa vratil z BG predvčerom.

.:cool:

.. nuž, ako u koho :confused:;)

doplním - k tomu všeobecnému pravidlu;) .. ja napr neplatím nič za 1 výber v mesiaci (za určitých okolností aj viac výberov) - a nemám UCB;)
Indeed
16.08.11,18:43
.. nuž, ako u koho :confused:;)
Čo ako u koho ?

Je to všeobecné pravidlo, ten poplatok 5 €.

Ibaže by ste mali učet v banke ,ktorá má pobočku aj v tejto krajine , mimo eurozony napr.

Uni-Credit Bank,potom, je to vraj bez poplatku, /čomu ja osobne neverím/

Uni-credit Bank podľa mňa nie je tak exkluzívna banka aby som tam kvoli tomu zakladal učet.
Beella
16.08.11,18:55
Čo ako u koho ?

Je to všeobecné pravidlo, ten poplatok 5 €.

Ibaže by ste mali učet v banke ,ktorá má pobočku aj v tejto krajine , mimo eurozony napr.

Uni-Credit Bank,potom, je to vraj bez poplatku, /čomu ja osobne neverím/

Uni-credit Bank podľa mňa nie je tak exkluzívna banka aby som tam kvoli tomu zakladal učet.

mimotemy Ja mám dokonca v Dexii až 4 x do mesiaca zadarmo :) pred odchodom do BG na návštevu rodiny som sa bola uistiť, že máme ten 1 výber do mesiaca (ja som si myslela, že len 1) a dozvedela som sa o štyroch. :D Príjemné prekvapenie. Ak by som potrebovala viacej výberov, jeden výber stojí 1,35 € (nemám však vyskúšané)
ivettt
16.08.11,19:10
Napr. Tatrabanka má tiež poplatok za výber 1,50 Eur - overené aj v BG.