nedielka
02.08.11,19:14
Prosim Vas, ako mame postupovat, pokial nas byvaly zamestanec kupil tovar na fakturu na nasu firmu a tovar ukradol.a nam teraz prisla upomienka za nezaplatenie fa? Trestne oznamenie? To asi nepojde,ked na fa su nase udaje..
Tweety
02.08.11,17:17
Prosim Vas, ako mame postupovat, pokial nas byvaly zamestanec kupil tovar na fakturu na nasu firmu a tovar ukradol.a nam teraz prisla upomienka za nezaplatenie fa? Trestne oznamenie? To asi nepojde,ked na fa su nase udaje..
A kto podpísal dodací list?
Mila123
02.08.11,17:17
mal oprávnenie pre nákup za firmu?
nedielka
02.08.11,17:21
Nie,dodaci list nieje podpisany, a nemal pravo nakupovat pre firmu. Lenze v tejto predajni ho dobre poznali ,tak nam davali tovar na fa,ked tam prisiel.... skoncil u nas pred mesiacom..tak nevieme,ako to riesit.
Mila123
02.08.11,17:23
Nie,dodaci list nieje podpisany, a nemal pravo nakupovat pre firmu. Lenze v tejto predajni ho dobre poznali ,tak nam davali tovar na fa,ked tam prisiel.... skoncil u nas pred mesiacom..tak nevieme,ako to riesit.

ťažko to je....takto....máte možnosť neuznať faktúru....ale to tiež nie je riešenie, pretože pre Vás to bolo zaužívané, že takto nakupujete......alebo ho písomne bývalého zamestnanca vyzvať, aby vrátil tovar......
Paula
02.08.11,17:27
Nie,dodaci list nieje podpisany, a nemal pravo nakupovat pre firmu. Lenze v tejto predajni ho dobre poznali ,tak nam davali tovar na fa,ked tam prisiel.... skoncil u nas pred mesiacom..tak nevieme,ako to riesit.


Poslednú výplatu ste mu už vyplatili? ;)
Mila123
02.08.11,17:29
mal hmotnú zodpovednosť?
Tweety
02.08.11,17:31
Nie,dodaci list nieje podpisany, a nemal pravo nakupovat pre firmu. Lenze v tejto predajni ho dobre poznali ,tak nam davali tovar na fa,ked tam prisiel.... skoncil u nas pred mesiacom..tak nevieme,ako to riesit.
To, že už nie je vaším zamestnancom bolo potrebné oznámiť obch. partnerovi včas. Teraz už len čakať, že bude reagovať na výzvu o vrátenie tovaru, alebo to riešiť ako škodu a ak má ešte poslednú výplatu, tak to kompenzovať.
nedielka
02.08.11,17:36
No ja ako-uctovnik,nie zamestnavatel- si myslim,ze to bolo kvoli tomu,ze posledne tri vyplaty nemal vyplatene.. Ale hmotnu zodpovednost nemal podpisanu.takze asi to je passe.. Vyzva na vratenie tovaru bude asi zbytocne..len sef vyvadza :-)
Tweety
02.08.11,17:38
No ja ako-uctovnik,nie zamestnavatel- si myslim,ze to bolo kvoli tomu,ze posledne tri vyplaty nemal vyplatene.. Ale hmotnu zodpovednost nemal podpisanu.takze asi to je passe.. Vyzva na vratenie tovaru bude asi zbytocne..len sef vyvadza :-)
AKý požičaj, taký vráť, asi toľko. :) Možno tá suma výplat je viac, ako ten tovar, tak nech terazky nemudruje mudrlant. Chcel by sa súdi? tak nech, ale aj on bude súdený.
Mila123
02.08.11,17:39
No ja ako-uctovnik,nie zamestnavatel- si myslim,ze to bolo kvoli tomu,ze posledne tri vyplaty nemal vyplatene.. Ale hmotnu zodpovednost nemal podpisanu.takze asi to je passe.. Vyzva na vratenie tovaru bude asi zbytocne..len sef vyvadza :-)

ved on má nárok na odstupné.......
nedielka
02.08.11,17:42
Ved Milka ja to viem, ze vlastne si kompenzoval vyplatu,ale sef vyvadza,ze mu mam poslat vyhrazny list a ze mam "JA" za firmu podat trestne oznamenie..Takze zajtra sa chystam oznamit sefovi,ze je to zbytocne,nemame mu to ako dokazat... Snad prezijem..
Tweety
02.08.11,17:46
Ved Milka ja to viem, ze vlastne si kompenzoval vyplatu,ale sef vyvadza,ze mu mam poslat vyhrazny list a ze mam "JA" za firmu podat trestne oznamenie..Takze zajtra sa chystam oznamit sefovi,ze je to zbytocne,nemame mu to ako dokazat... Snad prezijem..
Pekne krásne podlož argumenty na nepodanie, t.j. jeho nezaplatené výplatky, krádež, a tak... a nech rozhodne.
Mila123
02.08.11,17:48
Pekne krásne podlož argumenty na nepodanie, t.j. jeho nezaplatené výplatky, krádež, a tak... a nech rozhodne.

súhlasím....
nedielka
02.08.11,17:48
No ten nas sefko sa stale obranuje,ze jemu nezaplatili odberatelia..a tak..dobre,dakujem Vam pekne, jednoducho nikde nefiguruje zamestnancov podpis,takze akekolvek tahanice su zbytocne. Pekny zvysok vecera
Tweety
02.08.11,17:50
No ten nas sefko sa stale obranuje,ze jemu nezaplatili odberatelia..a tak..dobre,dakujem Vam pekne, jednoducho nikde nefiguruje zamestnancov podpis,takze akekolvek tahanice su zbytocne. Pekny zvysok vecera
To, že mu nezaplatili odberatelia je slabý argument, ale ak sa dokáže, že v čase výplat mal na účte dostatok peňazí, a napriek tomu výplaty nepoukázal, môže mať na krku trestný čin nevyplatenia mzdy.:)
day
02.08.11,17:59
sefko by si mal uz zobudit, aky pozicaj taky vrat
Petra Nová
02.08.11,18:12
Nie,dodaci list nieje podpisany, a nemal pravo nakupovat pre firmu. Lenze v tejto predajni ho dobre poznali ,tak nam davali tovar na fa,ked tam prisiel.... skoncil u nas pred mesiacom..tak nevieme,ako to riesit.
Ak na dodacom liste nie je podpísané prevzatie tovaru, nie je právny dôvod na úhradu faktúry. Chýba totiž dôkaz o tom, že ktokoľvek z firmy prevzal fakturovaný tovar. Ak faktúru nezaplatíte, nevznikla vám žiadna škoda, a je vecou predajne, aby si zaplatenie vymáhala od toho, komu tovar vydala bez podpisu. Ten tovar bol dodaný na základe objednávky? K kto objednávku podpísal? Ak nikto, tak nie je o čom rozmýšľať. Nákup sa firmy netýka.
Paula
02.08.11,18:15
Túto situáciu naozaj nemá čo a nemôže ani riešiť účtovník...s prepáčením pán šéf - podnikateľ si nevie sám ani ritku utrieť a či čo? Nezvyknem takto, ale som sa nasrdila až.