prisonbreak
02.08.11,20:46
dobry vecer prosim nejaku ochotnu osobu ktora by sem dala tlacivo na socialne davky pre 25 rocneho chlapca a tlacivo ktore sa nosi raz mesacne na urad ked niekto robi na dohodu ze nepresiahol tu stanovenu sumu neviem presne kolko je to teraz vopred dakujem krasne za pomoc
katka 23
02.08.11,18:49
odmena nesmie prekročiť 139,90 €, tlačivá dáva úrad práce
veronikasad
02.08.11,19:04
dobry vecer prosim nejaku ochotnu osobu ktora by sem dala tlacivo na socialne davky pre 25 rocneho chlapca a tlacivo ktore sa nosi raz mesacne na urad ked niekto robi na dohodu ze nepresiahol tu stanovenu sumu neviem presne kolko je to teraz vopred dakujem krasne za pomoc
pýtaš sa na tlačivo Potvrdenie o príjme uchádzača o zamestnanie alebo Potvrdenie o príjme pre poberatela dávky v hmotnej núdzi ?

Sú to (aspoň na našom UPSVaR) dve rozdielne tlačivá.

mimotemyInak, je veľmi zle, keď nevieš kolko môže zarobiť uchádzač o zamestnanie. Ak zarobí len o cent viac, vyradia ho z evidencie.
katka 23
02.08.11,19:11
Pravdepodobne potrebuješ obidve tlačivá , ak však poberáš dávku v hmotnej núdzi a pracuješ na dohodu počítaj s tým , že ti ju ÚP môže krátiť .
prisonbreak
02.08.11,19:21
nie ja potrebujem len to tlacivo na socialne davky, tlacivo na dohodu je pre jednu znamu a nemoze to sem niekto prosim Vas niekto dat?
tote9
20.12.11,22:31
Dobry den. Mam jednu otazku. Ukoncila som studium na VS a bola som nezamestnana. Poberala som prispevok -davky v hmotnej nudzi. Nasla som si pracu na skusku, a trvale bydlisko mam na opacnom konci SK,nejako som nato pozabudla a neodhlasila som sa za tie tri mesiace z poberania davok.... V praci si ma nechali , kedze ma spatne zamestnali na 3 mesiace ....teraz som sa dozvedela,ze som urobila chybu,ze som sa zabudla odhlasit. A hrozi mi aj pokuta. Viete mi poradit co robit, a aka vysoka je ta pokuta? Vopred dakujem.
katka 23
21.12.11,17:10
Nerozumiem ako ťa mohli zamestnať spätne, zam- eľ je povinný prihlásiť zamestnanca do SP aj ZP ...
Poberateľ dávky v hmotnej núdzi má povinnosť oznámiť ÚP všetky skutočnosti a zmeny, ktoré sa týkajú vyplácania dávky v hmotnej núdzi do 8 dní od vzniku zmeny a ÚP môže v prípade podozrenia z trestného činu podať návrh na trestné stíhanie, ale si myslím že to nebol tvoj úmysel,čím skôr treba ísť tieto skutočnosti oznámiť ÚP pokiaľ si to nezistí ÚP, vždy je lepšie sa priznať.
Dávky ktoré si poberala neoprávnene budeš musieť vrátiť.