marandy
02.08.11,22:12
Zdravim,
chcel by som zacat vyrabat naramky na ruky.
Mam to premyslene tak ze to nebude len naramok ako kus materialu ale bude obsahovat aj nieco viac.. nechcem to tu rozpisovat. Chcem k nim posielat aj navod.
DOst sa obavam ze ked to dam do obehu, niekto ma okopiruje a preberie mi byznis. Najradsej by som to dal patentovat ale predpokladam ze sa take veci patentovat nedaju.
Poradi mi niekto ako to najlepsie spravit aby to niekto neokopcil?
Dakujem
mattto
03.08.11,07:36
pokiaľ sa ti to nerozbehne vo veľkom, nikto ťa kopírovať nebude. Ak chceš predísť kopírovaniu, malo by ísť o prepracované ručné spracovanie, ktoré nedokáže každý...
marandy
03.08.11,08:39
malo by ísť o prepracované ručné spracovanie, ktoré nedokáže každý...

To sa v dnesnej dobe neda zarucit nikde.. Ved predsa sa pozries ako to je spravene a jednoducho to okopirujes pokial si aspon trochu zrucny
mattto
03.08.11,09:25
To sa v dnesnej dobe neda zarucit nikde.. Ved predsa sa pozries ako to je spravene a jednoducho to okopirujes pokial si aspon trochu zrucny

dá sa to zaručiť, pokiaľ bude každý výrobok originál, na svete asi nie je veľa napodobenín Fabergeho vajec, ani neviem o tom, žeby Číňania šili slovenské kroje, čipky, bábiky zo šúpolia... Neviem, aké náramky chceš robiť, ale ak budú jednoducho napodobiteľné, tak máš smolu. Čo chceš počuť? :)
marandy
03.08.11,14:06
dá sa to zaručiť, pokiaľ bude každý výrobok originál, na svete asi nie je veľa napodobenín Fabergeho vajec, ani neviem o tom, žeby Číňania šili slovenské kroje, čipky, bábiky zo šúpolia... Neviem, aké náramky chceš robiť, ale ak budú jednoducho napodobiteľné, tak máš smolu. Čo chceš počuť? :)

Da sa to zarucit? :D vies ze v dnesnej dobe ti nikto nic nezaruci a uz vobec nie takuto vec pokial by sa to nedalo patentovat..
Zober si napr. taky power balance naramok, prve boli za 30,-EUR no potom to ludia okopcili a predavali za 5,-EUR. Co na to povies? A podla mna taky power... naramok vobec nie je ejdnoduche vyrobit ale okopirovat sa da vsetko
Dáša_
03.08.11,14:15
ja len, máš predstavu, koľko stojí taký patent? A ako dlho sa to vybavuje?
srska
03.08.11,14:42
ak bude niečim ozaj výnimočný, tak mu vymysli názov (meno+logo) a pred výrobou si daj registrovať ako ochrannú známku v sr prípadne európskeho spoločenstva a pod tým r-kom to začni vyrábať
gagy3
03.08.11,15:40
Ja si myslim, ze patentovat sa to da urcite, vsetko sa docitas na stranke Uradu priemyselneho vlastnictva SR v Banskej Bystrici.Na internete si najdi stranku toho uradu a v casti patenty sa toho docitas dost. Aj by som tu dal ten link ale este nemam tolko prispevkov kolko je na to potrebne.

Ked si myslis ze s tym mozes prerazit aj v Europe, aj to sa da patentovat, ale ver tomu, ze to by si musel byt fakt bohaty, stalo by ta to paru 100-tisic eur,a admistrativna stranak veci je potrava mozno i 2 roky ked nie viacej.
Ale ked chces si to dat patentovat iba pre Slovensko tak je to ovela lahsie.
Gina Er
03.08.11,16:06
psie búdy si chcel vyrábať,potom nejaké stránky,teraz náramky.....
najprv si ujasniť,čo vlastne chceš a nedávaj "neužitočné",ak sa Ti nepáči odpoveď !
KoxXxo
03.08.11,16:44
Podľa mňa ich už aj tak niekto vyrába.
marandy
03.08.11,18:30
psie búdy si chcel vyrábať,potom nejaké stránky,teraz náramky.....
najprv si ujasniť,čo vlastne chceš a nedávaj "neužitočné",ak sa Ti nepáči odpoveď !


Prave ze si to ujasnujem a cenim si ze tak dokladne pozeras historiu.. Ty si asi z tych co sa im dari vsetko na prvy krat no mne bohuzial nie.
Priznavam ze hodnotenie je subjektivne, a kazdeho osobna vec tak neviem preco ti to vadi.
mattto
04.08.11,06:57
Ja si myslim, ze patentovat sa to da urcite, vsetko sa docitas na stranke Uradu priemyselneho vlastnictva SR v Banskej Bystrici.Na internete si najdi stranku toho uradu a v casti patenty sa toho docitas dost. Aj by som tu dal ten link ale este nemam tolko prispevkov kolko je na to potrebne.

Ked si myslis ze s tym mozes prerazit aj v Europe, aj to sa da patentovat, ale ver tomu, ze to by si musel byt fakt bohaty, stalo by ta to paru 100-tisic eur,a admistrativna stranak veci je potrava mozno i 2 roky ked nie viacej.
Ale ked chces si to dat patentovat iba pre Slovensko tak je to ovela lahsie.


to si myslíš zle, náramok sa "patentovať" nedá, keďže náramok nie je vynález a nespĺňa ani ďalšie podmienky pre patentovú ochranu, zák. č. 435/001 Z.z.
marandy
04.08.11,08:42
to si myslíš zle, náramok sa "patentovať" nedá, keďže náramok nie je vynález a nespĺňa ani ďalšie podmienky pre patentovú ochranu, zák. č. 435/001 Z.z.

Mas pravdu, prave preto to musim nejako vymysliet. Dik za rady
marandy
19.08.11,13:57
Ked si chcem spravit zivnost napr. v mesiaci november 2011 a teraz nakupim material, na fakture bude dnesny den, budem si moct dat takuto polozku do nakladov alebo nie?
katalóg
19.08.11,14:45
to si myslíš zle, náramok sa "patentovať" nedá, keďže náramok nie je vynález a nespĺňa ani ďalšie podmienky pre patentovú ochranu, zák. č. 435/001 Z.z.
Rubikova kocka. Nevieš čo chce marandy vyrábať. :-)
duves
19.08.11,15:30
Zdravim,
chcel by som zacat vyrabat naramky na ruky.
Mam to premyslene tak ze to nebude len naramok ako kus materialu ale bude obsahovat aj nieco viac.. nechcem to tu rozpisovat. Chcem k nim posielat aj navod.
DOst sa obavam ze ked to dam do obehu, niekto ma okopiruje a preberie mi byznis. Najradsej by som to dal patentovat ale predpokladam ze sa take veci patentovat nedaju.
Poradi mi niekto ako to najlepsie spravit aby to niekto neokopcil?
Dakujem
Svet je zaplaveny neuveritelnou produkciou naramkov roznej cenovej urovne a kvality. Tak isto aj psie budy nie je problem zohnat (pozeram tvoje staršie príspevky). Okrem toho, ak na niečo niekto príde, tak sa s tym nechvali. Nikto ti neporadi, kde najst odbyt a klientov. Každemu ide o kšeft.
marandy
19.08.11,17:43
Ked si chcem spravit zivnost napr. v mesiaci november 2011 a teraz nakupim material, na fakture bude dnesny den, budem si moct dat takuto polozku do nakladov alebo nie?

Výdavky súvisiace so začatím podnikania, ktoré boli vynaložené ešte pred založením živnosti, sa môžu dať do nákadov. Časové obmedzenie tam nie je.

Uz som si aj sam odpovedal :D
katalóg
19.08.11,22:01
Svet je zaplaveny neuveritelnou produkciou naramkov roznej cenovej urovne a kvality. Tak isto aj psie budy nie je problem zohnat (pozeram tvoje staršie príspevky). Okrem toho, ak na niečo niekto príde, tak sa s tym nechvali. Nikto ti neporadi, kde najst odbyt a klientov. Každemu ide o kšeft.
A čím nie je zaplavený? Na trhu je dnes všetko. Ja by som neohovárala nikoho začať realizovať svoju myšlienku. Nech si ide každý za svojím snom.
Je pravdivé porekadlo - Príde hlúpy, čo to kúpi? Nemám na mysli teraz marandyho náramky, ale všeobecne. Aj keby výrobok skončil nakoniec v bazáre, ale je stále predajný.
kezeso
23.08.11,09:39
Vymysli názov a rezervuj si webdomény. To tiež pomôže. Patentovať ochrannú známku môžeš na 10 rokov. Čo to stojí ale neviem, dá sa vygoogliť.