ivako
03.08.11,06:13
Chcem sa opýtať koľko asi by stála stavba tohto krbu. Oblasť východného Slovenska. Ďakujem.
ivako
03.08.11,05:44
posúvam...
alltracboy
03.08.11,06:00
podla toho co som pocul od znamich co ich stali krby (a rozvody)tak okolo 3000-4000 eur. Taka rozumna vlozka co tam mas moze stat aj 1500eur. Nejaka polska mozno 800, kvalitka aj 3000eur. Obostavba krbu -superizol stoji cca 20-35 eur podla hrubky. Vraj ich treba tak 17ks.
TomasHC
03.08.11,06:26
Kutil to zvláda do 1000 EUR vrátane vložky. Pozri môj fotonávod - http://www.porada.sk/1576284-post9.html
arizona
03.08.11,06:34
Chcem sa opýtať koľko asi by stála stavba tohto krbu. Oblasť východného Slovenska. Ďakujem.
Zober obrazok a obehni par firiem, nech ti urobia cenovu kalkulaciu.
Ak mas nejakych znamych, co uz maju krb, spytaj sa, kto im ho robil, ako su spokojni a vypytaj si kontakty.Oslov aj ich, potom sa rozhodni.
Spolahni sa aj na referencie od zakaznikov, najlacnejsia ponuka nemusi byt vzdy najvyhodnejsia- fuserov je stale dost :mee:
Moj tip 2-5tis. euro / material+praca/,pri pouziti orig. materialov, nie roznych nahrad.
Dobre KV za prijatelne ceny ma napr. Kobok, Blanzek,prip.Ferlux
alltracboy
03.08.11,07:53
Kutil to zvláda do 1000 EUR vrátane vložky. Pozri môj fotonávod - http://www.porada.sk/1576284-post9.html
za tu cenu mam len krbovu vlozku. Inak pekny jednoduchy krb.. tie silky su akej hrubky?
TomasHC
03.08.11,08:16
za tu cenu mam len krbovu vlozku. Inak pekny jednoduchy krb.. tie silky su akej hrubky?

Keďže mám krb na prechodné obdobie, nebudem do vložky vrážať veľa peňazí. Je to Invicta Uniflam 700, takže to nebude úplný shit. Dosky som dával 4 cm, ale Superizol som nechcel, lebo je poväčšine totálne krivý.
alltracboy
03.08.11,09:18
mozno to nebude shit, ale ma to 14kW, ako vacsina lacnych krbov a tak velky vykon som nechcel.. tak som kupil 9kW co bol najlacnejsi z nizsich vykonov ktory mal aj externy vzduch co bola pre mna podmienka. kde si kupoval tie dosky? lebo v krby tuma nemaju silku ale rath. Komin si bral v mercury kvoly cene, tam bola najlepsia?
TomasHC
03.08.11,09:32
mozno to nebude shit, ale ma to 14kW, ako vacsina lacnych krbov a tak velky vykon som nechcel.. tak som kupil 9kW co bol najlacnejsi z nizsich vykonov ktory mal aj externy vzduch co bola pre mna podmienka. kde si kupoval tie dosky? lebo v krby tuma nemaju silku ale rath. Komin si bral v mercury kvoly cene, tam bola najlepsia?

Komín som dal Schiedel SOLID, a pozerám do objednávky a dal som dosky Rath 3 cm. Tých 14 kW je ozaj veľa, to je fakt, stačilo by aj 6 kW. Ale na druhej strane, zakúrim, je rýchlo teplo a prieduchy zabezpečia že sa teplo aj rýchlo dostane do celého domu. Akurát sa s tým nedá kúriť trvale, lebo by som asi skapal od tepla :rolleyes:
ivako
03.08.11,09:48
Ďakujem vám všetkým chlapom za rady. Postúpim rady manželovi. Zatiaľ čo máme ponuku tak práca od 600-700 EUR. Vložka Kobok rohová cca 1000 EUR
hurtex
13.05.12,15:36
Pozor, Superizol nie je krivy, ale polsky Izol! Superizol vyraba danska firma Skamol, Izol je vyrabany v Cine a v Polsku je prebalovany do kartonovych skatul...