tyler_durden
03.08.11,08:15
mám otázku z pracovnoprávnej oblasti.
môže zamestnávateľ zakázať zamestnancovi používanie súkromného notebooku alebo mobilného telefónu na pracovisku ?

predpokladajme ze zamestnanec má splnené všetky povinnosti a nemá žiadne nedostatky v pracovnom výkone. a ani mu ziadne neboli vytykane. popri práci bezne vyuzival sukromny mobilny telefon a notebook s vlastnym pripojenim na internet s tym ze to nijako neovplyvnovalo jeho pracovný výkon. vo firme neexistuje ziadna smernica ktorá by pouzivanie sukromneho vybavenia osetrovala alebo zakazovala. tak isto charakter práce to nevylucuje (nepracuje v priamom styku so zakaznikom ani nic podobne). po zmene nadriadeneho vsak prisiel zakaz a oznam o planovanom preradeni o dve urovne nizsie z dovodu "organizacnych zmien". ide zjavne o mobbing a snahu vystvat zamestnanca bez nutnosti vyplatit odstupne uvedene v kolektivnej zmluve. ako sa je mozne tomu branit ?
arizona
03.08.11,06:20
A preco by nemohol? Ved ta plati za to, aby si pracoval pre neho, nie aby si si brazdil po internete v pracovnej dobe.

To, ze mas cas na sukr. veci moze znamenat, ze mas asi malo prace, daj bacha, aby ti nepridal ;)
tyler_durden
03.08.11,06:42
ja s tym nemam problem... nech mi kludne prida... moja robota je cista operativa a to navalova... ak mam robotu, makam, ale ak mam 2h okno ktore zamestnavatel nie je schopny nicim vykryt ? preco ma problem s tym ze sedim na zadku a cakam na robotu a popri tom pouzivam sukromny NTB ?
EDIT: este doplnim ze nechodim fajcit, vacsinou nechodim ani na obedy a po stranke mojej prace mi nema co vytknut...
Tweety
03.08.11,06:51
ja s tym nemam problem... nech mi kludne prida... moja robota je cista operativa a to navalova... ak mam robotu, makam, ale ak mam 2h okno ktore zamestnavatel nie je schopny nicim vykryt ? preco ma problem s tym ze sedim na zadku a cakam na robotu a popri tom pouzivam sukromny NTB ?
EDIT: este doplnim ze nechodim fajcit, vacsinou nechodim ani na obedy a po stranke mojej prace mi nema co vytknut...
Nič Ti potom nebráni, aby si sa s ním o tom porozprával.:) ALe, ak aj napriek tomu jeho používanie zakáže, s tým nič nenarobíš, musíš dodržiavať pracovnú disciplínu.
tyler_durden
03.08.11,07:01
Nič Ti potom nebráni, aby si sa s ním o tom porozprával.:) ALe, ak aj napriek tomu jeho používanie zakáže, s tým nič nenarobíš, musíš dodržiavať pracovnú disciplínu.

tohto som sa obaval...
islo mi len o to ci taketo obmedzovanie ma alebo nema oporu v zakone teda ci ma na taketo nieco pravo. interne to neosetruje ziaden predpis ani smernica...

ak si k tomu priratam dalsie veci a fakt ze ma chce presunut o dve urovne nizsie asi nadchadza "time to say goodbye"...

dakujem za odpoved...
alessi
03.08.11,07:15
Môže to zakázať aj z dôvodu BOZP. A navyše počul som o prepustení z dôvodu že zamestnanec odišiel na WC o 5 minút skôr ako mal prestávku. Tak radšej poslúchni.