mouser
03.08.11,11:26
Dobry den,

chcel by som poprosit o radu ohladne zdanovania prijmu za sluzby, ktore chcem ako podnikatel FO, s trvalym pobytom na Slovensku, poskytovat do ineho statu (Rakusko). Pojde o sluzby konzultacno-technickeho zamerania (softverove) -- samotna praca bude vykonavana z uzemia SR. Znamy (uctovnik) mi vravel, ze za urcitych okolnosti je (alebo bolo) nutne vytvorit stalu prevadzkaren na uzemi, kde sa sluzby dodavaju a potom zdanovat tie sluzby tam.

Mne sa to zda hlupost, snazil som sa najst nieco v zakone o daniach z prijmov aj priamo v zmluve o zamedzeni dvojiteho zdanenia este medzi CSSR a Rakuskom ... Nic take som nenasiel (alebo tomu nerozumiem:)) preto by som si chcel overit u niekoho kompetentneho :)

Dakujem.
zk24
03.08.11,09:39
Dobry den,

chcel by som poprosit o radu ohladne zdanovania prijmu za sluzby, ktore chcem ako podnikatel FO, s trvalym pobytom na Slovensku, poskytovat do ineho statu (Rakusko). Pojde o sluzby konzultacno-technickeho zamerania (softverove) -- samotna praca bude vykonavana z uzemia SR. Znamy (uctovnik) mi vravel, ze za urcitych okolnosti je (alebo bolo) nutne vytvorit stalu prevadzkaren na uzemi, kde sa sluzby dodavaju a potom zdanovat tie sluzby tam.

Mne sa to zda hlupost, snazil som sa najst nieco v zakone o daniach z prijmov aj priamo v zmluve o zamedzeni dvojiteho zdanenia este medzi CSSR a Rakuskom ... Nic take som nenasiel (alebo tomu nerozumiem:)) preto by som si chcel overit u niekoho kompetentneho :)

Dakujem.


Pokial ide o dodanie sluzby do ineho clenskeho statu, miestom dodania sluzby je tam kde ma odberatel sidlo (teda Rakusko; ak ide o zdanitelnu osobu). Pre koho budes tie sluzby poskytovat? Pre obycajnych obcanov, alebo pre nejake zdanitelne osoby (SZCO, s.r.o. v rakusku)?

Mozes to vykonavat z domu, spoza pocitaca, ale predtym budes musiet poriesit par administrativnych veci kvoli zakonu o DPH... registracne zalezitosti.
mouser
03.08.11,09:41
Ide o pravnicku osobu (s.r.o.) v Rakusku, cize zdanitelna osoba.
Registraciu pre DPH prave dnes idem riesit, skor ma zaujimala dan z prijmu.
zk24
03.08.11,09:44
Ide o pravnicku osobu (s.r.o.) v Rakusku, cize zdanitelna osoba.
Registraciu pre DPH prave dnes idem riesit, skor ma zaujimala dan z prijmu.

Dan z prijmu riesis rovnako ako keby islo o dodanie sluzby v tuzemsku.
Nic vynimocne, nic extra.
Su to tvoje prijmy, ktore zdanujes slovenskou danou z prijmov (aktualne 19%)