Petra Nová
03.08.11,13:45
Pán JUDr. Jozef Čentéš, bol parlamentom zvolený a navrhnutý na vymenovanie do funkcie Generálneho prokurátora SR.

Podľa čl. 149 Ústavy SR
Prokuratúra Slovenskej republiky chráni práva a zákonom chránené záujmy fyzických a právnických osôb a štátu.

Za tých deväť mesiacov kolotoča okolo voľby hlavy prokuratúry sa každý nominant nejakým spôsobom prejavil. Aj JUDr. Jozef Čentéš, a to výrazne. Na základe doterajšieho poznania, získal si Vašu dôveru v to, že bude svoje postavenie uplatňovať nestranne, spravodlivo a len na základe zákona?

Tému som založila vo forme ankety, ktorá má na Porade tradíciu. A tiež tradičný je dôvod založenia: zaujíma ma to. :D Anketa slúži len na vyjadrenie názoru, bez ambície ju na čokoľvek iné použiť.:) ;) :)
Petra Nová
03.08.11,12:02
V názve témy chýba otáznik a pri poslednej anketovej otázke mi utiekol prst, namiesto otáznika je na konci čiarka. Kukla som na moderátora, tade cesta nevedie. Prosím Vás, berte tak, že tie otázniky tam sú.:)
Alena Ribanská
03.08.11,12:25
Nie, pretože sa nevymenili riaditelia odborov, sekcií a oddelení na GP SR. Sú tam tí istí zohraní ľudia-kolegovia, ktorí majú stále tých istých známych v radoch poslancov, majiteľov advokátskych kancelárií, podnikateľov a mafie. A práve títo vytvárajú korupčné prostredie, ktoré je nedotknuteľné a slušný, pracujúci človek z ktorého daní je platená táto úradnícka mašinéria sa nedovolá pravdy (viď napr. aj prípad p. Dobrovodského z Malaciek). Jeho podania na štátne, policajné orgány sa môžu merať nie na ks ale na metre a kilogramy. Mám podobný prípad takže viem o čom píšem aj keď sa to netýka rómskej otázky ale sfalšovania verejných listín vysoko postaveného človeka.

Ďalšia vec je, že pokiaľ sa budú vydávať na Obvodných oddeleniach PZ, následne na OR PZ, okresných prokuratúrach, krajských prokuratúrach rozhodnutia kde vo výroku je uvedené že skutok sa nestal, pritom ale z odôvodnenia je jasné aj človeku ktorý nemá právnicke vzdelanie že skutok sa stal - a GP ho potvrdí -tak mi je GP zbytočná.
Neuvedie prečo je toho istého názoru, nezdôvodní svoj právny názor, vec vybaví listom voči ktorému samozrejme nie je možné podať odvolanie. Z občana spraví tak bezmocného, ktorý sa nemá už kam odvolať a zostávajú naďalej v platnosti rozhodnutia na najnižšom stupni tam kde občan so svojim problémom začal: na OO PZ (viď takisto prípad p. Dobrovodského z Malaciek a teda aj môj).

Ja aj pán Dobrovodský sa nepoznáme, máme len podobný prípad: sme slušní občania, platíme dane, nemáme žiadny dlžoby voči tomuto štátu ale nemáme nárok na právnu ochranu. Naše problémy si prehadzujú policajti, úradníci ako horúci zemiak, ale nikto nekoná a preto vydané uznesenia, rozhodnutia sú pre nás nefunkčné, sú zdrapom papiera, lebo sa krivda nevyriešila.
Petra Nová
03.08.11,12:43
Je to rovnako smutné čítanie, ako je čítanie o prípade pána Dobrovodského. Viem, že je to tak. Súhlasím s tým, že štruktúry zostávajú. Práve preto si myslím, že za platnosti ešte starého zákona, silná osobnosť GP by mohla mnohé zmeniť za sedem rokov "pontifikátu". Lenže, aj zákon o prokuratúre sa zmenil, a vôbec nie som si istá, či k lepšiemu.
pavol54
03.08.11,12:57
Vždy keď politici chcú zlepšiť niečo doplatí na to plebs zhoršením. Takže by som sa divil.
Petra Nová
03.08.11,13:19
Vie si vôbec niekto predstaviť, žeby na Slovensku polícia zatkla a posadila do väzenia osobu v takom postavení, akou bol Dominique Strauss-Kahn, ale aj iné celebrity, napr. hollywoodske? Ja teda nie, aj keď zatknutie Kahna, malo zrejme iné pozadie.
Ajk&
03.08.11,14:45
Ako je možné že mi vyšetrovateľ zmenil trestné oznámenie na "neznámeho páchateľa" keď ja som podala trestné oznámenie na konkrétnu osobu s uvedením dátumu nar. a trvalého bydliska? V uznesení sa meno toho na ktorého som podala trestné oznámenie ani len nespomenulo. Ani len to tam nebolo vysvetlené či bol predvolaný k výsluchu alebo prečo nebol predvolaný k výsluchu.

Tu predsa je na prvý pohľad vidno že bolo rozhodnuté dopredu s jasným výsledkom: nie je koho trestne stíhať.

A v súvislosti s týmto prípadom sa mi stalo že hoci ja som podala trestné oznámenie a bežalo vyšetrovanie na Obvodnom oddelení PZ, dotyčný podal trestné oznámenie vyššie: na Okresné riaditeľstvo PZ pre krivé obvinenie. Ja som bola skôr vypočutá ako dotyčný, dodnes dňa nemám rozhodnutie či som bola vinná, či sa jeho trestné oznámenie zastavuje, prerušuje. Podotýkam že som bola riadne písomne predvolaná na výsluch. Odvtedy je vyše roka a GP to listom "odrovnala" listom v ktorom sa ani len nedotkla tohto bodu v mojej sťažnosti. Môžem sa ešte niekde sťažovať, kde mám sa sťažovať že GP sa nevyjadruje v listoch k predmetu sťažnosti, ale len opisuje ako sa oboznámila s uznesením a nepovažuje za potrebné reagovať a ak opätovne sa budem domáhať odpovede nebude už na ňu reagovať. Kam - na Ústavný súd?
katalóg
03.08.11,17:26
V bývalom spoločenskom zriadení sa ľudia obracali na prezidentskú kanceláriu. Keď si už nevedeli poradiť. Ako je to dnes?
lujza.j
03.08.11,17:31
Ako je možné že mi vyšetrovateľ zmenil trestné oznámenie na "neznámeho páchateľa" keď ja som podala trestné oznámenie na konkrétnu osobu s uvedením dátumu nar. a trvalého bydliska? V uznesení sa meno toho na ktorého som podala trestné oznámenie ani len nespomenulo. Ani len to tam nebolo vysvetlené či bol predvolaný k výsluchu alebo prečo nebol predvolaný k výsluchu.

Tu predsa je na prvý pohľad vidno že bolo rozhodnuté dopredu s jasným výsledkom: nie je koho trestne stíhať.

A v súvislosti s týmto prípadom sa mi stalo že hoci ja som podala trestné oznámenie a bežalo vyšetrovanie na Obvodnom oddelení PZ, dotyčný podal trestné oznámenie vyššie: na Okresné riaditeľstvo PZ pre krivé obvinenie. Ja som bola skôr vypočutá ako dotyčný, dodnes dňa nemám rozhodnutie či som bola vinná, či sa jeho trestné oznámenie zastavuje, prerušuje. Podotýkam že som bola riadne písomne predvolaná na výsluch. Odvtedy je vyše roka a GP to listom "odrovnala" listom v ktorom sa ani len nedotkla tohto bodu v mojej sťažnosti. Môžem sa ešte niekde sťažovať, kde mám sa sťažovať že GP sa nevyjadruje v listoch k predmetu sťažnosti, ale len opisuje ako sa oboznámila s uznesením a nepovažuje za potrebné reagovať a ak opätovne sa budem domáhať odpovede nebude už na ňu reagovať. Kam - na Ústavný súd?

lebo je taký postup, najprv sa začne "vo veci" trestného stíhania, a keď vyšetrovák vykoná všetko dokazovanie, zozbiera možné listinné a iné potrebné dôkazy, výsluch podozrivého, možných svedkov a bude jednoznačne preukázané, že TČ spáchala konkrétna osoba vznesie konkr. osobe "obvinenie"
Petra Nová
03.08.11,17:32
Pre Ajk& - Ten svoj prípad si popísala dosť akademicky, tak ťažko na to reagovať.

Ale je fakt, že na strane našich strážcov zákona a ochrancov práv a zákonom chránených záujmov osôb a štátu sa objavuje stále množstvo prešľapov. A práve posledne medializovaný prípad skartácie časti výpovede poslanca Matoviča a príkaz na vymazanie jeho výpovede z počítača, vzbudzuje vo mne obavu, že voľbou pána JUDr. Čentéša, nezasvietilo žiadne slnko nad vrcholom nezávislosti prokuratúry. Tej nezávislosti, toľko skloňovanej a časovanej na našej politickej scéne. A zarážajúce je to, že dodnes nikto nevysvetlil, kto bol ten "ľudský omyl", ktorý skartáciu zariadil.:rolleyes:

Pánovi Čentéšovi sa týmto podaril úspešný začiatok svojej kariéry.
Petra Nová
03.08.11,17:35
V bývalom spoločenskom zriadení sa ľudia obracali na prezidentskú kanceláriu. Keď si už nevedeli poradiť. Ako je to dnes?

Dnes, tiež, ale je to tak platné, ako by sa obrátili aj na "lampáreň".
220870
03.08.11,17:41
Nech rozprávajú čo chcú .Celé sa to točí okolo jediného CD-čka ,ktoré dal Mečiar Trnkovi a Trnka ho má v šuflíku a nechce ho ukázať.Nič viac nič menej.Aby som odpovedal na zadanie.nedôverujem žiadnemu právnikovi.Čenteša vôbec nepoznám,ale nemôže byť horší ako Trnka.To je obyčajná žumpa.
Petra Nová
03.08.11,17:49
Nech rozprávajú čo chcú .Celé sa to točí okolo jediného CD-čka ,ktoré dal Mečiar Trnkovi a Trnka ho má v šuflíku a nechce ho ukázať.Nič viac nič menej.Aby som odpovedal na zadanie.nedôverujem žiadnemu právnikovi.Čenteša vôbec nepoznám,ale nemôže byť horší ako Trnka.To je obyčajná žumpa.
Do čerta, potom mali zvoliť takého, ktorý by aspoň vystupovaním vytvoril dojem, že je to človek na správnom mieste. Dnes som počula na TA3 jednu vetu, ktorú pán Čentéš povedal v súvislosti s platnosťou jeho voľby. A on sa tam dvakrát zakoktal. :rolleyes:
pavol54
03.08.11,18:03
Do čerta, potom mali zvoliť takého, ktorý by aspoň vystupovaním vytvoril dojem, že je to človek na správnom mieste. Dnes som počula na TA3 jednu vetu, ktorú pán Čentéš povedal v súvislosti s platnosťou jeho voľby. A on sa tam dvakrát zakoktal. :rolleyes:
Česi hovoria "Nekňuba"
buchač
03.08.11,18:05
Do čerta, potom mali zvoliť takého, ktorý by aspoň vystupovaním vytvoril dojem, že je to človek na správnom mieste. Dnes som počula na TA3 jednu vetu, ktorú pán Čentéš povedal v súvislosti s platnosťou jeho voľby. A on sa tam dvakrát zakoktal. :rolleyes:

...ejha ...

Dojem ???

Človek na správnom mieste ???

Zakoktal ???

...ejha ,ejha ....


Pre mňa , za mňa
...nech si koktá koľko len chce ...buď má ( mal ) trému ,šak sa uvidí ...
...ak je to zdravotný problém , normálny človek sa nad tým ani nepozastaví a nad pakom je potrebné len rukou kývnuť ...

Pre mňa , za mňa ...dojem je dôležitý síce , ale správny človek na správnom mieste aj bez toho dojmu veľa spraví ...


Čas ...len ten čas všetko vyrieši ...ukáže ...
video1983
03.08.11,18:07
ved uz aj spravil
Petra Nová
03.08.11,18:08
Je právnik a predpokladá sa u neho, že vie hovoriť. Len to "zadŕhanie" na verejnosti svedčí o tom, aký je v tej funkcii neistý. To podľa môjho laického psychologického posudku.;)
Petra Nová
03.08.11,18:26
...ejha ...

Dojem ???

Človek na správnom mieste ???

Zakoktal ???

...ejha ,ejha ....


Pre mňa , za mňa
...nech si koktá koľko len chce ...buď má ( mal ) trému ,šak sa uvidí ...
...ak je to zdravotný problém , normálny človek sa nad tým ani nepozastaví a nad pakom je potrebné len rukou kývnuť ...

Pre mňa , za mňa ...dojem je dôležitý síce , ale správny človek na správnom mieste aj bez toho dojmu veľa spraví ...


Čas ...len ten čas všetko vyrieši ...ukáže ...
Moja reakcia bola na obsah príspevku 220870, tak nevytrhávaj z kontextu.:---

Anketa je o tom, či jeho počiny za 9 mesiacov vzbudzujú dôveru. Budúcnosť je vo hviezdach. Keď kandidát na post GP súhlasí dobrovoľne s tým, aby bolo skrátená dĺžka jeho funkcie, aby boli obmedzené jeho práva v prospech ministerstva, z toho mi vyplýva, že nevie bojovať nielen za svoje práva, ale ani za práva podriadených. Ako potom asi bude strážiť moje občianske práva?!:confused: Preto súhlasím s Pavlom54. Slušne povedané - nekňuba.:(
video1983
03.08.11,18:29
je to len bábka v naruci niekoho ineho co sa mu povie to spravi!
takze spravodlivost na slovensku bude opat krivat
buchač
03.08.11,19:12
Je právnik a predpokladá sa u neho, že vie hovoriť. Len to "zadŕhanie" na verejnosti svedčí o tom, aký je v tej funkcii neistý. To podľa môjho laického psychologického posudku.;)
mimotemy

...aby som z kontextu nevytrhaval ....


Obrazne povedané ...sú lekári a o tých sa tiež predpokladá ,že by liečiť mali vedieť ...;)
Na verejnosti ???...mne stačilo zopár právnikov vidieť v sieni ...mal som dosť ...hociaký róm má väčšiu výrečnosť ...:rolleyes::---:D


Ozaj , k tej otázke ...ankete ...hm , nedá sa až tak jednoznačne povedať , posúdiť laickou verejnosťou ...
Odborná ???....hm , to je iná káva ...do tej veľmi nevidno , zvyčajne je čierna , silná a tmavá ...:cool::cool::cool:
jaros5
03.08.11,20:05
Moju dôveru si zatiaľ nezískal žiaden právnik, sudca ani politik ... teda ani pán Čentoš ..... a popravde ani nemá šancu niekedy získať, pretože ľudia, ktorí by mali šancu moju dôveru získať, nemajú šancu stať sa politikmi, vysokopostavenými právnikmi či sudcami.:D

dovetok:
.... a keby sa tam niekedy nejakým zázrakom dostali, tak by tam určite dlho nevydržali ....
Petra Nová
03.08.11,20:09
mimotemy

...aby som z kontextu nevytrhaval ....


Obrazne povedané ...sú lekári a o tých sa tiež predpokladá ,že by liečiť mali vedieť ...;)
Na verejnosti ???...mne stačilo zopár právnikov vidieť v sieni ...mal som dosť ...hociaký róm má väčšiu výrečnosť ...:rolleyes::---:D


Ozaj , k tej otázke ...ankete ...hm , nedá sa až tak jednoznačne povedať , posúdiť laickou verejnosťou ...
Odborná ???....hm , to je iná káva ...do tej veľmi nevidno , zvyčajne je čierna , silná a tmavá ...:cool::cool::cool:
Lenže, žiaden z tých právnikov nebol zvolený za GP a od nich neočakávam, že budú hájiť moje záujmy.

Čo je s tou otázkou? Podľa mňa som ju vymedzila presne. Pre istotu zopakujem:

"Za tých deväť mesiacov kolotoča okolo voľby hlavy prokuratúry sa každý nominant nejakým spôsobom prejavil. Aj JUDr. Jozef Čentéš, a to výrazne. Na základe doterajšieho poznania, získal si Vašu dôveru v to, že bude svoje postavenie uplatňovať nestranne, spravodlivo a len na základe zákona?"

Aj zlý lekár môže v pacientovi vzbudiť dôveru, a dobrý, naopak. Pritom pacient nemusí byť odborník v medicíne, aby lekárovi dôveroval. GP môže byť dobrý odborník, ale naništ obhajca práv a strážca zákonnosti. Podobne aj sudcovia. Preto "odbornosť" vôbec nemusí znamenať silnú, dobrú kávu, ale môže predstavovať riadne zapáchajúcu žumpu.

Dôvera je viera či spoliehanie, alebo presnejšie predpoklad, že vývoj (pri existencii alternatív konania) bude mať kladný alebo očakávaný vývoj, prípadne očakávanie od osoby alebo organizácie, že ich budúce konanie sa bude pohybovať v rámci spoločných hodnôt alebo morálnych predstáv.

Dôvera, teda viera v niekoho, nie je exaktná kategória, preto spájať ju len s budúcnosťou, odbornosťou a pod., je nezmysel.

Chytil si sa toho, čo som najmenej akcentovala, výrečnosti, a v téme som to spomenula, len tak mimochodom. Ale aj tak sa dá :rolleyes:...
Adiks
03.08.11,20:16
Generálny prokurátor by mal byť zvolený na základe širšej politickej zhody hlasmi koalície aj opozície. Pokiaľ to tak nie je, nemôžeme hovoriť o nezávislom prokurátorovi, ale len o bábke, ktorá rozhoduje v súlade so záujmami, tých ktorí ho volili a proti záujmom tých, ktorí ho nevolili.
lujza.j
03.08.11,20:20
Generálny prokurátor by mal byť zvolený na základe širšej politickej zhody hlasmi koalície aj opozície. Pokiaľ to tak nie je, nemôžeme hovoriť o nezávislom prokurátorovi, ale len o bábke, ktorá rozhoduje v súlade so záujmami, tých ktorí ho volili a proti záujmom tých, ktorí ho nevolili.

vôbec si nemyslím, že by mal byť volený politikmi, voľba by mala byť iná/aká? ešte som nerozmýšľala/.pokiaľ ho budú voliť politici stále to bude pre mňa bábka.
Petra Nová
03.08.11,20:22
Moju dôveru si zatiaľ nezískal žiaden právnik, sudca ani politik ... teda ani pán Čentoš ..... a popravde ani nemá šancu niekedy získať, pretože ľudia, ktorí by mali šancu moju dôveru získať, nemajú šancu stať sa politikmi, vysokopostavenými právnikmi či sudcami.:D

dovetok:
.... a keby sa tam niekedy nejakým zázrakom dostali, tak by tam určite dlho nevydržali ....
:D
Petra Nová
03.08.11,20:28
Generálny prokurátor by mal byť zvolený na základe širšej politickej zhody hlasmi koalície aj opozície. Pokiaľ to tak nie je, nemôžeme hovoriť o nezávislom prokurátorovi, ale len o bábke, ktorá rozhoduje v súlade so záujmami, tých ktorí ho volili a proti záujmom tých, ktorí ho nevolili.
Asi to tak malo byť. Lenže zdá sa, že je neskoro.:)
Alena Ribanská
04.08.11,05:03
Re: Dôverujete zvolenému GP SR
Citát:
Pôvodca textu príspevku: katalóg
V bývalom spoločenskom zriadení sa ľudia obracali na prezidentskú kanceláriu. Keď si už nevedeli poradiť. Ako je to dnes?

Dnes, tiež, ale je to tak platné, ako by sa obrátili aj na "lampáreň".
pochváliť súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0) cituj odpovedať


Máme aj dobre plateného ombudsmana - ale ten to len pošle na vyjadrenie tomu komu sa občan sťažuje a jeho postoj napíše - občanovi.
Alena Ribanská
04.08.11,05:05
Prepáčte asi som to zle skopírovala, má to inú vizáž ako vaše citované príspevky, sorry som tu nová............
Stefan2005
04.08.11,06:22
... docela chápem odpodstatnenosť založenej témy.
Situácia je opravdu zaujímava - nový si dôveru nezískal, zastupujúci paroduje, bývalý ju totálne stratil...
účtovník 007
04.08.11,06:38
Hlavne, že už sa na GP náhodne a omylom skartovalo, vymazávalo. A ešte sa len bude skartovať.....vymazávať. Celá voľba GP bola poriadna fraška a nechutné divadlo, ktoré politici predviedli občanom. Moc je silná čarodejka.
Gapo
04.08.11,07:01
Je to chudáčik, prikázal, zmazať, potom si neuvedomil a skartoval (a keď na to prišiel, ako sa mu to stalo?) išiel sa vyplakať svojmu šéfovi, že čo sa mu podarilo vyviesť, no priam ukážkovo človek na mieste.
pavol54
04.08.11,07:02
Ja keby som sa v mojom býval povolaní pomýlil trocha tak by týždeň skladali a keby trocha viac tak by tam ostala väčšia jama (Parodujúc Kameňák, "čo tam po Novom Zélande")
Petra Nová
04.08.11,13:12
Re: Dôverujete zvolenému GP SR
Citát:
Pôvodca textu príspevku: katalóg
V bývalom spoločenskom zriadení sa ľudia obracali na prezidentskú kanceláriu. Keď si už nevedeli poradiť. Ako je to dnes?

Dnes, tiež, ale je to tak platné, ako by sa obrátili aj na "lampáreň".
pochváliť súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0) cituj odpovedať


Máme aj dobre plateného ombudsmana - ale ten to len pošle na vyjadrenie tomu komu sa občan sťažuje a jeho postoj napíše - občanovi.

Súhlasím. Ten je neviditeľný, nepočuteľný a neškodný.
Petra Nová
04.08.11,13:29
Jaros5 to napísal lapidárne. Neverí sudcom, neverí prokurátorom, a politikom už vôbec nie!

Nič však nie je čierno- biele. Mala som v rukách viaceré rozhodnutia, ktoré lámali spravodlivosť, ale aj mnoho štandardných, ktoré objektívne odrážali stav veci. Medzi sudcami je ozaj veľa šikovných ľudí, ale aj priemerných. Tak, ako všade. Mám dobrú skúsenosť s policajtmi, našťastie nemusím s nimi intenzívne komunikovať. Na druhej strane, súhlasím s tým, že občania, ktorí nemajú osobitné postavenie, sa v mnohých prípadoch od štátu pomoci nedočkajú. Šéf justície je jej hanbou, pani rezortná ministerka tiež nie je ozdobou spravodlivosti, len vie svoje(politické) záujmy presadzovať učesanejšie a prijateľnejšie. Ich nezmieriteľný boj nie je zápasom o očistenie justície, ale je to tvrdý mocenský boj , ktorý sa odohrával aj pri voľbe GP. Ďalší do partie, pán minister vnútra, je hlavne promotérom rétorických cvičení, ale "skutek utek". Tak čo už len od nich možno očakávať?

Priznávam, že k založeniu ankety ma vyprovokoval prvý vážny lapsus zvoleného GP so skartovaním časti výpovede poslanca Matoviča. Určite existujú interné predpisy, ktoré upravujú spôsob zaznamenania výpovede a jej uchovania. Viem pochopiť, ak pán Čentéš v záujme utajenia vymazal výpoveď z počítača. Neviem pochopiť, prečo ju nenahral na USB kľúč alebo disketu, a tie nezavrel do trezoru. Veď aj tú písomnú formu výpovede musel niekde zamknúť v záujme utajenia. Tak, ako to urobil bývalý GP s Mečiarovými disketami. Prečo musela zmiznúť aj časť písomnej výpovede Igora Matoviča? Ak pripustím, že to bol „ľudský omyl“ (dosiaľ nie je jasné koho), prečo bola skartovaná len časť výpovede. To ten "ľudský omyl" si po čase uvedomil, čo skartuje a prestal? Alebo vypočúvajúci prokurátor k svojim poznámkam, ktoré dal skartovať, pribalil aj časť výpovede Igora Matoviča? Je to pre mňa nepochopiteľné. Ak to bol ozaj "ľudský omyl" potom je pre mňa vypočúvajúci prokurátor jednoducho babrák. Ak to bol "vedomý ľudský omyl", tak potom v spojením s jeho doterajším správaním, sa obávam toho, že bude len poslušným služobníkom tých, ktorí ho do funkcie prepasírovali.
A zaujímavé je aj to, že naši bojovníci za pravdu z radov najinvestigatívnejších novinárov mlčia. Momentálne sa viac píše o Trnkovej ústavnej sťažnosti, ako o prešľape pána Čentéša, ktorý sa prevalil až po troch dňoch, ako sa stal.

Takže, moja anketová odpoveď: Veru nedôverujem. A čakám, čo všetko sa ešte stane v tomto našom miništátiku.:rolleyes:
ricardoz
04.08.11,14:46
nie
účtovník 007
05.08.11,06:35
Ak pripustím, že to bol „ľudský omyl“ (dosiaľ nie je jasné koho), prečo bola skartovaná len časť výpovede. To ten "ľudský omyl" si po čase uvedomil, čo skartuje a prestal?

Peti, samozrejme že len časť. To ako tam tie A4 vkladal, tak si uvedomil v polovici skartovania svoju chybu a šup skartovačku do spätného režimu. Takže, polovica A4 ostala zachovaná a druhá polovica A4 na pásiky.:cool:
jaros5
05.08.11,06:41
Jaros5 to napísal lapidárne. Neverí sudcom, neverí prokurátorom, a politikom už vôbec nie!

Nič však nie je čierno- biele .............. :rolleyes:

mimotemyTrošku si moju odpoveď "zlapidárnila":D
Ale keď už lapidárna - tak preto, lebo ja už na rozdiel od teba nečakám, čo sa ešte v tomto našom miništátiku stane. Scenár je jasný.;)
S tvojím názorom (opoveďou) úplne súhlasím. Ale ako každá dobrá odpoveď, tak aj tvoja nastoľuje množstvo ďalších otázok a tým som sa chcel popravde vyhnúť, aj vzhľadom k tomu, že poznám úroveň diskusií na porade, ktoré nie sú apolitické.;)
Petra Nová
05.08.11,08:39
Peti, samozrejme že len časť. To ako tam tie A4 vkladal, tak si uvedomil v polovici skartovania svoju chybu a šup skartovačku do spätného režimu. Takže, polovica A4 ostala zachovaná a druhá polovica A4 na pásiky.:cool:
To je najpravdepodobnejšia verzia.:D A tie pásiky sa mu nechcelo lepiť dohromady, veď by mu to trvalo celú dovolenku. A pokašľať si dovolenku, to by bola veľká obeť aj od GP. Nezostalo iné, len vyjsť s farbou von.;)
Alebo je možná aj ďalšia verzia. Pred skartáciou omylovi zaviazali oči, aby nič nevidel a nepočul. A keď pri náhodnej kontrole šéf zistil, že omyl zobral A4 aj z inej kôpky, bolo už neskoro.:mee:

Zaujímavé tiež je, že Matovič skoro na sekundu určil, koľko bol vypočúvaný pri prvom výsluchu. U druhého nie, asi usúdil, že tá informácia už nie je podstatná.
Petra Nová
05.08.11,08:43
mimotemyTrošku si moju odpoveď "zlapidárnila":D
Ale keď už lapidárna - tak preto, lebo ja už na rozdiel od teba nečakám, čo sa ešte v tomto našom miništátiku stane. Scenár je jasný.;)
S tvojím názorom (opoveďou) úplne súhlasím. Ale ako každá dobrá odpoveď, tak aj tvoja nastoľuje množstvo ďalších otázok a tým som sa chcel popravde vyhnúť, aj vzhľadom k tomu, že poznám úroveň diskusií na porade, ktoré nie sú apolitické.;)

Tiež s Tebou absolútne súhlasím, je všetko jasné, keď prihliadnem k tomu, ako mašinéria moci funguje.
Keď sa však odosobním od toho, že štátna moc ma vysáva ako upír a za "moju krv" mi ničím neplatí v súčasnosti, a ťažko očakávať, že zaplatí v budúcnosti, potom to "očakávanie" nie je ničím iným, len očakávaním, kam až vládna moc zájde, akými prostriedkami, propagandou, atď.
Petra Nová
05.08.11,08:49
Páči sa mi, ako sa ujala štvrtá, tak trochu recesistická, anketová otázka.:)
Kvaka
05.08.11,09:24
Neverím generálnemu prokurátorovi, ktorý sa dopustil takéhoto "omylu". Niekde som čítala, že na GP SR sa všetky výsluchy ukladajú do databázy, ale v tomto prípade prokurátor prikázal, aby sa údaje o výpovedi nikde na nijaký usb kľúč neuložili, a aby sa text vymazal z počítača. Matovič potvrdil, že druhá výpoveď bola rovnaká. Potvrdil síce, ale on je raz už taký človek, ktorý dlho v sebe neudrží, aká bola skutočná pravda, možno sa dozvieme, prečo sa časť pôvodného výsluchu zniesla zo sveta. Ak ide o veľa niekomu inému, môže ísť však o veľa aj Matovičovi. :eek: Dnes vyšla novela trestného poriadku, ako aj novela trestného zákona. Je to zaujímavé čítanie.
Petra Nová
05.08.11,13:25
Neverím generálnemu prokurátorovi, ktorý sa dopustil takéhoto "omylu". Niekde som čítala, že na GP SR sa všetky výsluchy ukladajú do databázy, ale v tomto prípade prokurátor prikázal, aby sa údaje o výpovedi nikde na nijaký usb kľúč neuložili, a aby sa text vymazal z počítača. Matovič potvrdil, že druhá výpoveď bola rovnaká. Potvrdil síce, ale on je raz už taký človek, ktorý dlho v sebe neudrží, aká bola skutočná pravda, možno sa dozvieme, prečo sa časť pôvodného výsluchu zniesla zo sveta. Ak ide o veľa niekomu inému, môže ísť však o veľa aj Matovičovi. :eek: Dnes vyšla novela trestného poriadku, ako aj novela trestného zákona. Je to zaujímavé čítanie.

Určite sa to časom dozvieme.

Keď som si prečítala vyhlásenie pána Čentéša, napr. tu http://aktualne.centrum.sk/domov/kauzy/clanek.phtml?id=1239185, že to bol omyl, nemala by som dôvod mu neveriť, keby povedal kto je "omyl" a v čom spočíval. Najskôr to bola podľa Matoviča sekretárka GP, teraz už len "omyl".

Keď som prečítala vyhlásenie generálnej prokuratúry tu :http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/ekonomika-v-eu/clanek.phtml?id=1239023 , ""že administratívne pracovníčky po schválení prvej výpovede Matoviča so spisom nemanipulovali. Po jeho výpovedi so spisom už neprišli do kontaktu a "skartáciu" vykonal niekto iný"", tiež mu nemám dôvod neveriť. Kto teda skartoval?:confused: Asi je to štátne tajomstvo.
Pridám jednu, celkom malú konšpiračnú teóriu. :)
Mne z toho vychádza, že ten omyl je možno prvý námestník GP Dobroslav Trnka, ktorý predvolal na výsluch poslanca Matoviča a výsluch zámerne prikázal vykonať pánovi Čentéšovi. Ten, keď po splnení úlohy pokojne odišiel na obed, pričom spis nechal ležať na stole, Trnka sa zmocnil časti výpovede a osobne ju skartoval:D Totiž, ak administratívne pracovníčky po overení výpovede už neprišli so spisom do styku, musel to byť buď prokurátor alebo vrátnik.;)
rudopp
05.08.11,19:37
Je právnik a predpokladá sa u neho, že vie hovoriť. Len to "zadŕhanie" na verejnosti svedčí o tom, aký je v tej funkcii neistý. To podľa môjho laického psychologického posudku.;)

Keď si laik, nenazývaj to psychologickým posudkom.
Stačilo napísať mňa.
rudopp
05.08.11,19:43
Generálny prokurátor by mal byť zvolený na základe širšej politickej zhody hlasmi koalície aj opozície. Pokiaľ to tak nie je, nemôžeme hovoriť o nezávislom prokurátorovi, ale len o bábke, ktorá rozhoduje v súlade so záujmami, tých ktorí ho volili a proti záujmom tých, ktorí ho nevolili.

Blbosť.

GP by mal byť priemerný vo vedomostiach a nadpriemerný v zásadovosti a zastávaní práva.

A všetky politické strany by mu mali mierne nedôverovať (že bude schopný pre nich spraviť nejakú "drobnosť).
rudopp
05.08.11,19:47
Jaros5 to napísal lapidárne. Neverí sudcom, neverí prokurátorom, a politikom už vôbec nie!

Nič však nie je čierno- biele. Mala som v rukách viaceré rozhodnutia, ktoré lámali spravodlivosť, ale aj mnoho štandardných, ktoré objektívne odrážali stav veci. Medzi sudcami je ozaj veľa šikovných ľudí, ale aj priemerných. Tak, ako všade. Mám dobrú skúsenosť s policajtmi, našťastie nemusím s nimi intenzívne komunikovať. Na druhej strane, súhlasím s tým, že občania, ktorí nemajú osobitné postavenie, sa v mnohých prípadoch od štátu pomoci nedočkajú. Šéf justície je jej hanbou, pani rezortná ministerka tiež nie je ozdobou spravodlivosti, len vie svoje(politické) záujmy presadzovať učesanejšie a prijateľnejšie. Ich nezmieriteľný boj nie je zápasom o očistenie justície, ale je to tvrdý mocenský boj , ktorý sa odohrával aj pri voľbe GP. Ďalší do partie, pán minister vnútra, je hlavne promotérom rétorických cvičení, ale "skutek utek". Tak čo už len od nich možno očakávať?

Priznávam, že k založeniu ankety ma vyprovokoval prvý vážny lapsus zvoleného GP so skartovaním časti výpovede poslanca Matoviča. Určite existujú interné predpisy, ktoré upravujú spôsob zaznamenania výpovede a jej uchovania. Viem pochopiť, ak pán Čentéš v záujme utajenia vymazal výpoveď z počítača. Neviem pochopiť, prečo ju nenahral na USB kľúč alebo disketu, a tie nezavrel do trezoru. Veď aj tú písomnú formu výpovede musel niekde zamknúť v záujme utajenia. Tak, ako to urobil bývalý GP s Mečiarovými disketami. Prečo musela zmiznúť aj časť písomnej výpovede Igora Matoviča? Ak pripustím, že to bol „ľudský omyl“ (dosiaľ nie je jasné koho), prečo bola skartovaná len časť výpovede. To ten "ľudský omyl" si po čase uvedomil, čo skartuje a prestal? Alebo vypočúvajúci prokurátor k svojim poznámkam, ktoré dal skartovať, pribalil aj časť výpovede Igora Matoviča? Je to pre mňa nepochopiteľné. Ak to bol ozaj "ľudský omyl" potom je pre mňa vypočúvajúci prokurátor jednoducho babrák. Ak to bol "vedomý ľudský omyl", tak potom v spojením s jeho doterajším správaním, sa obávam toho, že bude len poslušným služobníkom tých, ktorí ho do funkcie prepasírovali.
A zaujímavé je aj to, že naši bojovníci za pravdu z radov najinvestigatívnejších novinárov mlčia. Momentálne sa viac píše o Trnkovej ústavnej sťažnosti, ako o prešľape pána Čentéša, ktorý sa prevalil až po troch dňoch, ako sa stal.

Takže, moja anketová odpoveď: Veru nedôverujem. A čakám, čo všetko sa ešte stane v tomto našom miništátiku.:rolleyes:

Žeby si to ani ten Matovič nepamätal, čo vypovedal ??
katalóg
05.08.11,21:39
Tiež s Tebou absolútne súhlasím, je všetko jasné, keď prihliadnem k tomu, ako mašinéria moci funguje.
Keď sa však odosobním od toho, že štátna moc ma vysáva ako upír a za "moju krv" mi ničím neplatí v súčasnosti, a ťažko očakávať, že zaplatí v budúcnosti, potom to "očakávanie" nie je ničím iným, len očakávaním, kam až vládna moc zájde, akými prostriedkami, propagandou, atď.
Zájde tak ďaleko, kam jej ľudia dovolia. Je to vždy len otázkou času.
katalóg
05.08.11,21:45
Jaros5 to napísal lapidárne. Neverí sudcom, neverí prokurátorom, a politikom už vôbec nie!

Nič však nie je čierno- biele. Mala som v rukách viaceré rozhodnutia, ktoré lámali spravodlivosť, ale aj mnoho štandardných, ktoré objektívne odrážali stav veci. Medzi sudcami je ozaj veľa šikovných ľudí, ale aj priemerných. Tak, ako všade. Mám dobrú skúsenosť s policajtmi, našťastie nemusím s nimi intenzívne komunikovať. Na druhej strane, súhlasím s tým, že občania, ktorí nemajú osobitné postavenie, sa v mnohých prípadoch od štátu pomoci nedočkajú. Šéf justície je jej hanbou, pani rezortná ministerka tiež nie je ozdobou spravodlivosti, len vie svoje(politické) záujmy presadzovať učesanejšie a prijateľnejšie. Ich nezmieriteľný boj nie je zápasom o očistenie justície, ale je to tvrdý mocenský boj , ktorý sa odohrával aj pri voľbe GP. Ďalší do partie, pán minister vnútra, je hlavne promotérom rétorických cvičení, ale "skutek utek". Tak čo už len od nich možno očakávať?

Priznávam, že k založeniu ankety ma vyprovokoval prvý vážny lapsus zvoleného GP so skartovaním časti výpovede poslanca Matoviča. Určite existujú interné predpisy, ktoré upravujú spôsob zaznamenania výpovede a jej uchovania. Viem pochopiť, ak pán Čentéš v záujme utajenia vymazal výpoveď z počítača. Neviem pochopiť, prečo ju nenahral na USB kľúč alebo disketu, a tie nezavrel do trezoru. Veď aj tú písomnú formu výpovede musel niekde zamknúť v záujme utajenia. Tak, ako to urobil bývalý GP s Mečiarovými disketami. Prečo musela zmiznúť aj časť písomnej výpovede Igora Matoviča? Ak pripustím, že to bol „ľudský omyl“ (dosiaľ nie je jasné koho), prečo bola skartovaná len časť výpovede. To ten "ľudský omyl" si po čase uvedomil, čo skartuje a prestal? Alebo vypočúvajúci prokurátor k svojim poznámkam, ktoré dal skartovať, pribalil aj časť výpovede Igora Matoviča? Je to pre mňa nepochopiteľné. Ak to bol ozaj "ľudský omyl" potom je pre mňa vypočúvajúci prokurátor jednoducho babrák. Ak to bol "vedomý ľudský omyl", tak potom v spojením s jeho doterajším správaním, sa obávam toho, že bude len poslušným služobníkom tých, ktorí ho do funkcie prepasírovali.
A zaujímavé je aj to, že naši bojovníci za pravdu z radov najinvestigatívnejších novinárov mlčia. Momentálne sa viac píše o Trnkovej ústavnej sťažnosti, ako o prešľape pána Čentéša, ktorý sa prevalil až po troch dňoch, ako sa stal.

Takže, moja anketová odpoveď: Veru nedôverujem. A čakám, čo všetko sa ešte stane v tomto našom miništátiku.:rolleyes:
Pravdepodobne je novinárska špička už zorientovaná.
rudopp
06.08.11,04:31
Pravdepodobne je novinárska špička už zorientovaná.

Tak ako aj u politikov :

1 písmeno je tam navyše:D:D (a nebude to "p" )
Petra Nová
06.08.11,08:02
Wabi Daněk - Rosa na kolejích

...

Přede mnou stíny se plouží
a nad krajinou krouží
podivnej pták, pták nebo mrak.

...

Pekná pesnička. Akoby ju Wabi Daněk písal aj o Porade. Ktovie, akého "ptáka" myslel?! Najskôr asi krkavca čierneho, ktorý je všade nevítaným, otravným a vnucujúcim sa hosťom.:eek:
Alebo, žeby myslel na iný druh ptáka??? Tiež si viem predstaviť ...
rudopp
06.08.11,08:21
Wabi Daněk - Rosa na kolejích

...

Přede mnou stíny se plouží
a nad krajinou krouží
podivnej pták, pták nebo mrak.

...

Pekná pesnička. Akoby ju Wabi Daněk písal aj o Porade. Ktovie, akého "ptáka" myslel?! Najskôr asi krkavca čierneho, ktorý je všade nevítaným, otravným a vnucujúcim sa hosťom.:eek:
Alebo, žeby myslel na iný druh ptáka??? Tiež si viem predstaviť ...

Náhodou krkavec je užitočný vták.
Vyraďuje z prevádzky aj "slabé sivé myšky" a tým ozdravuje populáciu :D .
trisestri
06.08.11,08:32
Ešte ani nezačal a už taký lapsus a ešte aj hlúpo klame http://www.sme.sk/c/6005781/centes-od-trnku-som-dostal-pokyn-prvy-raz.html
Ono celá generalná prokuratúra je komunistický prežitok,neviem prečo ju nezrušili a nenahradili tzv štatným zastupitelstvom,ešte tie kompetencie zastavovat trestné stíhanie v rámci SR,nemalo to byt opačne,že mali možnost obnovit trestné konanie ako aj urobit jeho reviziu?/ved takto má generalný prokurator neobmedzenú pravomoc zmarit trestné konanie v ramci celej republiky/
Petra Nová
06.08.11,12:24
Ešte ani nezačal a už taký lapsus a ešte aj hlúpo klame http://www.sme.sk/c/6005781/centes-od-trnku-som-dostal-pokyn-prvy-raz.html
/
Trisestri, užitočný link. Konečne som sa dozvedela, kto to bol ten "ľudský omyl".

Nemdobrou správou pre mňa je, že budúci GP sa v strese dopúšťa omylov(chýb).
... "Celé to spočívalo v tom, že som bol pod časovým stresom, lebo som cestoval s rodinou na dovolenku do zahraničia."...

Nuž, stres z dovolenky je skutočne dôvod na robenie chýb.:rolleyes: Tak mu prepáčme, že omylom vopchal do skartovačky to, čo tri hodiny mastil s Matovičom. A vymazal všetko aj z počítača tak, aby to ani experti nevedeli obnoviť. Chápem budúceho strážcu zákonnosti v štáte, keď po prvom omyle(so skartovaním), sa dopustil aj druhého omylu. Tým telefonátom z televízie TA3, ho museli dostresovať úplne.


... "Myšlienkami som bol ešte na tom výsluchu. V snahe čím skôr vyriešiť rozhovor s redaktorom, som mu namiesto toho, že som dal pokyn zapisovateľke, aby vymazala výsluch z počítača, povedal, že ho skartovala."...

Preto sa nečudujem, že namiesto seba, označil za skartátora – zapisovateľku.





Pre budúcnosť si želám, aby tí, čo ho zvolili, vytvorili pre pána Čentéša osobitné podmienky pre výkon funkcie, t.j., aby nepracoval v strese a teda nemal dôvod na robenie omylov.
Petra Nová
06.08.11,12:32
Na čas sa s touto témou rozlúčim, výron v členku pomaly ustupuje a ja už nie som odkázaná na kreslo pri počítači alebo TV.

V súvislosti s voľbou GP ma ešte zaujímajú dve záležitosti. Ako dopadnú všetky tie sťažnosti podané na ÚS. A prečo redaktorka SME položila Matovičovi otázku, či sa pán Čentéš pýtal na pranie "špinavých" v čistiacom prostriedku.

Keďže neviem ovplyvniť nič, čo súvisí s GP, dobré je, že aspoň právo na názor mi nikto neupiera. Mám stres z politiky a politikov. Asi sa tiež zo stresu dopúšťam omylu, keď si o politike myslím, že je to stoka financovaná zo štátnych peňazí a politici sú profesionálni klamári bez hanby a svedomia.
tom_i
06.08.11,13:07
V roku 2004 Berlusconi povedal :"Ukážte mi človeka, ktorý investuje peniaze do politiky a neťahá ich z nej..." Tým je povedané všetko. Sme tak malá krajinka že tu každý pozná každého a každý každého potrebuje takže kým nedorasteme na spravodlivosť tak nikdy ani nebude. A tým skartovacím divadielkom bolo povedané všetko. Nech je pri moci kto chce Ruka ruku myje a neubližuje.
verkaz
06.08.11,13:45
Je ľudské sa mýliť ale u p. Čentéša, ktorý čaká na vymenovanie za GP, by sa takýto omyl nemal stať. Aké budú jeho omyly, keď už bude GP.
O skutočnej výpovedi vie len on a p. Matovič.
jaros5
06.08.11,14:25
:DPotvrdila ti anketa tvoje predpoklady? Akú výpovenú hodnotu má pre teba?
Pošleš ju aj p. GP?:D
trisestri
06.08.11,15:29
Jeden ako druhý,ak ma byt výkonna moc apoliticka,neviem prečo sa volia také funkcie cez parlament.
Petra Nová
06.08.11,15:31
:DPotvrdila ti anketa tvoje predpoklady? Akú výpovenú hodnotu má pre teba?
Pošleš ju aj p. GP?:D
A vieš, že potvrdila. Predpokladala som, že keď chce niekto normálne debatovať, tak debatuje, alebo jednoducho vysloví názor. Koho anketa nezaujímala alebo mal iné dôvody, tak sa nezapojil. Tak by to malo byť. Tiež sa mi splnil predpoklad, že do témy sa zapoja nicky, ktoré vypustili z Pezinka, v rámci znižovania stavov. Zatiaľ to bol iba jeden, ale nepochybujem, že do večera, alebo v najbližšom čase, ich bude viac. A dokonale domrvia celú tému. Takže bude súca akurát tak na lampáreň. Žiaľ, s tým neviem nič urobiť, lebo na Porade žiadne kontrolné mechanizmy nefungujú. To je aj moja odpoveď na otázku, či ju niekde pošlem.
pavol54
06.08.11,17:39
Je ľudské sa mýliť ale u p. Čentéša, ktorý čaká na vymenovanie za GP, by sa takýto omyl nemal stať. Aké budú jeho omyly, keď už bude GP.
O skutočnej výpovedi vie len on a p. Matovič.
Tam sa to asi očakáva že sa bude mýliť,
rudopp
06.08.11,19:10
A vieš, že potvrdila. Predpokladala som, že keď chce niekto normálne debatovať, tak debatuje, alebo jednoducho vysloví názor. Koho anketa nezaujímala alebo mal iné dôvody, tak sa nezapojil. Tak by to malo byť. Tiež sa mi splnil predpoklad, že do témy sa zapoja nicky, ktoré vypustili z Pezinka, v rámci znižovania stavov. Zatiaľ to bol iba jeden, ale nepochybujem, že do večera, alebo v najbližšom čase, ich bude viac. A dokonale domrvia celú tému. Takže bude súca akurát tak na lampáreň. Žiaľ, s tým neviem nič urobiť, lebo na Porade žiadne kontrolné mechanizmy nefungujú. To je aj moja odpoveď na otázku, či ju niekde pošlem.



Aby som odpovedal na zadanie, nedôverujem žiadnemu právnikovi.Čenteša vôbec nepoznám,ale nemôže byť horší ako Trnka.To je obyčajná žumpa.


Jožinečko sa zapojil ???? A nemal rovnaký názor ako ty ??? Tak mu treba :D:D:D


V názve témy chýba otáznik a pri poslednej anketovej otázke mi utiekol prst, namiesto otáznika je na konci čiarka. Kukla som na moderátora, tade cesta nevedie. Prosím Vás, berte tak, že tie otázniky tam sú.:)

Asi si tiež bola v strese


Je právnik a predpokladá sa u neho, že vie hovoriť. Len to "zadŕhanie" na verejnosti svedčí o tom, aký je v tej funkcii neistý. To podľa môjho laického psychologického posudku.;)

Prečo by právnici mali vedieť hovoriť?
Prečo by prácnici mali na verejnosti byť sebaistý (ako Lenon)
Prečo by právnici (a sudcovia ) mali byť morálne lepší ako obyčajní ľudia :D:D:D ???????????????
Prečo si ty o sebe namýšľaš, že si lepšia ako ja ?
Prečo máš stále narážky?
Chýba ti niečo ??? :
- rozum
- logika
- psychologická skúsenosť.

Trepeš si tu na 5 stranách svoje :
Neverím Čenteškovi.

No a ?

Ja zatiaľ neverím žiadnemu právnikovi ani sudcovi = možno iba preto, lebo som ešte nestretol takého, že by som bol presvedčený, že mu môžem veriť.

Ale ako je tu citát od Jožinečka : Po Trnkovitom je to očividný pokrok (stačilo počuť jeho prejav - a vôbec nekoktal, naopak , bol sebaistý)
rudopp
06.08.11,20:05
Je to srandovné.
Niekto prejde 5x okolo právnickej učňovky a osobuje si právo hodnotiť skorogenerála prukurátorov.

PS
U normálneho človeka by som po takom omyle očakával odstúpenie.
No ale právnici sú iná kasta :D:D:D .
jozka56
06.08.11,20:15
rudopp buď taký láskavý a pozri si príspevok 12 v tejto téme, nedávaj do mojich úst cudzie slová......a potom hovor, že apriory...to si fakt prehnal. Do tejto témy píšem momentálne prvýkrát...:(:mad: je to reakcia na tvoj príspevok č.60, to čo si dovoľuješ, akým právom....hotová katastrofa. Ty hodnotíš ľudí podľa toho aké zariadenia sa nachádza v ich meste, úbohéééé.
rudopp
06.08.11,20:48
rudopp buď taký láskavý a pozri si príspevok 12 v tejto téme, nedávaj do mojich úst cudzie slová......a potom hovor, že apriory...to si fakt prehnal. Do tejto témy píšem momentálne prvýkrát...:(:mad: je to reakcia na tvoj príspevok č.60, to čo si dovoľuješ, akým právom....hotová katastrofa. Ty hodnotíš ľudí podľa toho aké zariadenia sa nachádza v ich meste, úbohéééé.

Že ty budeš nejaká slabšia z matematiky :D:D:D .

Ja? Nyje - to Peťka:--- .

A vieš, že potvrdila. Predpokladala som, že keď chce niekto normálne debatovať, tak debatuje, alebo jednoducho vysloví názor. Koho anketa nezaujímala alebo mal iné dôvody, tak sa nezapojil. Tak by to malo byť. Tiež sa mi splnil predpoklad, že do témy sa zapoja nicky, ktoré vypustili z Pezinka, v rámci znižovania stavov . Zatiaľ to bol iba jeden, ale nepochybujem, že do večera, alebo v najbližšom čase, ich bude viac. A dokonale domrvia celú tému. Takže bude súca akurát tak na lampáreň. Žiaľ, s tým neviem nič urobiť, lebo na Porade žiadne kontrolné mechanizmy nefungujú. To je aj moja odpoveď na otázku, či ju niekde pošlem.
jozka56
06.08.11,20:49
O čom točíš?????? fakty sú na nič???
pozrel si si príspevok 12???? a buď taký láskavý a oprav príspevok 60....a hneď!!!!
rudopp
06.08.11,20:52
O čom točíš?????? fakty sú na nič???
pozrel si si príspevok 12????

Ale noooooooooo.

Normálne ti napíšem a ty furt IBA svoje.

PS
Odkedy 56=65 :---:---:---:---:--- !!!!!!!!!!!!!!!!!!
rudopp
06.08.11,20:55
O čom točíš?????? fakty sú na nič???
pozrel si si príspevok 12???? a buď taký láskavý a oprav príspevok 60....a hneď!!!!

veď som ho skopčil (vari nebudem niečo písať, ak stačí skopčiť :D )

loskas kapitán :):):)
jozka56
06.08.11,20:55
Mňa z toho mesta nikto nevypustil, ja som stálica, mňa sa to netýka:D:D...a okamžite to oprav!
jozka56
06.08.11,20:56
príspevok 12 nie je odo mňa
jozka56
06.08.11,21:02
oprav to ti hovorím:(
rudopp
06.08.11,21:04
príspevok 12 nie je odo mňa

veď sa aspoň pozri, kto je citovaný (a potom prskaj - - ak máš dôvod)

PS
O 11 hodín som tam :) (u "niekoho" medzi starou radnicou a zámkom)
jozka56
06.08.11,21:21
rudopp opravíš príspevok v riadku 60??? ak nie, požiadam moderátora tejto témy o opravu alebo vymazanie...to chcešššššš?
rudopp
06.08.11,21:24
rudopp opravíš príspevok v riadku 60??? ak nie, požiadam moderátora tejto témy o opravu alebo vymazanie...to chcešššššš?

vydrž
idem pozrieť

ale už som tam opravoval
rudopp
06.08.11,21:28
rudopp opravíš príspevok v riadku 60??? ak nie, požiadam moderátora tejto témy o opravu alebo vymazanie...to chcešššššš?

šak má iba 34 riadkof


ryba oprav príspevok
rudopp
06.08.11,21:32
rudopp opravíš príspevok v riadku 60??? ak nie, požiadam moderátora tejto témy o opravu alebo vymazanie...to chcešššššš?

Skontroluj

a keby dačo daj presné znenie, ako to môže byť
jozka56
06.08.11,21:34
neviem, kto je Jožinečko....daj tam nick, ktorý tam patrí...
rudopp
06.08.11,21:41
neviem, kto je Jožinečko....daj tam nick, ktorý tam patrí...
No ale on móže klunne byt Jozeff

A okrem toho :
poradové číslo 220870 je tajné :D
jozka56
06.08.11,21:46
nevadí, tak ho tam daj, nech je všetko OK...
rudopp
06.08.11,21:53
No ale on móže klunne byt Jozeff

A okrem toho :
poradové číslo 220870 je tajné :D

A čo je koho do toho ?

Nechcem teda menovať blízke okolie Bratislavy, ale ..........
jozka56
06.08.11,22:04
pokiaľ tvoje citácie nebudú hodnoverné podľa nickov, nemôžu byť vieruhodné...doobeda poriešim, nechceš sám opraviť, čo je dosť neférové a zmätočné.
rudopp
07.08.11,04:22
pokiaľ tvoje citácie nebudú hodnoverné podľa nickov, nemôžu byť vieruhodné ...doobeda poriešim, nechceš sám opraviť, čo je dosť neférové a zmätočné.

A zaujímavé, že Peťkino prekročenie Etikety Porady ti NEVADÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

PS
A v tom je nejaký podstatný rozdiel ????????? :D :D :D
Petra Nová
07.08.11,09:11
A vieš, že potvrdila. Predpokladala som, že keď chce niekto normálne debatovať, tak debatuje, alebo jednoducho vysloví názor. Koho anketa nezaujímala alebo mal iné dôvody, tak sa nezapojil. Tak by to malo byť. Tiež sa mi splnil predpoklad, že do témy sa zapoja nicky, ktoré vypustili z Pezinka, v rámci znižovania stavov. Zatiaľ to bol iba jeden, ale nepochybujem, že do večera, alebo v najbližšom čase, ich bude viac. A dokonale domrvia celú tému. Takže bude súca akurát tak na lampáreň. Žiaľ, s tým neviem nič urobiť, lebo na Porade žiadne kontrolné mechanizmy nefungujú. To je aj moja odpoveď na otázku, či ju niekde pošlem.
"Vypustený" sa prihlásil a predviedol, takže predpoklad sa naplnil mierou vrchovatou. Predsa len som sa v niečom zmýlila. A to, že mu bude stačiť sa predvádzať len s jedným nickom.

Kdeže sú tie časy, keď : (http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html)

http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html

?????
trisestri
07.08.11,09:24
"Vypustený" sa prihlásil a predviedol, takže predpoklad sa naplnil mierou vrchovatou. Predsa len som sa v niečom zmýlila. A to, že mu bude stačiť sa predvádzať len s jedným nickom.

Kdeže sú tie časy, keď : (http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html)

http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html

?????

To vieš chlap so 60 na krku a sprava sa ako malé urazené soplavé decko./už čakám útoky na seba z dalších nickov,len dúfam že nezačne robit to čo na lady.sk,tam sa špehujú a vytahujú tel.čísla pribuzných atd,ukážka toho ak sa nerobia poriadky z nespratníkmi a ako potrebné je etiketa a jej dodržiavanie,aj ked nie vždy je nám po voli a jej hranice sú niekedy krehké/
jaros5
07.08.11,09:29
Ako vieš kolko má rokov ?
jaros5
07.08.11,09:37
Pri tolkých nickoch co si dokáže vyrobiť, nepomôže ani to, že nebudeme reagovať na jeho "rýpanie". Jednoducho si hádku vyrobí sám a my mu tam s najväčšou pravdepodobnosťou aj pridáme ocenenia.
Petra Nová
07.08.11,09:50
Áno, spôsob jeho komunikácie je jasný. Natlačí sa do témy, vyberie si príspevky, zosmiešni ich, zmení text citovaného príspevku, aj autora citátu, ako sa mu to hodí, predvedie svoje geniálne myšlienky, farebne ich vymaľuje, hystericky vykričí, že je bojovníkom za slobodu slova, že druhí nedodržiavajú etiketu, zasmrdí tému a na čas zmizne, ak ho vymažú.
Vek? Pozri si ho na FC, nemôžeš sa zmýliť. Aj tam je najmenej v dvoch verziách. Ako dedo s fúzami a šedinami, aj ako vnúčik.
rudopp
07.08.11,15:19
To vieš chlap so 60 na krku a sprava sa ako malé urazené soplavé decko./už čakám útoky na seba z dalších nickov,len dúfam že nezačne robit to čo na lady.sk,tam sa špehujú a vytahujú tel.čísla pribuzných atd,ukážka toho ak sa nerobia poriadky z nespratníkmi a ako potrebné je etiketa a jej dodržiavanie,aj ked nie vždy je nám po voli a jej hranice sú niekedy krehké/


Áno, spôsob jeho komunikácie je jasný. Natlačí sa do témy, vyberie si príspevky, zosmiešni ich, zmení text citovaného príspevku, aj autora citátu, ako sa mu to hodí, predvedie svoje geniálne myšlienky, farebne ich vymaľuje, hystericky vykričí, že je bojovníkom za slobodu slova, že druhí nedodržiavajú etiketu, zasmrdí tému a na čas zmizne, ak ho vymažú.
Vek? Pozri si ho na FC, nemôžeš sa zmýliť. Aj tam je najmenej v dvoch verziách. Ako dedo s fúzami a šedinami, aj ako vnúčik.


čo som trochár ??? (len detské fotky mám aspoň 2)
Trisestri - pokiaľ nemáš info o mojej nádche, drž hubu o mojej sopľavosti (najmä s tvojimi "vedomosťami pri predaji" :D:D:D)
až taký vplyv na mňa nemáš (a som lenivý)

Takže Peťka písaním o prepustení z ústavu eporušuje vami proklamovanú Etiketu ?

PS
Ja ju dávno v tejto formálnej forme (a potom ako ju hlavný baran sám porušuval čítaním súkromných správ // a využíva sa účelovo podľa potreby) nepovažujem pre mňa za záväznú a potrebnú.
Pripomínam ju iba vtedy, keď ju jej zástancovia sami/samy NEDODRŽIAVAJÚ.
IBA tie s chybami

Nemáš trošku pocit, že si mnou (vo svojej makovičke) POSADNUTÁ
(lebo ja som napríklad :
- NIKDY NIKDE nepátral, či niekde si nie si
- či máš 1 nick (alebo dva ako na Porade )

Mne je to jedno :D.

Iba ak píšeš sprostosti - tak sa ozvem (ako na hocikoho iného)
rudopp
07.08.11,15:22
"Vypustený" sa prihlásil a predviedol, takže predpoklad sa naplnil mierou vrchovatou. Predsa len som sa v niečom zmýlila. A to, že mu bude stačiť sa predvádzať len s jedným nickom.

Kdeže sú tie časy, keď : (http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html)



?????

Zato, že ty máš problémy a pred 3 rokmi ťa VYPUSTILI, ešte nemusí byť každý vypustený
rudopp
07.08.11,15:27
"Vypustený" sa prihlásil a predviedol, takže predpoklad sa naplnil mierou vrchovatou. Predsa len som sa v niečom zmýlila. A to, že mu bude stačiť sa predvádzať len s jedným nickom.

Kdeže sú tie časy, keď : (http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html)

http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html

?????

Ešte raz sa takto ozveš a
prestanem byť galantný
a uverejním tvoje vulgárne (červeným a tučným písmom zvýraznené ) maily tu - na Porade.

Aby vedeli, ako sa vieš PREDVIESŤ ty :D:D:D:D .



Ja mám na mysli reakcie keď je jasné že to je on. Keď chce tak píše tak aby každý vedel že ide o neho.
Petra Nová
07.08.11,17:53
Ešte raz sa takto ozveš a
prestanem byť galantný - ty si bol niekedy aj galantný???a uverejním tvoje výstižné (červeným a tučným písmom zvýraznené) maily tu - na Porade. Ešte že ich neuverejníš na lampárni.

Aby vedeli, ako sa vieš PREDVIESŤ ty :D:D:D:D .
Krásne si vymaľoval.. Takými papagájími farbami.

Ozvem sa vždy, keď budeš reagovať na moje príspevky. Uverejni a prestaň ma už otravovať a vyhrážať sa!:eek: Ešte si ctené auditórium na Porade bude myslieť, že som tam napísala nepravdu. Prečítala som si tie červené a žasla som, aká som bola mierna. Teraz by som ich napísala ďaleko razantnejšie. Len blázon o sebe uverejní, že aj iní si myslia o ňom, že tým bláznom je!


Doplnenie:
P.S : Kto má záujem o tie červené a tučné maily, nech sa ozve, pošlem v SS a pripojím grátis oslavné básne a ódy, ktoré boli venované nášmu nezničiteľnému. Ponuka platí bez časového obmedzenia!!!!!:rolleyes::cool::o

Už som sa naštvala, že stále mám za chrbtom niekoho, o ktorého nestojím, ktorý obťažuje svojimi hlúposťami, s ktorým nechcem mať nič spoločné, ktorý mi sto ráz vnucoval akúsi dohodu, sám si ju aj schválil, a samozrejme, nevedel ju dodržať dlhšie, ako niekoľko dní. Normálnemu človeku, keď sto ráz poviete a napíšete, aby si vás tu nevšímal, tak to urobí. Pre každého je tu miesta a tém dosť. Lenže u Karasa to neplatí.

Nedá sa s ním ani po dobrom, viď príspevky v tejto téme č. 62 až 79, o jeho vysokej inteligencii a schopnosti niečo rozumné povedať, svedčí tento príspevok č.48



Pôvodca textu príspevku: katalóg
Pravdepodobne je novinárska špička už zorientovaná.

Tak ako aj u politikov :
1 písmeno je tam navyše (a nebude to "p" )




Kto sa s ním viete a chcete rozprávať, máte rádi jeho humor a múdrosti, prosím Vás, rozprávajte sa s ním viac, možno mi dá konečne pokoj a bude aj on na Porade spokojný.
rudopp
07.08.11,17:57
Krásne si vymaľoval.. Takými papagájími farbami.

Ozvem sa vždy, keď budeš reagovať na moje príspevky. Uverejni a prestaň ma už otravovať a vyhrážať sa!:eek: Ešte si ctené auditórium na Porade bude myslieť, že som tam napísala nepravdu. Prečítala som si tie červené a žasla som, aká som bola mierna. Teraz by som ich napísala ďaleko razantnejšie. Len blázon o sebe uverejní, že aj iní si myslia o ňom, že tým bláznom je!

Čistá sliepka (ako ťa kedysi bastian ohodnotil :) )
katalóg
12.08.11,09:40
Dúfam, že sa aj táto téma predčasne neuzavrie. Je zaujímavá. Ďakujem.
Petra Nová
12.08.11,10:31
Bez obáv.:) Ešte neprišiel jej čas a inému ju nedovolím uzavrieť.