Ardonaiel
03.08.11,14:24
Ahojte,

chcel by som vedieť, či je možné vo Worde nejakým spôsobom vytvoriť rozbalovací text (taký podobný ako na web stránkach, pomocou css: display-block alebo pomocou js).

ďakujem
PaloPa
04.08.11,19:28
Karta "Vývojár" / prvok "Rozbaľovacie pole"
P.
Ardonaiel
05.08.11,09:26
PaloPa, nemyslel som rozbalovací zoznam :-) ale rozbalovací text.
Napríklad, máš text, klikneš naň a rozbalí sa ti doplňujúci text. Väčšinou sa to používa v nápovedách.
marjankaj
05.08.11,10:30
PaloPa, nemyslel som rozbalovací zoznam :-) ale rozbalovací text.
Napríklad, máš text, klikneš naň a rozbalí sa ti doplňujúci text. Väčšinou sa to používa v nápovedách.

Vyznač si text potom CTRL+K a doplň si svoj komentár.
Ardonaiel
05.08.11,11:21
Vyznač si text potom CTRL+K a doplň si svoj komentár.


nene, ani to nie je ono. Ide totiž o to, vytvoriť návod vo worde. Aaale, ten návod musí byť aj stručný aj podrobný. Toho som chcel dosiahnuť tým, že by sa ,,rozklikával" text, kde by boli podrobnosti, doplňujúce obrázky atp. . Ako webovú stránku to viem urobiť ale web nemôže byť. Premýšľam nad SW na to určeným ale zatiaľ bola úloha skúsiť to vo worde.

príklad:

1. spusti transakciu xxx
toto je doplňujúci text: ( transakciu nájdeš tam a tam, označíš pole xy, potvrdíš klávesou xy )
2. vygeneruj nový zoznam
toto je doplňujúci text: ( zoznam vygeneruješ tak, že si spustíš transakciu xy, tu nájdeš tam a tam, označíš pole xy, potvrdíš klávesou xy )
3. atď.

pozn. zelený text by bol skrytý, po kliknuti by sa zobrazil.


ps. ďakujem za rady :-)
PaloPa
05.08.11,14:01
nene, ani to nie je ono. Ide totiž o to, vytvoriť návod vo worde. Aaale, ten návod musí byť aj stručný aj podrobný. Toho som chcel dosiahnuť tým, že by sa ,,rozklikával" text, kde by boli podrobnosti, doplňujúce obrázky atp. . Ako webovú stránku to viem urobiť ale web nemôže byť. Premýšľam nad SW na to určeným ale zatiaľ bola úloha skúsiť to vo worde.

príklad:

1. spusti transakciu xxx
toto je doplňujúci text: ( transakciu nájdeš tam a tam, označíš pole xy, potvrdíš klávesou xy )
2. vygeneruj nový zoznam
toto je doplňujúci text: ( zoznam vygeneruješ tak, že si spustíš transakciu xy, tu nájdeš tam a tam, označíš pole xy, potvrdíš klávesou xy )
3. atď.

pozn. zelený text by bol skrytý, po kliknuti by sa zobrazil.


ps. ďakujem za rady :-)

Jedna z možností je to čo ti radí Jano (marjankaj) a dokument nemusíš ukladať ako html, môže zostať vo Worde.

Dá sa to skombinovať tak, že si vytvoríš tzv. bookmarks (záložku) a hypertext nasmeruješ naň,
ak ho nechceš smerovať niekam inak a k hypertextu si pripojíš obrazovkový komentár (viď obrázky).
Ten sa ti potom zobrazí, keď na hyperlink nabehneš myšou. Nemožno ho však nejako formátovať.

Iná možnosť je využiť jednu z funkčností revízií, a komentáre k textu ukladať tam.

To by som napr. perferoval ja, lebo sa môžeš rozhodnúť, či ich zobrazovať či nie,
či ich aj vytlačiť, alebo len text bez poznámok, môžeš ho naformátovať ako chceš.

P.
Ardonaiel
08.08.11,06:22
PaloPa, o týchto možnostiach som vedel, myslel som však, že to pôjde aj inak. :-) Asi najviac mi vyhovujú tie komentáre, aj keď to nie je to čo by som chcel. Veď uvidím ako sa mi bude dariť.

Ďakujem za pomoc.
PaloPa
08.08.11,06:53
No, ešte vždy sa dajú použiť rôzne add-ins tretích strán.

Napr tento:
http://www.moreaddin.com/faqs/is-there-a-demonstration-document-with-working-collapsibles.html

P.