gagy3
03.08.11,15:07
Kamarat ide na 1 rok do USA, a ja chcem využiť šancu a objednat si nejake oblečenie z USA, a kamarát mi to ma poslať. Rád by som sa spýtal, tých ktorí majú nejaku skúsenost s prepravou z USA na Slovensko o spôsobe prepravy,alebo o vhodnom dopravcovi. Ide o balík oblečenia o váhe okolo 6 kilogramov(nejake tie topánky, nohavice, bunda tricko, opasok). Moje otázky sú:

1.Aky je vhodný prepravca myslim tým napríklad (UPS, EMS, DHL..., alebo nejaka americká pošta) proste čo je lacné, a spoľahlivé, hoci by to trvalo aj dlhšie ?

2.Viete mi poradiť aj ohľadom poplatkov týkajúcich sa toho ??

Za odpovede a pomoc ďakujem!
mdian
09.08.11,11:25
Osobne by som to neriesil cez kamarata, ale cez shipito.com

Je to dost popularna firma jedneho Cecha zijuceho v USA. Ci je to lacne uz treba zvazit, ale cez UPS a inych prepravcov to nebude o nic lacnejsie.
rudopp
09.08.11,12:22
Kamarat ide na 1 rok do USA, a ja chcem využiť šancu a objednat si nejake oblečenie z USA, a kamarát mi to ma poslať. Rád by som sa spýtal, tých ktorí majú nejaku skúsenost s prepravou z USA na Slovensko o spôsobe prepravy,alebo o vhodnom dopravcovi. Ide o balík oblečenia o váhe okolo 6 kilogramov(nejake tie topánky, nohavice, bunda tricko, opasok). Moje otázky sú:

1.Aky je vhodný prepravca myslim tým napríklad (UPS, EMS, DHL..., alebo nejaka americká pošta) proste čo je lacné, a spoľahlivé, hoci by to trvalo aj dlhšie ?

2.Viete mi poradiť aj ohľadom poplatkov týkajúcich sa toho ??

Za odpovede a pomoc ďakujem!

Nestačilo by aby sa ten kamarát potom opýtal v USA ?????
gagy3
20.08.11,10:27
Sedel som na nete asi tyzden. Pozrel som prepravcov akych len boli...Ale najlacnejsie mi to vychaza cez USPS (americka posta) nieco ako EMS...UPS bolo 2x drahsie.

Inak chlapci vdaka ze ste zareagovali, prispeli do temy.
dragan.michal
20.08.11,15:38
ja by som odporučil shipito.com