jahoszmsk
03.08.11,17:53
Dobry den, potreboval by som poradit. Jeden clen nasej rodiny dostal dnes exekucny prikaz, kde je uvedene, ze ide o pozicku z roku 2004, platobny rozkaz z roku2006, a poverenie na vykonanie exekucie vydane Okr.sudom v roku 2007. Chcem sa spytat, ci mozu byt uroky exekutorom vyratane od roku 2004 az do dnesneho datumu, a este ci mozu byt poplatky za upomienky vo vyske 458 eur. Dakujem.
ivka70
03.08.11,16:13
A aky by mal byt dovod na to, aby neboli odo dna dlzoby?
Ved dlznik vedel o svojej dlzobe a napriek tomu si nehradil svoje zavazky a nechal to dotiahnut az na exekutora .
jahoszmsk
03.08.11,16:30
Ja som myslel tak, ze preco cakal exekutor s exekucnym prikazom od roku 2007 az do roku 2011.
Mila123
03.08.11,16:37
Ja som myslel tak, ze preco cakal exekutor s exekucnym prikazom od roku 2007 az do roku 2011.

ten dotyčný dlžnik bol stále zamestnaný?
jahoszmsk
03.08.11,16:44
Ten dotycny je priblizne 10 rokov na dochodku.
ivka70
03.08.11,16:45
Ja som myslel tak, ze preco cakal exekutor s exekucnym prikazom od roku 2007 az do roku 2011.
To sa treba spytat exekutora.
Kedze nema urceny cas, dokedy musi zacat vymahat dlh, tak je skutocne na nom, kedy zacne.
Preto by mal dlznik respektovat, ze dlh ma (najma, ked ho potvrdil aj sud) a zacat ho splacat co najskor a nenechat do dojst az k exekutorovi.
jahoszmsk
03.08.11,16:52
Lenze v roku 2007 mal ten dotycny aj nehnutelnost-pozemok, a minuly mesiac ju daroval svojmu synovi, a az teraz prisiel exekucny prikaz. Mohol v roku 2007 exekuovat pozemok. Teraz je suma stvornasobna...
Miichaela
03.08.11,17:04
No neviem, ale nemôže to byť už premlčané ? Mne po 3 rokoch prišlo z jednej poisťovne, že som neukončila PZP za auto v stanovenej lehote (ževraj ho dostali o jeden deň neskôr) a že tam mám podlžnosť za 3 roky. Prišiel platobný rozkaz zo súdu. Samozrejme som napísala odvolanie s tým, že je to už premlčané a pojednávanie bolo zrušené. Súd nie je povinný skúmať, či je daná vec už premlčaná, až v prípade, keď sa dotyčná strana odvolá - začne skúmať, či má na to právo. Za pokus to stojí. Možno schválne čakali tak dlho, aby mohli účtovať toľké úroky.
pepsikova
03.08.11,17:25
Lenze v roku 2007 mal ten dotycny aj nehnutelnost-pozemok, a minuly mesiac ju daroval svojmu synovi, a az teraz prisiel exekucny prikaz. Mohol v roku 2007 exekuovat pozemok. Teraz je suma stvornasobna.....

..pokiaľ dlžník nesplatí to, čo je predmetom exekučného titulu, exekútor mu môže siahnuť na majetok...takže pokiaľ sa dlžník zbavil majetku ešte pred doručením ex. oznámenia,je to pre neho dobre, ibaže musí teraz všetko splatiť z dôchodku, na ktorý mu môže exekútor siahnuť...ak nebude mať iný príjem...



to Michaela: dlh nie je premlčaný tým, že dlžník neplatí,alebo nemá majetok- má dôchodok...dá sa odvolať na exekučné trovy- požiadať o zníženie,pokiaľ spolupracuje dlžník s exekútorom a požiada o splátkový kalendár s vyššími splátkami...

...je tu dosť tém s podobnou otázkou, pohľadaj a prečítaj...
jahoszmsk
03.08.11,19:17
Este sa chcem spytat, preco je na exekucnom prikaze uvedene, a co to vlastne znamena: prikazujem aby socialna poistovna vykonavala zrazky z dochodku vo vyske 1000eur.... prikazujem aby socialna poistovna vyplatila sumu 2000eur... Dakujem.
jahoszmsk
05.08.11,17:04
Nikto nevie?