GC_DIABLO
04.08.11,07:15
Zdravím všetkých poraďákov. Neviem, do ktorej kategórie by som mal dať moju otázočku, ale snáď môže byť aj tu.
Bol som včera s mojím štvorkolesovým tátošom na výmenu čelného skla v servise Autosklo TN v Piešťanoch (na opravy čelného skla po ťukancoch kameňom tuším jediný v Piešťanoch, na Žilinskej). Opravovali mi totiž pred časom ťuknuté čelné sklo po náraze kameňa a to tak "dobre", že chalanovi čo to robil "utiekla" vŕtačka a urobil mi na skle dvojcentimetrový šrám, nehovoriac o tom, že opravené miesto sa začalo praskať. Tak sme sa naveľa naveľa (až po písomnej žiadosti a pohrození SOI) dohodli na výmene čelného skla z jeho poistky.
Včera mi vymenil čelné sklo. Výmenu som si skontroloval, všetko vyzeralo na prvý pohľad v poriadku, minimálne "okometricky", neošahával som všetko rukou a neskúšal, či je poškodenie. Keď som prišiel domov, umyl som auto ručne (bohužiaľ len narýchlo v časovom strese (vzhľadom k okolnostiam) vonku na parkovisku, ale v tieni bytovky. Potom som šiel s manželkou a dcérkou po návštevu do mesta a keď sme sa večer vrátili, pozerám, že krycí plast na strane spolujazdca je prasknutý, boli tej praskline pozachytávané trošku vlákienka zo špongie, takže to muselo byť už vtedy, len to nebolo kvôli vode vidno - auto sa uschlo samo, nemal som už čas ho utierať.
V servise si ale chybu odmietli priznať, vraj mi to mohol aj na parkovisku niekto "poškriabať" a prasknúť a ďalej majiteľ firmy odišiel a odmietol komunikovať, pričom som jednal veľmi slušne. Čo by ste robili na mojom mieste? Je to oprava za 13€, môžem to dať z havarijky (ak sa nemýlim tak nemám spoluúčasť).
Každopádne si dám v inom servise (Araver) pozrieť pri výmene toho poškodeného plastu aj druhú stranu a krycí plast motorového priestoru, ktorý dávali dolu pri výmene čelného skla, či je všetko na poriadku alebo sú aj tam nedostatky a a špeciálne ak sa nájdu nejaké, tak rovno SOI. Máte iné nápady, námety, návrhy?
Ice dive
04.08.11,05:32
hmmm klient poisťovne Union:) otázka je, či sa ti to za tých 13 € oplatí dávať z havarijnej poistky, nakoľko vinník si chybu nepriznal a ty nemáš ako dokázať, že ten plast praskli oni... je to tvrdenie proti tvrdeniu t.j. prídeš o bonus a v ďalšom roku zaplatíš poisťovni tých 13 € aj s úrokmi v podobe 20 % navýšenia výsledného poistného, ktoré platíš teraz...

Skús sa informovať a inom autoskle a prípadne nech ti dajú písomne potvrdenie, že pri výmene skla takáto a takáto škoda môže nastať... a choď znova do servisu kde ti menili sklo a povyhrážaj sa soi, lampárňou a možno ti to vymenia... otázka je, či to chceš riskovať a opäť im zveriť auto kvôli 13 € ísť do rizika, že poškodia niečo drahšie...
GC_DIABLO
04.08.11,05:44
poisťovňa Generali :) Už mi zaplatili nové auto cez poistenie ťažkých chorôb, bohužiaľ ja aj manželka sme mali v rovnakom čase rakovinu s nepríjemnou liečbou... Hradili aj tú prvú opravu ťukanca za 20€ a nedoplácal som nič vtedy.
V tomto servise by som to už aj tak opraviť nedal, druhý krát u nich, druhý krát dačo poškodené, prvý krát uznali ledva ledva, teraz ani za nič uznať nechcú.
Objednal som náhradný diel v Araveri, bude zajtra, pri výmene si dám skontrolovať aj kryt na strane vodiča a ten plastový kryt motora, tam nie je niečo poškodené, zlomené a pod., ak áno, nafotí sa to, servis požiadam o písomné stanovisko a na základe toho budem požadovať náhradu škôd, prípadne cez SOI. Neviem, či by pripadal do úvahy iný spôsob. Ale na tú SOI napíšem zrejme každopádne...
Čo sa dokazovania týka, pred opravou som si odfotil celé okolie čelného skla detailne, na fotkách je vidno, že poškodenie tam žiadne nie je. Pred opravou ani po nej som v servise nič nepodpisoval, nespisovali ani formulár o tom, či už na aute nejaké poškodenie je alebo nie je, takže by som to videl tak, že dokazovanie, že to neurobili, by bolo skôr na nich.
Miloš+
08.08.11,21:00
Ja len jednu poznámočku na margo ARAVER-u v PN: Tam by som po vlastných skúsenostiach už nikdy viac ani neprekročil prah vstupných dverí.
GC_DIABLO
09.08.11,04:35
Ja len jednu poznámočku na margo ARAVER-u v PN: Tam by som po vlastných skúsenostiach už nikdy viac ani neprekročil prah vstupných dverí.

Fajn, len keď napíšeš A, napíš aj B - t.j. dôvod a aký autorizovaný servis Škoda by si doporučil, nakoľko s mojím autom pôjdem iba do autorizovaného servisu, keďže je v záruke ešte tri roky.
Miloš+
09.08.11,08:44
Dôvod? Ok, napíšem. Pred časom keď som mal fabiu pár mesiacov tak som zistil únik kvapaliny do ostrekovačov, tieklo to tak že pod autom sa tvorila mláčka. Tak som šiel do Škodovky v PN, auto zobrali do dielne a o chvíľu prišiel prijímací technik že čo som lial do nádržky do ostrekovačov, že je celá nádržka aj motorček rozleptaný. Pozeral som naňho ako puk pretože som vždy dolieval len originál kvapalinu do ostrekovačov, príp. núdzovo čistú vodu. Veľkodušne mi ponúkol výmenu motrorčeka grátis, nádržka + práca by ma vyšla na cca 3500 Sk. Odmietol som, ale nedalo mi to a s kamarátom sme to rozobrali. Zistili sme že motorček aj nádržka boli v bezchybnom stave, chyba bola v membránke, neviem presne ako sa to volá, taká rozbočka ktorá púšťala kvapalinu podľa toho či si chceš ostreknúť predné alebo zadné sklo. Zapojili sme to napriamo a bez problémov to funguje doteraz. Koľko by boli trhli keby som pristúpil na výmenu?
Kebyže mám ísť do značkového servisu Škoda tak radšej do Vrbového alebo do NMnV.
GC_DIABLO
09.08.11,08:48
s Vrbovým nieviem či by si pochodil, začul som že ich budú rušiť. Inak najlepšie asi bude byť pri každej oprave osobne a pozerať technikov spoza chrbta a hlavne nech ukáže, čo je vadné a odovzdá po oprave majiteľovi vozidla. Ja s nimi zatiaľ takéto skúsenosti nemám, aj keď počul som už kadečo...
Miloš+
10.08.11,10:43
Pochybujem že ich budú rušiť, pred týždňom či dvoma som videl v AB-čku inzerát že hľadajú predajcu áut.
Jasné že je lepšie vidieť mechanikovi na ruky, práve vo Vrbovom som s tým nemal problém keď mi menili tesnenie v motore. Takmer celý čas som bol s nimi v dielni a nikto proti tomu nič nenamietal.
GC_DIABLO
10.08.11,11:13
včera som vymenil v Araveri, všetko v pohodičke, opravili mi aj chyby z Autosklo TN a vypýtali za to iba 16€, takže 13€ materiál, 3€ práca, po celý čas som bol pri aute u nich vzadu v dielni. Pohodička. Ešte sme sa aj celkom fajn porozprávali...
Mimochodom, auto mám ani nie rok staré práve z Araveru, lebo mali najnižšiu cenu z celého širokého ďalekého okolia, rozdiel oproti Vrbovému slušných 470€...