Tita
04.08.11,08:44
Našla som na porade, ale už uzatvorenú tému
Re: Materská dovolenka a dohoda o vykonaní práce v roku 2011.
Zamestnávateľ platí úrazové a garančné poistenie.
Štát platí dôchokové poistenie - ale upozorňujem, ak toto poistenie štátom netrvalo aj v r.2010, treba sa ísť na toto poistenie do SP prihlásiť - štát platí až od podania prihlášky (to sa týka napr. dohôd, ktoré prechádzajú z r.2010 do r.2011).
Ako je to v mojom prípade, ak som na RP, syn je 2,5 ročný, od septembra by som ho dala do škôlky - RP by mi mal ostať a doma by som pracovala na Dohodu.
Stačí, ak zamestnávateľ pošle RL do SP a bude platiť to UP a GP, alebo aj ja ako matka mám niečo robiť - čo sa týka toho dôchodkového, ktoré teraz za mňa platí štát??
2. som tehotná a 3.11.2011 mám nastúpiť na materskú. Nenaruší mi táto dohoda - príjem, materskú - ktorú by som mala mať ako pri reťazovom pôrode plus doplacam si DNP???
Chcem si tu dohodu poriadne premyslieť, aby som potom neľutovala,že som si platila DNP a pokazím to na konci :D
ASI už vela píšem, ale budem veľmi rada ak mi poradíte.
veronikasad
04.08.11,07:18
Tita, v tejto téme si dopodrobna rozoberala tvoju situáciu a dostala si odpovede.
Prečo zakladáš novú tému a chceš to riešiť celé odznova ?

http://www.porada.sk/t135415-dobrovolne-nemocenske-poistenie-a-materska.html
Tita
04.08.11,07:32
No neviem, aj RP aj Materská tam v príklade neboli, len RP a mne pribuda ešte k tomu škôlka...
ale ospravedlnujem sa, robíme chyby:(
a čo sa týka temy, ja som čítala inú ako si priložila, idem si mrknúť túto
Vdaka
veronikasad
04.08.11,07:35
Tita, nemusíš sa ospravedlňovať. Len sa občas cez štatistiku vo svojom profile vráť do svojich príspevkov ...
Tita
04.08.11,07:35
Ano tuto temu si pamatam, stale nieje ukončené s istotou či platim ZP alebo nie ak dam dieťa do školky. a v tejto teme som sa pytala na dohodu, to je zase niečo iné. Tam sme dohody neriešili.
veronikasad
04.08.11,07:36
Ano tuto temu si pamatam, stale nieje ukončené s istotou či platim ZP alebo nie ak dam dieťa do školky. a v tejto teme som sa pytala na dohodu, to je zase niečo iné. Tam sme dohody neriešili.
S istotou ti to povedia v tvojej ZP (ak poskytneš všetky pravdivé informácia). Môj názor - platíš - do nástupu na ďalšiu materskú, resp. do narodenia druhého dieťaťa. Potom budeš z dôvodu starostlivosti o dieťa znovu poistencom štátu
Tita
04.08.11,07:42
No tak to asi na porade nevyriešim....lebo toto je názor proti názoru:( škoda, myslela som že áno.
Keby som dala malého len na skúšku- adaptačné? tak by ho riaditelka nenahlasovala nie? či ako to funguje?
veronikasad
04.08.11,07:44
No tak to asi na porade nevyriešim....lebo toto je názor proti názoru:( škoda, myslela som že áno.
Keby som dala malého len na skúšku- adaptačné? tak by ho riaditelka nenahlasovala nie? či ako to funguje?
tita, neviem čo je adaptačné vzdelávanie. Nie je dôležité či to nahlasuje riaditelka alebo nie. Podpisuješ čestné prehlásenie, že dieťa škôlku nenavštevuje. Čo chceš riešiť na porade ? Rieš to v ZP.
Tita
04.08.11,07:48
no na porade som sa chcela poradiť, skôr ako začnem niečo riešiť.
Vdaka za rady....
adaptačné som myslela nie vzdelavanie ale dieťa ak je v školke len na skúšku - bez papiera, či ako...neviem...
Viem že to kamošky využívali..ale to bolo ešte pred rokom 2011, preto si zisťujem ako je to podľa nového.
Tita
04.08.11,07:53
A btw, mimotemy niekedy sa človek viac dozvie na porade, ako ked ide na SP ci ZP osobne...mám nie naj skúsenosť:(
Tita
04.08.11,07:56
Ale túto tému som nezakladala kvôli zdravotke:( ide mi o dohody. No opísala som podrobne všetko, aby bolo jasné popri čom budem dohodár.