fifija
04.08.11,09:25
Najmä vybavenie prevádzky. Ďakujem!
Economic
04.08.11,12:46
Doklady, úrady,vybavenie prevádzky. Ďakujem!

Hľadaj v podobných témach. Ty chceš veľa odpovedí naraz, musíš tomu trochu času obetovať, keď chceš seriózne podnikať. Viem, že je jednoduchšie než tu hľadať otvárať novú tému, hľadaj...
fifija
04.08.11,19:00
A odkiaľ berieš , že nehľadám a že si nechcem skonfrontovať veci, ktoré som našiel?
Danielle369
05.08.11,08:42
Najlepšie urobíš,ked pôjdeš na hygienu a dajú ti zoznam čo budú požadovať, lebo cukráreň je riziková prevádzka a hygiena má vela požiadaviek. Zariadenie z nerezu, na vajíčka zvlášť chladničku, nerezové stoly, stroje kupuj certifikované....
Budeš potrebovať HACCP, odbornú spôsobilosť, prevádzkový poriadok, sanitačný plán, teplomery skoro všade...musíš si nechať urobiť rozbor pitnej vody...
Prikladám ti aj jeden dokument, tam sa dočítaš aj čo všetko hygiena kontroluje, je tam dosť užitočných vecí
http://www.ruvznr.sk/hv/vzorpphv10.pdf
fifija
09.08.11,10:42
Veľmi pekne ďakujem, veľmi mi táto rada pomohla.
Maxwell
18.10.11,08:36
Užitočné rady, celkom ma posunuli späť do reality. Chcem sa opýtať ako to potom majú vyriešené najmä všetky tie pani, ktoré doma u seba v kuchyni vyrábajú vianočné koláčiky, zákusky na svadby atď.? Sa mi nezdá, že by všetko toto spĺňali a investovali do toho. Neexistuje nejaká iná možnosť, niečo ako predaj z dvora existuje, prípadne nejaké remeslo?
Viete mi pomôcť prosím.
mattto
18.10.11,09:26
panie, ktoré doma u seba v kuchyni pečú nemajú živnosti, pečú iba pre rodinu, známych, kolegyne atď., na tom veľa nezarobia, väčšinou pečú iba za náklady a nezarábajú. Ak by štát chcel postihovať a buzerovať staré babky aj za toto, asi by tom paniam na obvodných úradoch a rúvz prišli rodiny vysvetliť veľmi rýchlo :)
Vlastas
18.10.11,09:32
panie, ktoré doma u seba v kuchyni pečú nemajú živnosti, pečú iba pre rodinu, známych, kolegyne atď., na tom veľa nezarobia, väčšinou pečú iba za náklady a nezarábajú. Ak by štát chcel postihovať a buzerovať staré babky aj za toto, asi by tom paniam na obvodných úradoch a rúvz prišli rodiny vysvetliť veľmi rýchlo :)
nemajú živnosť, ale pečú aj tisícky koláčov na svadby - všetko doma, majú celé výrobne, chladiace boxi a dobre im to vynáša - ale nech, ináč by sme nemali na svadbách také super zákusky.
Ak je to však na živnosť musia sa dodržať všetky potrebné hygienické bla, bla, bla podľa prísp. 4
mattto
18.10.11,10:07
nemajú živnosť, ale pečú aj tisícky koláčov na svadby - všetko doma, majú celé výrobne, chladiace boxi a dobre im to vynáša - ale nech, ináč by sme nemali na svadbách také super zákusky.
Ak je to však na živnosť musia sa dodržať všetky potrebné hygienické bla, bla, bla podľa prísp. 4

možno 1 z 10, väčšinou ide o 70 ročné milé babky, o ktorých celá dedina vie, že pečú najlepšie koláče, tak si u nich objednajú na svadbu, krst... babky ich nechcú odmietnuť, tak pečú, aj keď nevládzu a ešte im je blbé zarábať, tak im upečú za náklady
bama17
18.10.11,10:47
dobrý deň, začínam niečo podobné
viete mi poradiť, ak si otvorím živnosť - dostanem živnostenské oprávnenie, do akej doby musím otvoriť prevádzku? sú na to nejaké termíny a lehoty? ďakujem vám veľmi pekne
mattto
18.10.11,13:54
dobrý deň, začínam niečo podobné
viete mi poradiť, ak si otvorím živnosť - dostanem živnostenské oprávnenie, do akej doby musím otvoriť prevádzku? sú na to nejaké termíny a lehoty? ďakujem vám veľmi pekne

nie je na to žiadna lehota, iba pri zriadení prevádzkarne, jej zriadenie musíš oznámiť živnostenskému úradu - §17 ods. 5 zák. č. 455/1991 Zb. Na základe živnostenského oprávnenia možno živnosť prevádzkovať aj v neskôr zriadených prevádzkarňach. Podnikateľ oznámi túto skutočnosť najneskôr v deň jej zriadenia príslušnému živnostenskému úradu.
Maxwell
18.10.11,14:07
mattto: je vlastne jedno pre koho robis takuto cinnost, ci pre znamu pokial im to predavas, o to ake mas marze sa tiez stat nestara, ci su vysoke ci nizke, ved ceny dohodou. dostali sme sa teda k tomu ze nepotrebuju hygienu atd lebo to robia mimo stat.
Vlastas, s tymto suhlasim ale opat je to teda tak ako som pisal o riadok vyssie a o to nemam zaujem:(
mattto
18.10.11,14:20
mattto: je vlastne jedno pre koho robis takuto cinnost, ci pre znamu pokial im to predavas, o to ake mas marze sa tiez stat nestara, ci su vysoke ci nizke, ved ceny dohodou. dostali sme sa teda k tomu ze nepotrebuju hygienu atd lebo to robia mimo stat.
Vlastas, s tymto suhlasim ale opat je to teda tak ako som pisal o riadok vyssie a o to nemam zaujem:(


ale oni dodržiavajú hygienu, nikto nechce piecť ani jesť zlé koláče. Tieto babky pečú koláče a torty 50 rokov, nemusí im žiadna "dôležitá" pani z RÚVZ vysvetľovať, ako to majú robiť. 70% predpisov RÚVZ týkajúcich sa hygieny považujem za tak absurdné a nezmyselné, že normálnemu človeku zostáva rozum stáť. Žiadna krajina na svete nemá také nezmyselné predpisy v oblasti hygieny ako Slovensko. Výsledkom je, že potravinárstvo u nás upadá a vozia sa sem odpadky na jedenie...
Maxwell
18.10.11,15:37
samozrejme tak som to nemyslel, ze by nedodrziavali, ved koniec koncov aj ja budem dodrziavat hygienu ci s papierom ci bez paiera, ale moj problem je ze to bez papiera robit nebudem. ked je to potom tak ako tvrdis, ziadna novela zakona na ceste nie je v blizkej dobe?
peronka
19.10.11,07:35
poznám jednu kočku , ktorá pečie doma koláče. je to mlada baba ale tie koláčiky chutia ako od starej mamy a preto si ich u nej každy rok objednávam hlavne na vianoce alebo oslavy. nie len že chutia ale aj vyzerajú úžastne a to je ten prípad že v obchode niečo take kupiť nedostanete a preto mi nie je luto dat kočke aj o 2€ na kile viac pretože viem že to za to aj stojí a vôbec ma nezaujíma či ma na to papiere alebo nie. v obchode ked si zákusky kupite je to humus, bez chuti aj ked vypadaju úžastne ale tie umele chute no fuj!