Najka
17.01.06,06:52
Môže použiť takútu zmluvu o dielo SZČO pri vyplatení jednorázového príjmu dôchodcovi? A aké práce by mohol vykonávať dôchodca pre SZČO - murára, aby išlo o jednorázový príjem?


ZMLUVA O DIELO

uzatvorená v zmysle § 631 a nasl. Občianskeho zákonníka




I.

ZMLUVNÉ STRANY


1./ Objednávateľ




2./ Zhotoviteľ : .................................................. .........
rodné číslo: ........................................
číslo OP : ......................................... bytom : ..............................................
.................................................. .........

II.

PREDMET ZMLUVY O DIELO – VYKONANIE DIELA



Predmetom tejto zmluvy o dielo je : .................................................. .................................................. .....
Zhotoviteľ sa zaväzuje, že práce v predmete zmluvy vykoná podľa požiadaviek objednávateľa.



III.

ZMLUVNÁ CENA


Zmluvné strany sa dohodli, že v termíne od ...................... do ....................... zhotoviteľ vykoná práce zadané v predmete zmluvy podľa vopred dojednaného množstva prác.
Objednávateľ sa zaväzuje poskytnúť zhotoviteľovi odmenu za vykonanie diela vo výške ........................ Odmena bude zhotoviteľovi vyplatená po dokončení a odovzdaní diela.



IV.

INÉ PODMIENKY


Pre túto zmluvu platia príslušné ustanovenia Občianskeho zákonníka, najmä ustanovenia § 631 až 643.



V.

ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA



1. Táto zmluva nadobúda platnosť dňom podpisu obidvoma zmluvnými stranami.
2. Zmeny, doplnky a prílohy tejto zmluvy musia mať písomnú formu a musia byť podpísané obidvoma stranami.


V ...................... dňa …………





…………………………........... ………………………….............
objednávateľ zhotoviteľ
Najka
17.01.06,07:08
Poradí niekto?
Najka
17.01.06,08:25
Naozaj nikto neporadí?
Vladimír Ozimý
17.01.06,08:41
v zmluve o dielo by nemalo byt zadefinovane termin zhotovenia...no ale to nie je az take podstatne...paragraf 8 nedefinuje presne co je prilezitostna cinnost...ide v podstate o obhajenie...ak ten dochodca vykonal pre vas pracu dielo a neslo o sustavnu cinnost pocas roka da sa to pouzit ako jednorazovy prijem nevidel by som v tom problem...
Simonab
17.01.06,08:44
Malo by to stačiť. Skús si ešte zadať kľúčové slová "Zmluva o dielo" je tu toho na túto tému dosť. Porovnaj si to a uvidíš. Ešte chcem dodať, že si zle zaradila tému. Ak sa ti to podarí presuň ju do témy podnikanie, alebo popros Richarda.
Najka
17.01.06,08:47
Vďaka za príspevky. Neviete mi ešte poradiť, že akú prácu z oblasti stavebníctva by ten dôchodca mohol vykonávať, aby to bola jednorazová?
Najka
19.01.06,04:45
Ahojte, nájde sa dnes niekto, kto má niečo nové?
liba2
19.01.06,04:49
Ahojte, nájde sa dnes niekto, kto má niečo nové?Čo nové máš na mysli? Zadaj si do vyhľadávania "príkazná zmluva" a čítaj.....
Najka
19.01.06,05:24
Mala som na mysli odpoveď na otázku pod bodom 6. Príkaznú zmluvu som už čítala, ale vo viacerých príspevkoch je napísané, že ju DÚ považuje za závislú činnosť.