anita999
04.08.11,10:36
Dobrý deň všetkým,
mala by som malú otázku ohľadom prepisu bytu. Babka prepisuje byt na nás a ako sme si zistili, treba aj potvrdenie od správcu domu že byt nie je zaťažený žiadnou ťarchou. Neviete poradiť, či sa to tejto ťarchy ráta aj to, že má babka splátkový kalendár za nedoplatok vody? Môže to robiť problémy pri prepise? :confused:

Ďakujem. Anita
doga
04.08.11,08:40
Zajdite za spravcom, ale podla mna je to problem, pri predaji/prepise bytu - Spravca dava potvrdenie, ze dotycny nema ziadne zavazky voci spolocenstvu-ak ma splatkovy kalendar, tak Vam ho podla mna neda. Ved ked na Vas prepisuje byt, tak za nu tu dlzobu zaplatte.
verkaz
05.08.11,15:39
Správca alebo predseda spoločenstva by v prípade, že je uzatvorený splátkový kalendár na nedoplatok, nemal vystaviť potrebné potvrdenie, že vlastník bytu nemá žiadne podlžnosti.
Potvrdenie má dať až po splatení nedoplatku.
Skúste za babku vyrovnať nedoplatok, veď získate byt.
Džipák
05.08.11,20:09
Dobrý deň. Musím sa Vám vyrozprávať, lebo ma ide utrhnúť. Dnes bola moja sestra prepisovať byt a ich správca OSBD si od nej za to jedno potvrdenie formátu A4 na ktorom bolo napísané, že nemá žiadne nedoplatky na byte ani na fonde opráv zúčtovali 12 € . Je to normálne za jeden papier toľké peniaze ? Preboha veď to nie je 12,- Sk. Sú normálny ? Veď to majú nahodené v PC a už tam len mená prepisujú. Sú to normálny zdierači, na všetkom zarábajú. Ja som tiež už takéto potvrdenia dával, ale ani mi nenapadlo si za to účtovať.
verkaz
06.08.11,14:23
Správca by ti mal ukázať cenník, podľa čoho účtoval tu sumu. Som zato, aby sa niečo platilo ale toto je naozaj veľa. Ja ako predseda zatiaľ za tieto služby neúčtujem nič, ale už sme o tom uvažovali.
Halli
08.08.11,11:24
Je to služba nad rámec povinností, treba tomu venovať čas, skontrolovať platby, vytlačiť, oraziť potvrdenie, V SVB je to o to drahšie, lebo náklady na to znáša vačšinou predseda a SVB nie je zisková organizácia. Na rozdiel od OSBD, kde majú údržbu, opravy výťahov a iné ziskové činnosti. V SVB je preto táto platba o to adresnejšia. Ja si účtujem 5€ /pre socialne účely zadarmo/