vlad2006
04.08.11,12:25
Caute poradaci,

je mozne mat na aute vzadu cervene smerovky. Videl som niekde na nete v tuning shope na hondu civic svetla, v ktorych sklicko na smerovku ma cerveny odtien. Pocul som ze takto to maju napr. v Amerike...
Skraatka, mozem na auto taketo svetla namontovat? Co na to policia, cestny zakon atd. Mate s tym sklusenosti, alebo poznate niekoho?

P.S. hladal som na nete ale neuspesne, tak ma hned nekamenujte za novu temu :D
viktorviktor
04.08.11,11:39
no tak, keby si bol hľadal nájdeš, Predpis Európskej hospodárskej komisie Organizácie Spojených národov (EHK OSN) č. 48 – Jednotné ustanovenia o homologizácii vozidiel z hľadiska montáže zariadení na osvetlenie a svetelnú signalizáciu

Svetelné zariadenia na vozidlách musia spĺňať ustanovené technické požiadavky, podľa ktorých musia byť homologizované alebo typovo schválené ES.

Podľa predpisu č. 48,.. -5.15. Farby vyžarovaného svetla
- smerové svietidlo : oranžová
misoft
04.08.11,13:16
BTW: policajti by ti za červené smerovky mohli odobrať aj techničák!
zacik23
04.08.11,13:33
doporucujem kontaktovat vyrobcu/predajcu danych svetiel a opytat sa ci svetla maju europsku homologizaciu; t.j. ci je dany vyrobok schvaleny na pouzivanie u nas.

ak ano tak si ich mozes kludne namontovat
zk24
04.08.11,13:34
Ak su namontovane od vyroby vyrobcom, mozu tam byt (dovezene auta). Sam nie.

A hlavne neviem na co by ti to bolo, pretoze je to velmi nebezpecne. Je to tazko rozpoznatelne kedy zacne vyhadzovat smerovku. Vzdy len kukam ze jak ze mu blikaju brzdove svetla... a on dava smerovku... Je to absolutne na nic. A dizajn komentovat nebudem
viktorviktor
04.08.11,13:46
Ak su namontovane od vyroby vyrobcom, mozu tam byt (dovezene auta). Sam nie.


nie, nemôžu sa takéto autá pužívať v ES, norma 48 to zakazuje, americká norma je odlišná, tam sa môžu používať zadné červené smerovky, po dovoze sa musia prerobiť, treba ich "znormalizovať" do 6 mesiacov