Lenka0212
04.08.11,13:46
Dobry den,
chem Vas poprosit o radu, pred tyzdnom mi prisiel exekucny prikaz na moju osobu, rada by som vedela, ci je mozne poziadat exekutora o znizenie urokov z omeskania, pripadne jeho premie za tuto exekuciu. Som studentka (sirota) a velmi by mi to pomohlo. S exekutorom uz komunikujem, ale dost na mna tlaci, aby som splatila dlznu sumu. Viem, ze exekutora nezaujima, kto tento dlh sposobil, ale mohol by prihladnut na tuto skutocnost? (samozrejme je pisany na moju osobu a s tym uz nic nespravim).
Dakujem za odpoved
Barbara
04.08.11,11:59
s tým znížením úrokov asi nič nenarobíš, ale môžeš ho požiadať o splátkový kalendár, lenže keď tlačí na Teba,aby si to zaplatila, tak neviem, či by súhlasil so splátkovým kalendárom, alebo ešte by ste sa mohli dohodnúť na nejakej pevnej čiastke, ale hovorím, to záleží na tom ktorom exekútorovi.
môj názor je, že mohol by Ti vyjsť v ústrety, keby chcel.
Niektorý exekútor je ústretový, druhý nie je.:cool:
ale za pokus ti to určite stojí
twe
04.08.11,16:55
Uroky z omeskania moze odpustit / znizit len opravneny a to plati aj pre suhlas so splatkovym kalendarom.
Lenka0212
08.08.11,06:16
ďakujem, dnes idem riešiť, tak uvidím
ivka32
23.08.11,11:06
Dobrý deň, potrebovala by som tiež poradiť ohľadom exekúcie.Dňa 12.8.2011 sme ako firma dostali upovedomenie o začatí exekúcie na niečo, čo sme zaplatili 15.3.2011. Návrh na vykonanie exekúcie je zo dňa 26.11.2010, poverenie Okresného súdu na vykonanie ex. je prevzaté exekútorom 4.1.2011. Moja otázka je, či je daná exekúcia oprávnená, keďže daná vec už bola dávno zaplatená a kto teraz znáša poplatky vyplyvajúce z exekúcie /odmena ex.+ hotové výdavky/? ďakujem za radu.
draik
23.08.11,15:49
Na obranu veľa času nemáte, odporúčam obrátiť sa na právnika, alebo naštudovať zákon o súdnych exekútoroch, o.i. §50 (Námietky proti exekúcii):
(1) Povinný môže vzniesť u exekútora povereného vykonaním exekúcie do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie námietky proti exekúcii, ak po vzniku exekučného titulu nastali okolnosti, ktoré spôsobili zánik vymáhaného nároku (=jeho vyrovnanie) alebo bránia jeho vymáhateľnosti, alebo ak sú tu iné dôvody, pre ktoré je exekúcia neprípustná.
riccado
24.08.11,08:46
Dobrý deň, potrebovala by som tiež poradiť ohľadom exekúcie.Dňa 12.8.2011 sme ako firma dostali upovedomenie o začatí exekúcie na niečo, čo sme zaplatili 15.3.2011. Návrh na vykonanie exekúcie je zo dňa 26.11.2010, poverenie Okresného súdu na vykonanie ex. je prevzaté exekútorom 4.1.2011. Moja otázka je, či je daná exekúcia oprávnená, keďže daná vec už bola dávno zaplatená a kto teraz znáša poplatky vyplyvajúce z exekúcie /odmena ex.+ hotové výdavky/? ďakujem za radu.

podstatne je, ci v upovedomeni o zacati exekecie je uvedena aj suma, ktoru ste zaplatili a ci exekutor ju stale vymaha.

ak ano, je dovod podat namietky voci exekucii, avsak len v lehote do 14 dni odo dna prevzatia uoze. tieto namietky su vsak spoplatnene sudnym poplatok vo vyske 6%, avsak ak sud namietkam vyhovie, prizna vam ich nahradu

ak nie, tak exekutor vymaha len zvysok naroku opravneneho, napr. uroky, ucelne trovy opravneneho a samozrejme aj svoju odmenu a vydavky. nakolko bol navrh na exekuciu podany dovodne a k zaplateniu doslo az po vydani poverenia exekutorovi, exekutor ma narok na 10 % odmenu (ak je platca DPH tak DPH navrch) + hotove vydavky, a tieto musite znasat vy...
babythomi
24.08.11,09:05
Pekný deň, prosil by som vás o pomoc.
Pred rokom mi prišla výzva exekútora na splatenie dlžnej sumy 33 €, kde si exekútor vyrúbil odmenu 7 €. V prípade súdnych poplatkov atď vyrátal na 108 €. Na súd daná vec nebola posunutá, exekútorovi bolo zaplatených 33 €, teda istina, ale mu nebola uhradená jeho odmena. Po roku sa exekútor znovu ozval. Dnes pýta zaplatiť istinu - 33 € + úroky z omeškania + jeho odmenu = 75 €. Moja otázka znie, či môže pýtať úroky, ktoré vraj narástli, i keď bola istina už dávno zaplatená + opäť pýtať vyplatenie istiny?? Nemá nárok iba na doplatenie jeho odmeny? Môžu úroky z omeškania narastať keď je zaplatená istina?? Existuje nejaký kontrolný orgán, ktorý kontroluje exekútorov? Ďakujem vám za pomoc a cenné rady.
misstka
24.08.11,09:14
Pekný deň, prosil by som vás o pomoc.
Pred rokom mi prišla výzva exekútora na splatenie dlžnej sumy 33 €, kde si exekútor vyrúbil odmenu 7 €. V prípade súdnych poplatkov atď vyrátal na 108 €. Na súd daná vec nebola posunutá, exekútorovi bolo zaplatených 33 €, teda istina, ale mu nebola uhradená jeho odmena. Po roku sa exekútor znovu ozval. Dnes pýta zaplatiť istinu - 33 € + úroky z omeškania + jeho odmenu = 75 €. Moja otázka znie, či môže pýtať úroky, ktoré vraj narástli, i keď bola istina už dávno zaplatená + opäť pýtať vyplatenie istiny?? Nemá nárok iba na doplatenie jeho odmeny? Môžu úroky z omeškania narastať keď je zaplatená istina?? Existuje nejaký kontrolný orgán, ktorý kontroluje exekútorov? Ďakujem vám za pomoc a cenné rady.

toto je už na exekútorovi, väčšina použije finančné prostriedky od dlžníka na istinu, ale ak ste sa nejako nedohodli a nezaplatili mu odmenu, mohol tie peniaze použiť ako svoju odmenu a aj na súdne poplatky a úroky z istiny môžu stále bežať...
riccado
24.08.11,09:23
Pekný deň, prosil by som vás o pomoc.
Pred rokom mi prišla výzva exekútora na splatenie dlžnej sumy 33 €, kde si exekútor vyrúbil odmenu 7 €. V prípade súdnych poplatkov atď vyrátal na 108 €. Na súd daná vec nebola posunutá, exekútorovi bolo zaplatených 33 €, teda istina, ale mu nebola uhradená jeho odmena. Po roku sa exekútor znovu ozval. Dnes pýta zaplatiť istinu - 33 € + úroky z omeškania + jeho odmenu = 75 €. Moja otázka znie, či môže pýtať úroky, ktoré vraj narástli, i keď bola istina už dávno zaplatená + opäť pýtať vyplatenie istiny?? Nemá nárok iba na doplatenie jeho odmeny? Môžu úroky z omeškania narastať keď je zaplatená istina?? Existuje nejaký kontrolný orgán, ktorý kontroluje exekútorov? Ďakujem vám za pomoc a cenné rady.

minimalna odmena exekutora pri exekucii na penazne plnenie je v zmysle ustanovenia § 5 ods. 1 vyhlasky 288/1995 Z.z. o odmenách a náhradách súdnych exekútorov v platnom zneni vo vyske 33,19 EUR

- súdnemu exekútorovi patrí popri odmene aj náhrada hotových výdavkov (v zmysle ustanovenia § 22 ods. 1 vyhlasky 288/1995 Z.z. o odmenách a náhradách súdnych exekútorov v platnom zneni ) účelne vynaložených v súvislosti s vykonávaním exekučnej činnosti; táto náhrada zahŕňa najmä cestovné náhrady, poštovné a telekomunikačné výdavky, znalecké náhrady a poplatky.

ak je exekutor platcom dph, tak k tomu treba priratat dph.

a ak tam boli aj nejake uroky z omeskania, tak celkovy zvysok vymahanej sumy 75.- EUR je uplne realny...
Ibaaktak
24.08.11,09:46
komentoval by som pôvodný príspevok. Nepíšeš z akého dôvodu si povinná plniť.Pokial by sa jednalo o nebankový subjekt za určitých
okolností môžeš mať pomerne slušné šance. Napr. ak o veci rozhodol rozhodcovský súd tak je možné aj v exekučnom konaní exekúciu zrušiť a vyhlásiť za neprípustnú, prípadne sú tam úroky nad 24% alebo zmluvné pokuty a sankcie presahujúce napr. pri revolvingovom úvere 48 % je možné namietať a žiadať exekúciu nad tento rámec zastaviť. Sú aj iné možnosti v závislosti od skutkového stavu, po jeho upresnení je možné detailnejšie sa vyjadriť aj od iných poraďákov aj vzhľadom na problém ktorý ti pri súčastnom štúdiu len sťažuje aj absencia pomoci rodičov
ivka32
24.08.11,10:19
Ďakujem za rady.
Lalina1
03.09.11,17:13
Dobry den, poprosila by som vas o radu. Pred casom prisla mojej mame vyzva od exekutora na splatenie dlhu kvoli nedoplatku za plyn, je to spolu viac ako 1300 EUR. Urcite to nebude mat ako zaplatit. Ja s nou sice nezijem ale stale mam trvaly pobyt v rodicovskom dome, mohol by pripadne mne ako jej dcere exekutor zablokovat ucet alebo siahnut na moj majetok ako auto a pod.?? Dakujem za odpoved
misstka
03.09.11,17:28
Dobry den, poprosila by som vas o radu. Pred casom prisla mojej mame vyzva od exekutora na splatenie dlhu kvoli nedoplatku za plyn, je to spolu viac ako 1300 EUR. Urcite to nebude mat ako zaplatit. Ja s nou sice nezijem ale stale mam trvaly pobyt v rodicovskom dome, mohol by pripadne mne ako jej dcere exekutor zablokovat ucet alebo siahnut na moj majetok ako auto a pod.?? Dakujem za odpoved

na tvoj účet určite nie a čo sa týka tvojho majetku, tak k tebe domov určite nepríde, iba ak by to už nemal naozaj ako vymôcť tak je možné, že by prišiel do domu tvojej matky a ak tam máš nejaký majetok, mohol by ho zobrať v prípade že by si nevedela dokázať že je tvoj a nie mamin.
buchač
03.09.11,17:41
na tvoj účet určite nie a čo sa týka tvojho majetku, tak k tebe domov určite nepríde, iba ak by to už nemal naozaj ako vymôcť tak je možné, že by prišiel do domu tvojej matky a ak tam máš nejaký majetok, mohol by ho zobrať v prípade že by si nevedela dokázať že je tvoj a nie mamin.

...nie sme v USA ...tam musia dokazovať svoju nevinu ...

U nás je to naopak ...


Som zvedavý , ako by dokázal napríklad , koho je povedzme PC , na ktorý je síce bloček , no meno na ňom predsa nezvykne byť ...
Televízor , hi - fi veža ....blá blá ......som ja kúpil a nie mama , tak ako teda ????
misstka
03.09.11,18:04
...nie sme v USA ...tam musia dokazovať svoju nevinu ...

U nás je to naopak ...


Som zvedavý , ako by dokázal napríklad , koho je povedzme PC , na ktorý je síce bloček , no meno na ňom predsa nezvykne byť ...
Televízor , hi - fi veža ....blá blá ......som ja kúpil a nie mama , tak ako teda ????

záleží od exekútora, málo z nich vôbec ide k dlžníkovi na "návštevu", ale ak prídu, majú právo v byte alebo dome kde býva dlžník "onálepkovať" veci a je potom len na členoch tej domácnosti exekútorovi dokázať, že to nepatrí dlžníkovi.
a to môže byť problém, pokým tam ešte žijú, lebo asi si ťažko človek od každej veci má len ten hlúpy bloček, nehovoriac o tom, že nie každý exekútor uzná ten blok ako dôkaz.

a aj tak sa ten komentár celkom nedotýka toho čo sa pýtala, len som jej chcela napísať, že exekútor môže prísť na návštevu k jej mame a teda ak tam má niečo cennejšie, nech si to radšej zoberie, aby potom nebol problém s dokazovaním.
iriska
04.09.11,08:28
ohľadom spísania majetku - ak by už exekútor spísal niečo, čo vlastní iná osoba ako povinný, podáva sa na súd žaloba o určenie, že vec nepatrí do exekúcie
ohľadom návštevy exekútorom - exekútori nechodia bežne k povinným za účelom spísania majetku (skôr je to výnimka) a v prípade, že je mame z čoho zrážať alebo dobrovoľne spláca aspoň minimálne čiastky, neoplatí sa exekútorovi chodiť po dome a spisovať nejaké staré skrine a pod. (väčšinou dlžníci nemajú nič cenné pre čo by sa k nim oplatilo chodiť).
rudo.kurka
04.09.11,08:55
Mám s tým podobnbú skúsenosť. Prvé čo som urobil, že som sa odvolal. Napísať priamo exekútorovi do 15-tich dní. On to musí vrátiť na súd a u nás súdy rozuhodujú ako v kocúrkove. Trvá to dlho. Ak je po 15- dňovej lehote, tak je to stratené. U nás zdierajú len obyčajných ľudí, lebo od tých môžu vytiahnuť peniaze.
buchač
04.09.11,09:21
Mám s tým podobnbú skúsenosť. Prvé čo som urobil, že som sa odvolal. Napísať priamo exekútorovi do 15-tich dní. On to musí vrátiť na súd a u nás súdy rozuhodujú ako v kocúrkove. Trvá to dlho. Ak je po 15- dňovej lehote, tak je to stratené. U nás zdierajú len obyčajných ľudí, lebo od tých môžu vytiahnuť peniaze.

...hm , bol by som zvedavý na tú skúsenosť...ale predpokladám , že Ty asi budeš ten " obyčajný " človek ....

...a ten " neobyčajný " - sviniar jeden ( alebo nejaká organizácia - hajzli sú to ) bude asi ten , ktorému nejaké tie lovky dlhuješ ...???


Ozaj .....a aj ja sa radím medzi tých sviniarov ....len svojích pár tisíc éčiek by som rád......tiež sa rozhodujem , či pošlem na dlžníka exe , nech mu pustí žilou ...a poriadne , jak Dracula ....
meli12
08.09.11,13:10
Dobry den ! neviem ci ma volakto stym nejake skusenosti,preto prosim o radu ako postupovat ! dotycna dostala upovedomie o zacati exekucie, dlh a trovy exekucie zaplatil do 14 dni, ma pisat exekutorovi ziadost o ukoncenie exekucii, alebo nemusi??? ako je to??? alebo to automaticky sa zrusi po zaplateni dlhov exekutorovi? prosim o radu,dakujem!
iriska
09.09.11,08:56
Dobry den ! neviem ci ma volakto stym nejake skusenosti,preto prosim o radu ako postupovat ! dotycna dostala upovedomie o zacati exekucie, dlh a trovy exekucie zaplatil do 14 dni, ma pisat exekutorovi ziadost o ukoncenie exekucii, alebo nemusi??? ako je to??? alebo to automaticky sa zrusi po zaplateni dlhov exekutorovi? prosim o radu,dakujem!

Exekútor by mal zrušiť exekúciu sám od seba, ale je dobré ešte sa s ním skontaktovať a spýtať sa, či je to v poriadku a príp. si vypýtať oznámenie o ukončení exekúcie (väčšina exekútorov ho vydáva).
GabiZ
09.09.11,08:58
Dobry den ! neviem ci ma volakto stym nejake skusenosti,preto prosim o radu ako postupovat ! dotycna dostala upovedomie o zacati exekucie, dlh a trovy exekucie zaplatil do 14 dni, ma pisat exekutorovi ziadost o ukoncenie exekucii, alebo nemusi??? ako je to??? alebo to automaticky sa zrusi po zaplateni dlhov exekutorovi? prosim o radu,dakujem!


Odpoveď je tu. http://www.porada.sk/t176222-dalsie-postupy-v-exekucii.html#post1846140
Sinkl
27.09.11,15:34
Dobrý deň, tiež by som potrebovala poradiť ohľadom exekúcie. Na firme mám dlh voči dodávateľovi z dôvodu nevyplatenia mňa ako firmy treťou osobou. Ohlásil sa mi samozrejme exekútor. z toho plynie moja otázka, má exekútor právo nahliadnuť do účtovných kníh bez súdneho príkazu? a to v prípade že firma stále funguje? A musím mu poskytnúť presnú súvahu k nahliadnutiu? Musí alebo nemusí mať súdny príkaz? Ďakujem veľmi krásne za odpoveď.
Sibila73
03.10.11,07:45
Chcela by som sa spýtať môže exekútor dať záložné právo aj keď už vyše roka splácam podľa dohody i keď sme minulý rok dali návrh na súd o pozastavení exekúcie z dôvodu úrazu a nemali sme príjem čo sme neplatili,ale to bolo ešte minulý rok a teraz nám došlo opäť list so záložným právom, ale už aj bez istiny a ešte zvýšená suma trov.Nechápem exekútori mi pripadajú ako úžerníci.Aj keď platíš chcú ešte viac dostanú človeka na mizinu.Ďakujem
Stanislav 1975
03.10.11,08:20
Chcela by som sa spýtať môže exekútor dať záložné právo aj keď už vyše roka splácam podľa dohody i keď sme minulý rok dali návrh na súd o pozastavení exekúcie z dôvodu úrazu a nemali sme príjem čo sme neplatili,ale to bolo ešte minulý rok a teraz nám došlo opäť list so záložným právom, ale už aj bez istiny a ešte zvýšená suma trov.Nechápem exekútori mi pripadajú ako úžerníci.Aj keď platíš chcú ešte viac dostanú človeka na mizinu.Ďakujem

Bohužiaľ exekútor postupoval správne- nedodržala si splátkový kalendár a navyše ešte si dobre dopadla, lebo pri nedodržaní splátkového kalendára mohol uvedený splátkový kalendár zrušiť a vymáhať celú sumu...
Stanislav 1975
03.10.11,08:22
Dobrý deň, tiež by som potrebovala poradiť ohľadom exekúcie. Na firme mám dlh voči dodávateľovi z dôvodu nevyplatenia mňa ako firmy treťou osobou. Ohlásil sa mi samozrejme exekútor. z toho plynie moja otázka, má exekútor právo nahliadnuť do účtovných kníh bez súdneho príkazu? a to v prípade že firma stále funguje? A musím mu poskytnúť presnú súvahu k nahliadnutiu? Musí alebo nemusí mať súdny príkaz? Ďakujem veľmi krásne za odpoveď.

Ak má povolenie súdu k exekúcii, čo predpokladám má,tak može nahliadať do firemného účtovníctva...-dokonca aj daňové úrady s exe spolupracujú...
Sibila73
03.10.11,09:04
Ale prečo až teraz tie splátky som nezaplatila minulý rok dva mesiace odvtedy som platila každý mesiac a na súd to dal teraz v septembri?
Sevgilim
04.10.11,14:49
Poplatky znasate vy, kedze dlzna suma bola uhradena az po podani navrhu na vykonanie exekucie, ale exekutorovi by ste mali predlozit doklad o uhrade a kedze ste to uhradili este pred obdrzanim upovedomenia, exekutor ma narok len na 10% y vzmahanej sumz, najmenej vsak 33,19 € (1000SK) a hotove vydavky. Keď toto uhradite, exekučne konanie bude ukoncene a exekutorsky spis bude presunuty do archivu na 5 rokov.
dalushka
10.10.11,13:00
dobrý deň, český exekútor poslal list nášmu synovi list a v prílohe , že exekútor môže za jeho neprítomnosti a bez asistencie polície, iba so zámočníkom, vniknúť do bytu, až mi zle prišlo, náš syn tu má akurát trvalý pobyt a nie je jeho vlastníkom, rozmýšľam, čo mám spraviť????, či sa nemám isť spýtať na políciu, či to je možné, prosím poraďte, ďakujem
dalushka
11.10.11,15:58
nevie mi nikto poradit? :mee:
Gabikab
23.07.12,14:58
Chcela by som sa spýtať...sme traja vlastníci domu,jeden vlastník je zadlžený,dnes prišiel exekútor a za asistencie polície vylomili zámok a vnikli do domu.V dome sa nikto nenachádzal,zhabali veci ktoré neboli dlžníkove,moja otázka je:je možné aby exekútor aj ked v sprievode polície vylomil zámok a zhabal TV,počítač a iné veci,ktoré nie sú dlžníkove?Ďakujem vopred za radu.
draik
23.07.12,15:49
Ak viete preukázať, že veci neboli dlžníkove, môžte podať žalobu na vylúčenie vecí z exekúcie. Nie je to náhodou tak, že dlžník absolútne nespolupracuje? Do bytu sa exekútor dostať môže, sprievod polície slúži aj na jeho ochranu. Otvorenie domu zrejme zámočníkom pôjde na trovy dlžníka (povinného z exekúcie).
Gabikab
30.07.12,16:33
Ďakujem pekne za odpoveď.