korm
04.08.11,18:53
Dobre čítate. Chcem dať orange na súd.
Dôvod?

využíval som orange internet. Svoju spotrebu voľných dát som kontroloval cez SMS, kontrola spotreby na čísle 360. Prišlo mi to ako jednoduchá kontrola, s okamžitou odpoveďou, síce tie údaje neboli aktuálne v tom momente, kedy mi správa prišla, ale aj tak sa z týchto údajov dá zistiť, koľko máme prevolané, koľko eur nad limit, koľko megabytov sme minuli na internete a podobne.
Nikdy som s tým nemal problém, a internetové dáta som si strážil, aby som neprešvihol paušál. Kedže poplatky nad paušál su proste veľmi vysoké, vždy som sa cez toto číslo 360 snažil odkontrolovať svoju spotrebu.
Tak isto ako v jeden deň, bol som na mobilnom internete, a hneď ráno som odoslal správu ohľadom spotreby, koľko ešte mám voľných MB na internete. Lenže, žiadna SMS mi neprišla. Takto som odoslal SMS ešte niekoľkokrát, ale stále mi neprišla SMS. Teda, myslel som, že mi prišla, lebo som si omylom prečítal neaktuálnu sms, podľa ktorej som mal ešte veľa voľných MB na internet.
Na druhý deň, to isté, posielam SMS, a.. vtedy ma skoro porazilo. Internet nad limit, +100euro!!

Samozrejme, faktúru som nezaplatil. Orange mi odpojil čislo, podal som reklamáciu. Volal som tam, bol som osobne, lenže žiadna odpoveď, či je moja reklamácia uznaná, alebo nie.

Následne mi došiel doporučene list, v ktorom odomňa žiadajú 120e + 600e ako pokutu. Okamžite som volal do Orange na oddelenie pohľadávok, a pýtal som sa, ako je možné, že odomňa žiadajú akúsi pokutu, keď ešte neviem, ako rozhodli ohľadom reklamácie??

Poviem vám, boli to stresy. A pracovník orange mi do telefónu povedal, že to nemám brať vážne, že žiadnu pokutu odomňa nechcú, že keď zaplatím tú faktúru, že všetko bude OK.
Na moju otázku, prečo dali predmetnú faktúru svojmu právnemu oddeleniu na vymáhanie, a pritom orange stále nerozhodol o mojej reklácii, mi bolo povedané, že je to proste tak, a že v tomto nemám žiadne práva, keďže som sa ich vzdal podpisom ich zmluvy teda Všeobecnými obchodnými podmienkami.

Takže, keď ja nemám žiadne práva podľa orange, už som sa tak "nasral" s prepacenim, že som sa rozhodol dať ich na súd. V ich zmluve sa orange zaväzuje, že mne, ako zákazníkovi poskytne SLUŽBY, ktoré sa týkaju môjho paušálu. SMS o kontrole spotreby mi neprišla, teda túto zmluvu nedodržali.

Inak, tú faktúru, na ktorej ma orange okradol o dosť euro, som zaplatil. Ale to neznamená, že neviem svoje práva.

Pokial si orange myslí, že ako zákazník nemám žiadne práva, a podľa ich slov jednoducho musím platiť... no je toto normálne?

Podľa mňa je to diskriminačné.
zk24
04.08.11,17:05
Predpokladam ze v nejakych zmluvnych podmienkach je napisane, ako podavat reklamaciu. Najprv treba fakturu uhradit a nasledne dat reklamaciu. Neni to jedina firma, ktora to tak ma zariadene.

Nepochopila som velmi ze kvoli comu sa ides sudit? Kvoli tomu ze ti nedosla odpovedna SMS? Alebo mas podozenie ze FA za 120 € je urcite vymyslena a neopravnena?
korm
04.08.11,17:12
že nedodržali svoje obchodné podmienky, teda že mi neprišla SMS ktorá je Službou kontroly spotreby
Stanislav 1975
04.08.11,17:14
Predpokladam ze v nejakych zmluvnych podmienkach je napisane, ako podavat reklamaciu. Najprv treba fakturu uhradit a nasledne dat reklamaciu. Neni to jedina firma, ktora to tak ma zariadene.

Nepochopila som velmi ze kvoli comu sa ides sudit? Kvoli tomu ze ti nedosla odpovedna SMS? Alebo mas podozenie ze FA za 120 € je urcite vymyslena a neopravnena?

zuzanka má pravdu- skoro všetky firmy majú toto poistené formulkou- podanie reklamácie nemá odkladný účinok na zaplatenie faktúry, takže najskor treba zaplatiť a potom sa sťažovať...
arizona
04.08.11,17:15
To si za jediny den stihol presurfovat 100 eciek???
Stanislav 1975
04.08.11,17:15
že nedodržali svoje obchodné podmienky, teda že mi neprišla SMS ktorá je Službou kontroly spotreby

tvoja šanca na úspech, by podľa mňa bola zanedbateľná...
zk24
04.08.11,17:17
že nedodržali svoje obchodné podmienky, teda že mi neprišla SMS ktorá je Službou kontroly spotreby

Predpokladam ze spotreba sa da pozriet aj cez web. Pripadne zavolat na ich linku s tym, ze nahlasujes nejaku technicku chybu.

No neviem, sudit sa ze ti nedosla odpovedna sms o spotrebe..... Aby si nedopadol tak, ze zistis ze si mal plnu pamat na telefone.

Ale kazdopadne drzim palce.
zk24
04.08.11,17:18
To si za jediny den stihol presurfovat 100 eciek???

Ved to. Keby isiel reklamovat, ze sa mu zda neumerna faktura, tak to pochopim skor.

Neviem ako to ma Orange, ale kedysi v T-mobile to bolo tak, ze za nejaky pausal si mal predplatene trebars 50MB, po ich prekroceni to islo zavratnou rychlostou, a za kazdy dalsi MB si zaplatil stovky korun. Mozno je to aj v tomto pripade.
Stanislav 1975
04.08.11,17:19
To si za jediny den stihol presurfovat 100 eciek???

ta sa dá aj za 3 hodiny- ja pozerám cez mobil aj televízie a tam to naskakuje poriadne...
zk24
04.08.11,17:21
ta sa dá aj za 3 hodiny- ja pozerám cez mobil aj televízie a tam to naskakuje poriadne...

Jasne. A hlavne ak tu sluzbu nemam prvy mesiac a pravidelne som si doteraz kontroloval spotrebu, tak mam ako taky prehlad o tom ake data pravdepodobne stahujem. To ze neviem aku som mala spotrebu u mna vyvola skor strach to pouzit (aby som neprekrocil), nie opacne
domenico.office
04.08.11,17:24
U nás sme mali podobný problém. Na faktúre, že 100 €čiek navyše presurfované. A to mám 1000 MB internet v mobile. Hneď reklamácia a nech predložia podrobný rozpis prenášaných dát. Skôr, ako prišiel podrobný rozpis, mi jeden operátor povedal, že tá suma nabehla už v prvý deň paušálu..... Takže jasná chyba v systéme. Treba reklamovať, dožadovať sa, kde boli prenesené dáta.

Upresním už len, že sa to stalo presne v období, keď sme podpisovali viazanosť na ďalšie obdobie, niečo sa deaktivovalo, niečo aktivovalo, možno zblbol systém, možno zlyhal ľudský faktor.
zk24
04.08.11,17:30
Jemu ale nevadi vyska faktury, ale to ze mu neprisla odpovedna sms o spotrebe :(
domenico.office
04.08.11,17:31
Zuzka, ty mi budeš predčítať témy.... :) Tak nech reklamuje aj to, nie?
korm
04.08.11,17:39
mne už v tomto prípade ide o princíp.

keď orange od zákaznika vyzaduje dodrziavanie zmluvy, a pritom sam orange zmluvu nedodrzuje?

mimochodom, za internet som mal aj ovela vyssie faktury, aj vyse 500e, lenze podla kontroly spotreby som vedel, kolko mam, a nebol s tym nikdy problem. chodim dost do zahranicia, a internet potrebujem.
viktorviktor
05.08.11,11:57
korm keď ti ide o princíp tak urob ako ti radia, už si zaplatil, teraz reklamuj a potom sa zariaď, ale aj súd môže zistiť prečo neprišla sms
Braňo
05.08.11,12:15
nazabúdaj, že majú v zmluvných podmienkach ošetrené "technické problémy", pre ktoré nemôže službu poskytnúť, čiže Tvoja šanca je nulová, s tým, že zodpovednosť za presurfované dáta máš Ty, nakoľko si si aktivoval pravdepodobne nízky paušál na dáta, ktorý si využíval na "hrane". nerozumiem takémuto šetreniu, keď Ti je problém zaplatiť o 3 EURá za vyšší paušál a teraz len tak presurfuješ 100 EUR. Poznáš svoje "dátové potreby" a keď ich využívam každý mesiac na viac ako 85% už sa Ti oplatí aktivovať vyšší paušál.
draik
05.08.11,12:23
Obchodné podmienky Orangeu určujú okrem iného, že: Spoločnosť Orange Slovensko nezodpovedá za škodu, ktorá vznikla v dôsledku neuskutočneného alebo vadného spojenia alebo neskorého, prípadne vadného doručenia
SMS/MMS, resp. nedoručenia SMS/MMS, najmä ako priameho dôsledku poruchy, opravy, údržby, reštrukturalizácie a rozšírenia VTS spoločnosti Orange Slovensko alebo jej časti, ako aj siete prevádzkovanej iným podnikom alebo jej časti, alebo ako dôsledok prekročenia kapacity VTS alebo
kapacity siete iného podniku. K tomu je samozrejme x ďalších výluk.
Chobot
05.08.11,12:35
mne už v tomto prípade ide o princíp.

keď orange od zákaznika vyzaduje dodrziavanie zmluvy, a pritom sam orange zmluvu nedodrzuje?

mimochodom, za internet som mal aj ovela vyssie faktury, aj vyse 500e, lenze podla kontroly spotreby som vedel, kolko mam, a nebol s tym nikdy problem. chodim dost do zahranicia, a internet potrebujem.

A vedel si v žalobe presne popísať a preukázať, v ktorom bode nedodržali zmluvu a obchodné podmienky? Lebo z prvého príspevku je ťažké povedať, akú máš šancu. Aby si potom náhodou nemusel platiť ešte aj ich trovy, ak sa nechajú zastupovať advokátom...:rolleyes::rolleyes:
VieraPopluharova
05.08.11,12:42
Brat mal podobný problém, skončila mu viazanosť, šiel na predajné miesto spol. Orange, že chce zrušiť - vypovedať zmluvu, pracovník ho informoval, že stačí ak doplatí čo k uvedenemu dňu prevolal, pracovník spol. Orange ho dal odpojiť. A v prípade ak písomne nepožiada o znovuzapojenie, tak je zmluva zrušená. Aký sme boli prekvapený keď po polroku prišla výzva z exekučného na 900,-€ za polroka, že nezaplatil faktury. Faktury mali chodiť k rodičom tak mal na Orange nahlasenu adresu. Pri odhlasovaní s ním bola mama.
Volala som na centrum, kde mi traja pracovníci povedali každý inú verziu, jeden potvrdil , že áno postup ich pracovníka na pobočke bol správny, ďalší že nie. Nakoniec som sa ťahala s Orange spol. asi polroka a potom to zúžili na 6 x mes. paušal i keď ho preukazatelne neprevolal, stanica bola stale odpojená a že ak to zaplatíme odpustia nám ďalšie poplatky + súdne poplatky za vydanie exekučného konania a pod.
Sťažovali sme sa i u tel. ombudsmana , ktorý nám dal za pravdu, ale i tak nám to nič nepomohlo, nakoľko naozaj maju zmluvu veľmi dobre spracovanu.
To moja skusenosť s uvedenou spol.
marmak
11.07.12,11:45
Tiež som bývalí zákazník Orange. Bola som dlhoročný zákazník, mala som predplatenú službu Orange internet a teraz si nepamätám presne na, ale mala som predplatených 2,5GB dát za ktorých som paušálne platila cca 18Eur. Všetko bolo OK vyše 1 roka. Po čase a hlavne posledných 6 mesiacov som Orange Internet vôbec nevyužívala, keďže sme mali Interner doma na pevno od UPC a karta od Orange stála dom a nebola zapojená vôbec. Mala som ju hodenú pohodenú v krabyčke s inými zbytočnostami s tým, že paušál som naďalej platile aj keď som ju neviužívala, ale kvôly viazanosti som ju nemohla zrušiť. Po tom ako som kartu vôbec nevyužívala mi začali chodiť nezmiselné faktúry za prenesené dáta nad predplatený rámec. Ako je to možné keď karta bola pohodená len tak v poličke a nepoužívala sa ? Po tomto som zašla do Orange a tam mi bolo povedané, že čiastku musím aj tak uhradiť a potom podať reklámaciu. Vykašlala som sa na to a uhradila som to. S tým, že kartu chcem zrušiť, lebo sa mi skončila viazanosť a aj tak ju nevyužívam. Od nového zúčtovacieho obdobia som kartu zničila a rozstrihala na márne kúsky, lebo som sa domnievala, že si ju niekto z rodiny mohol požičať. V orange som podísala ukončenie zmluvy s tým, že po skončení načatého zúčtovacieho obdobia dostanem poslednú faktúru. Čakala som klasicú sumu 18 Eur, keďže karta bola zničená a nevyužívala som ju ani ja ani nik iný. Prišla mi faktúra vo výške 61Eur !!!!!!!! Že som preniesla data nad rámec predplatených. Išla som do Orange s tým, že to nemyslia vážne, že kartu som nepoužívala a bola zničená hneď na začiatku zúčtovacieho obdobia. Dostala som tú istú odpoveď: Uhradte faktúru a pošlite sťžnosť s reklamáciou do Bratislavy na centrálu, ak mi v reklamácii nevyhovejú mám sa obrátiť na Súd. Naštvalo ma to a faktúru som zaplatila s myšlienkou nech sa tie hovada s tými peniazmi zadrhnú. Ani vo sne ma nenapadlo, čo bude následovať. Odsťahovala som sa do ČR. Po 1roku a 9 mesiacoch mi poslali na moju pôvodnú adresu dopis s exekúciou, v ktorej uviedli, že som im 61Eurovú faktúru nezaplatila! Samozrejme, že ma ani vo sne nenapadlo, že všetky doklady o zaplatení faktúr od Orange si mám odkladať doživotne. No samozrejme doklad o tom, že som číslo zrušila a zaplatila poslednú faktúru som stratila aspoň som ju nenašla doteraz a to som sa už 2 x sťahovala a menila bydlisko. Orange mi poslal exekúciu vo forme obyčajného listu na moju pôvodnú adresu na ktorej už 2 roky nebívam, a trvalý pobyt mám zmenený teraz už vyše 6 mesiacov, a ešte ktomu v exekučnom liste stálo, že dlžnú sumu mám uhradiť do 14dní od ODOSLANIA TOHO LISTU!!!! nie od doručenia ale od ODOSLANIA ICH LISTU. Samozrejme, že mne sa ten dopis vďaka bývalím susedom, ktorý ho tam našli pohodený na schránke dostal do mojich rúk až po vyše mesiaci. Spolu aj s ďaľším exekučným listom opäť odoslaným obyčajne a ani nie do vlastných rúk samozrejme, že už s ďaľšou pokutou. A okrem toho v liste stálo, že ak dlžnú sumu uhradím, moje číslo a služby ktoré som u nich pred 1rokom a 9 mesiacmi využívala mi znovu obnovia ????? Ako mi môžu obnoviť niečo čo som na vlastnú žiadosť ukončila a potvrdila podpisom ? Celý tento systém akým Orange vidiera ľudí, je už vážne chorý. Samozrejme, že som sa naštvala, sumu som už po tretí krát uhradila! Ale chcem vedieť ako mám postupovať ďalej ? Je šanca, že tie peniaze nejakým spôsobom vysúdim od nich späť ? A poučenie pre druhých. Mobilný operátor Vaše údaje zálohuje 5 rokov. UPOZORŇUJEM VÁS odkladajte si VŠETKY doklady uhradené faktúry od Orange vyše 5rokov, aby sa nestalo Vám to čo aj mne.
Halli
23.10.12,07:41
Dnes som dostala fakturu Orange mailom, otvorila som ju... a maximálne som sa naštvala. Tak ja šetrím živ. prostredie, dám si poslať fa mailom a oni mi tam debility dajú na pol strany svoju plnofarebnú reklamu. Ja budem na svojej tlačiarni vytláčať ICH reklamy. To už sme fakt také ovce, že si neháme páčiť všetko? Volala som na zákaznícku linku, že žiadam slušnú faktúru. A pri telefone mi tajtrlík povie, že on tam nič nevidí. Tak som si ju vylačila a samozrejme s celým ich plagátom. Tak toto teda nie !
lubko6394
23.10.12,07:48
Dnes som dostala fakturu Orange mailom a maximálne som sa naštvala. Tak ja šetrím živ. prostredie, dám si poslať fa mailom a oni mi tam debility dajú na pol strany svoju reklamu. Ja budem na svojej tlačiarni vytláčať ICH reklamy. To už sme fakt také ovce, že si neháme páčiť všetko? Volala som na zákaznícku linku, že žiadam slušnú faktúru. A pri telefone mi tajtrlík povie, že on tam nič nevidí. Tak som si ju vylačila a samozrejme s celým ich plagátom. Tak toto teda nie !

Nenahnevaj sa, ale ovca si. Prečo si pristúpila na elektronickú faktúru ? Aj mne telefonovali pre mesiacom a čosi blekotali o ekológii. Tak som im vysvetlil, že tú faktúru si musím dať do účtovníctva a to elektronické zatiaľ nemám, takže by som si musel zobrať svoj papier, svoj toner svoju tlačiareň a vytlačiť si ju. Takže z ekologického hľadiska to nie je úspora, ale z finančného áno,ale len pre ORANGE - nemusel minúť papier, vytlačiť a zaplatiť poštovné. O koľko by sa znížila moja faktúra ak by som prešiel na tú elektronickú brigádnik nepovedal.
Halli
23.10.12,08:03
Nenahnevaj sa, ale ovca si. Prečo si pristúpila na elektronickú faktúru ? Aj mne telefonovali pre mesiacom a čosi blekotali o ekológii. Tak som im vysvetlil, že tú faktúru si musím dať do účtovníctva a to elektronické zatiaľ nemám, takže by som si musel zobrať svoj papier, svoj toner svoju tlačiareň a vytlačiť si ju. Takže z ekologického hľadiska to nie je úspora, ale z finančného áno,ale len pre ORANGE - nemusel minúť papier, vytlačiť a zaplatiť poštovné. O koľko by sa znížila moja faktúra ak by som prešiel na tú elektronickú brigádnik nepovedal.

Ďakujem pekne za tú ovcu, ale ja som si dala z viacerých dovodov posielať fa mailom a jeden z nich bol aj pristup k živ. prostrediu Však som ovca, pasiem sa na svojom NIE?:rolleyes: Takže ty si odpovedal úplne odveci a o toto mi vobec neišlo, ani náhodou. A ak nevieš, tak ti to citujem :

" s aktiváciou Elektronickej faktúry získate:


SMS notifikáciu s informáciami potrebnými na uhradenie faktúry
podrobný rozpis hovorov za zúčtovaný mesiac zadarmo v zákazníckej zóne Môj Orange
plnohodnotný daňový doklad
archív, v ktorom máte prístup k faktúram 16 mesiacov od aktivácie služby
bezpečný prehľad faktúr v zákazníckej zóne alebo vo vašej e-mailovej schránke
výrazne prispejete k ochrane životného prostredia"
kopretinka
23.10.12,08:05
Ďakujem pekne za tú ovcu, ale ja som si dala z viacerých dovodov posielať fa mailom a jeden z nich bol aj pristup k živ. prostrediu Však som ovca, pasiem sa na svojom NIE?:rolleyes: Takže ty si odpovedal úplne odveci a o toto mi vobec neišlo, ani náhodou.
šetrila by si životné prostredie,ak by si tú faktúru netlačila,ak si ju vytlačíš,míňaš elektrinu,papier,musíš mať vlastnú tlačiareň a kupovať toner,takže aké šetrenie???
Halli
23.10.12,08:08
šetrila by si životné prostredie,ak by si tú faktúru netlačila,ak si ju vytlačíš,míňaš elektrinu,papier,musíš mať vlastnú tlačiareň a kupovať toner,takže aké šetrenie???
Ja ju ale akože potrebujem do učtovníctva...a vytlačim si ju na čiernobielej tlačiarni draft a obojstranne, nie na tri strany...aspoň..vieš?;)
Halli
23.10.12,08:11
dík za ovcu, ty si potom bača, čo žije mimo ľudí :)
srska
23.10.12,08:17
Dnes som dostala fakturu Orange mailom, otvorila som ju... a maximálne som sa naštvala. Tak ja šetrím živ. prostredie, dám si poslať fa mailom a oni mi tam debility dajú na pol strany svoju plnofarebnú reklamu. Ja budem na svojej tlačiarni vytláčať ICH reklamy. To už sme fakt také ovce, že si neháme páčiť všetko? Volala som na zákaznícku linku, že žiadam slušnú faktúru. A pri telefone mi tajtrlík povie, že on tam nič nevidí. Tak som si ju vylačila a samozrejme s celým ich plagátom. Tak toto teda nie !len tak na okraj - nie je tá reklama na pol strany len na 1. strane "stav účtu"? aspoň mne tak prišla. ostatok - jednotlivé faktúry sú klasické faktúry a mám ich 12:D
Halli
23.10.12,08:21
ano je na pol strany! a ostatné na ďalšej strane..aj ja mám doteraz normálne faktury, ale už vidím ako to budú zneužívať naďalej...tebe sa páči vytláčať reklamy orange na svojej tlačiarni?
lubko6394
23.10.12,08:21
Trafila si presne, zo 4 baranov mi ostali 2-ja ( ešte nejaká tráva je ) takže o mesiac smer mrazák a na jar štartujeme zase.
Halli
23.10.12,08:26
jasne ale ja si vediem učto...ty asi nie
Halli
23.10.12,08:28
jáááj Ľubko no tak to ti závidím, starať sa o baranov:) tak dobre zamraz...:)
lubko6394
23.10.12,08:44
No, jediným staraním je vedro vody a žufanka šrotu denne. Ak by toho starania bolo veľa, nebolo by baranov. A aj tak neviem, či sú to barani, keď im čosi odpadlo...
srska
23.10.12,08:49
ano je na pol strany! a ostatné na ďalšej strane..aj ja mám doteraz normálne faktury, ale už vidím ako to budú zneužívať naďalej...tebe sa páči vytláčať reklamy orange na svojej tlačiarni?nepáči, ale tú reklamu mám fakt len na 1. strane "stav účtu" a ostatných 13 je bez reklamy - jednotlivé faktúry
kopretinka
23.10.12,09:05
Ja ju ale akože potrebujem do učtovníctva...a vytlačim si ju na čiernobielej tlačiarni draft a obojstranne, nie na tri strany...aspoň..vieš?;)
tak to skús uložiť a potom v nejakom programe na fotky orež tú reklamu,alebo ju vyretušuj....ale neviem,či sa to môže robiť s dokladmi...
srska
23.10.12,09:28
tak to skús uložiť a potom v nejakom programe na fotky orež tú reklamu,alebo ju vyretušuj....ale neviem,či sa to môže robiť s dokladmi...priamo na faktúre nie je určite reklama
kopretinka
23.10.12,09:31
priamo na faktúre nie je určite reklama
ja som priamo na faktúre tiež ešte nemala....
avalik
23.10.12,09:36
priamo na faktúre nie je určite reklama

ak sa pouziva viac cisel, tak prva strana je "stav uctu" - tam je reklama a dalsie strany su faktury za jednotlive cisla

ale tam kde mam len jedno cislo ... tak je to oznacene ako faktura a reklama na pol strany ... rozpis poloziek na druhej strane
srska
23.10.12,09:43
ja mám takto
Halli
23.10.12,10:16
....a to sa mi vôbec nepáči ? Ja mám to iste ale namiesto stav učtu mám faktura č.xxxxxxx
takže ak budú toto naďalej robiť odmietam dostavať ich faktury /a hlavne reklamy/ mailom. su to trapoši....zneužívajú fakuračne doklady pre učely reklamy!
Halli
23.10.12,10:17
presne tak....
Halli
23.10.12,10:44
jááj kopretinka , nechaj to tak, to dokážem, ale NECHCEM!
avalik
23.10.12,12:05
ja mám takto

a ja takto - fa na jedno tel cislo

no a vpravo hore je cislo strany/pocet stran - takze aj tak sa musia tlacit vsetky ... aj so stavom uctu, ci?
srska
23.10.12,12:09
a ja takto - fa na jedno tel cislo

no a vpravo hore je cislo strany/pocet stran - takze aj tak sa musia tlacit vsetky ... aj so stavom uctu, ci?tak to je ozaj zlé.
srska
23.10.12,12:13
a ja takto - fa na jedno tel cislo

no a vpravo hore je cislo strany/pocet stran - takze aj tak sa musia tlacit vsetky ... aj so stavom uctu, ci?a naviac, takto zmenenú faktúru nebudú brať ako originál (ak vyhodíš napr. aj reklamu) - kuk na vlastnosti podpisu - podpis je neplatný, 2 stránky boli zmenené
avalik
23.10.12,12:17
a naviac, takto zmenenú faktúru nebudú brať ako originál (ak vyhodíš napr. aj reklamu) - kuk na vlastnosti podpisu - podpis je neplatný, 2 stránky boli zmenené

asi tak ... takze najblizsie naklusem do orange a rusim elektronicke faktury ... hadam sa spamataju :)
asedma
23.10.12,12:53
..tiez som minuly tyzden rusila ich nepodarenu el.fakturu..vydrzala u mna dva mesiace a stacilo..
Halli
23.10.12,13:51
je a je a je ...stačí?
Halli
23.10.12,13:54
Ja som im dnes volala na zakaznícku linku a povedala som, že pokiaľ dostanem ešte jednu takú fakturu s ich reklamou , ruším číslo.
To už mienim dávnejšie a toto bol kliniec do rakvy...a nech si to isto nahrávajú...to už si fakt necháme nasr..... na hlavy aj od nenažratého orange?
expeeert
23.10.12,14:34
Len sa spýtam ako by to bolo v prípade súdu - uzná elektronické faktúry ako dôkaz?
Lebo čo je na papieri je jasné ale čo v prípade emailov?

Inak to je strašná blbosť tá ich výhovorka so šetrením živ. prostredia - keď chcú šetriť živ. prostredie môžu začať od seba - nech netlačia toľko zbytočných letákov a nedávajú toľko zbytočných celostranových reklám do novín - tam je to tiež na papieri...
Halli
23.10.12,14:40
Len sa spýtam ako by to bolo v prípade súdu - uzná elektronické faktúry ako dôkaz?
Lebo čo je na papieri je jasné ale čo v prípade emailov?

Inak to je strašná blbosť tá ich výhovorka so šetrením živ. prostredia - keď chcú šetriť živ. prostredie môžu začať od seba - nech netlačia toľko zbytočných letákov a nedávajú toľko zbytočných celostranových reklám do novín - tam je to tiež na papieri...

Určite majú v zmluvách dohodu o elektr.fa....nečítala som to, ale myslím, že toto majú určite ošetrené...to ma neštve...s tým ostatným s tebou suhlasím.
osnica
08.01.13,12:33
Ja som im dnes volala na zakaznícku linku a povedala som, že pokiaľ dostanem ešte jednu takú fakturu s ich reklamou , ruším číslo.
To už mienim dávnejšie a toto bol kliniec do rakvy...a nech si to isto nahrávajú...to už si fakt necháme nasr..... na hlavy aj od nenažratého orange?
Ja keď som videl koľko tonera padne na tú polstranovú reklamu, tak ďakujem pekne... naprogramoval som si skript, ktorý reklamu odstraňuje a tlačím faktúry pre účtovníčku bez reklám. Ak by mal niekto o skript záujem, skúsim ho spraviť nejako použiteľný aj pre iných.