zaphira3
04.08.11,23:46
Dobrý den ,
chcela by som kreslit portrety na zakazku , ale tak aby to bolo legalne .
Nevyznm sa ani v prave a zakonoch a neviem kde by som mohla nieco o tom najst .
Som studentkou umeleckej skoly , a popri studiju si chcem privirabat kreslenim portretov z fotografie , avsak neviem ako mam postupovat .
Kedze sa jedna len o privyrobenie, cca 20€ za mesiac , tak sa mne neoplatia platit nejake este odvody .
Ale nechcem mat žiadne problémy , a chcem sa spýtat ako postupovať , aby to bolo v sulade so zákonom .
Dakujem
Stanislav 1975
04.08.11,21:58
Dobrý den ,
chcela by som kreslit portrety na zakazku , ale tak aby to bolo legalne .
Nevyznm sa ani v prave a zakonoch a neviem kde by som mohla nieco o tom najst .
Som studentkou umeleckej skoly , a popri studiju si chcem privirabat kreslenim portretov z fotografie , avsak neviem ako mam postupovat .
Kedze sa jedna len o privyrobenie, cca 20€ za mesiac , tak sa mne neoplatia platit nejake este odvody .
Ale nechcem mat žiadne problémy , a chcem sa spýtat ako postupovať , aby to bolo v sulade so zákonom .
Dakujem

odpoveď je jednoduchá- vybav si živnostenský list, odvody platiť nebudeš...
ivka70
05.08.11,05:28
odpoveď je jednoduchá- vybav si živnostenský list, odvody platiť nebudeš...

Otazka ale je, ci ma studentka strednej skoly uz 18 rokov.
zk24
05.08.11,06:19
Nemozu to byt prijmy podľa §8/1, ktoré su oslobodené od DzP do vysky 500 € ročne?

Na ne nepotrebuje ani zivnost, ani nebude platit odvody
karol x
05.08.11,06:26
pocuj zaphira,
nebud taka strnula, ak je to len prilezitostne a max 20E, si studentka, vobec si nelam hlavu s nejakymi uradmi a legalizovanim tvojho "podnikania". nechcem ta nahovarat na nepravost, ale budes mat so zivnostou a uradmi viac starosti ako so samotnym malovanim obrazkov. rob to ako konicka a tych par eur, co dostanes ber ako dar od svojich znamych. o rok o dva budes uz robit nieco ine, mat napr. kopu ucenia...a na podnikanie aj zabudnes. bez tych par koruniek co zarobis stat urcite neschudobnie, ak by doslo napr. k plateniu dani. :-)
prajem ti pekny den a dobre svetlo.
zaphira3
05.08.11,09:13
som študentkou VŠ , dennej formy studia , a 18 som uz mala
zaphira3
05.08.11,09:15
Nemozu to byt prijmy podľa §8/1, ktoré su oslobodené od DzP do vysky 500 € ročne?

Na ne nepotrebuje ani zivnost, ani nebude platit odvody

prosim ta , kde najdem ten zakon ? chcela by som si to precitat . dakujem
zaphira3
05.08.11,09:16
odpoveď je jednoduchá- vybav si živnostenský list, odvody platiť nebudeš...

ale mozem mat zivnostensky list , ked som studentkou ?
zk24
05.08.11,09:21
prosim ta , kde najdem ten zakon ? chcela by som si to precitat . dakujem

Je to zákon o dani z príjmov

http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-05-2011-a.html
Braňo
05.08.11,09:26
ale mozem mat zivnostensky list , ked som studentkou ?

Živnostenský list môžeš mať, ale pri plánovanom príjem 20 EUR/mesiac sa určite neoplatí si ho vybavovať.