Buchta5
05.08.11,00:18
Dobry den, poprosil by som vas o radu. Mam v OV zahradu v zahradkarskej oblasti. Cize pozemok nieje evidovany ako stavebny pozemok ani nic ine,iba zahrada. Je mozne na takomto pozemku prevadzkovat napr restauraciu,bar,obchod a pod..?? Dakujem za kazdu odpoved:-)
Mila123
05.08.11,04:33
jasne, že môžeš.....iba vybaviť záležitosti na príslušných orgánoch ...a hor sa do práce....
Zita5
05.08.11,05:13
Dobry den, poprosil by som vas o radu. Mam v OV zahradu v zahradkarskej oblasti. Cize pozemok nieje evidovany ako stavebny pozemok ani nic ine,iba zahrada. Je mozne na takomto pozemku prevadzkovat napr restauraciu,bar,obchod a pod..?? Dakujem za kazdu odpoved:-)

Toto je skôr otázka pre kompetentných na stavebnom úrade danej lokality.Od nich záleží povolenie .
mattto
05.08.11,07:19
Dobry den, poprosil by som vas o radu. Mam v OV zahradu v zahradkarskej oblasti. Cize pozemok nieje evidovany ako stavebny pozemok ani nic ine,iba zahrada. Je mozne na takomto pozemku prevadzkovat napr restauraciu,bar,obchod a pod..?? Dakujem za kazdu odpoved:-)


pokiaľ tam chceš umiestniť prevádzku - teda nejakú stavbu, musíš požiadať stavebný úrad (obec) o zmenu spôsobu využívania pozemku (na LV je to zapísané v časti A majetková podstata a je tam aj legenda napr. 15 - pozemok na ktorom je postavená bytová budova označená súpisným číslom). Pred tým si ešte nazri do územného plánu obce (ak ho obec má) v akej oblasti sa tvoj pozemok nachádza, môže sa stať, že ti to na stavebný pozemok nepreklasifikujú, keďže sa jedná o záhradkársku oblasť.... V malých obciach je prístup v pohode, skoč si na obecný úrad a určite sa dozvieš všetko, čo potrebuješ a skôr ako napr. v Bratislave
Buchta5
05.08.11,10:18
Dakujem vssetkym za odpovede. Sice ono na tom pozemku uz stoji niaka stavba,ale ako vidim.. neni to uplne jednoznacne povolenie,kedze to zalezi od uradu ci daju suhlas. Dakuejm