soso1
05.08.11,08:10
:DDobrý deň,
keď som nastupovala do práce pred 5 romi.Pracovný poriadok bol na tri strny-fajčenie,prestávky,atd. Teraz, som si ho čítala a som bola prekvapená, čo tam bolo všeličo popísané.- cca 12 strán..Ale teraz k otázke. Mal by zamestnávateľ dať podpísať znovu nám starým zamestnancom nejaký papier ohľadom zmien v pracovnom poriadku??
Závisí od odpovede veľa,bo v každom riadku píše o výpovedi.
Ďakujem za odpoveď .
karol x
05.08.11,06:17
pracovny poriadok musi byt odsuhlaseny (aj zmeny a doplnky) zastupcami zamestnancov (odbory, zamestnanec. rada...), pokial u zamestnavatela posobia. ak neposobia, ma pravo p. poriadok vydat vlastnym rozhodnutim. v pracovnom poriadku su blizsie specifikovane pracovnopravne vztahy zakonnika prace... co sa tyka rozsahu a obsahu, moze kludne opisat aj cely zákonnik, ale nesmie samozrejme ist nad ramec zakona alebo inych predpisov alebo kolektivnej zmluvy (vyssej, nizsej).
soso1
05.08.11,06:21
To znamená,že súkromník môže úplne v pohode obísť celý zákonník práce a parafrázovať si ho podľa svojich vedomostí. A ak si ho zamestnanec neprečíta a dostane výpoveď, tak on sa môže ohradiť pracovným poriadkom???Lebo ozaj v každom riadku je písané - ........ ak tak neurobí, hrozí mu výpoveď.
soso1
05.08.11,06:22
rsp. je možné rozviazať pracovný pomer výpoveďou..
karol x
09.08.11,09:03
obist zakon znamena neplatnost pravneho ukonu, pokial sa tu bavime cisto v pravnej rovine. ina moze byt prax. svojich prav sa treba dozadovat a dokazat si ich aj ochranit. pokial mate vypoved za prkotinu alebo za vymysel zamestnavatela, su tu na to sudy, aby to rozhodli, ci bolo ukoncenie prac. pomeru v sulade so zakonom. sudny poplatok v takom pripade zamestnanec- navrhovatel neplati. co sa tyka prac. poriadku, ten musi byt v sulade so zakonnikom prace a tam su presne, velmi striktne stanovene podmienky rozviazania prac. pomeru a pravne nasledky. aj keby sa stalo, ze je v prac. poriadku uvedene, ze nepozdravenie sefa na wc je hrubym porusenim prac. discipliny, za co hrozi okamzite skoncenie pracovn. pomeru, to ci to bolo hrubym porusenim a ci pripadne skoncenie p. pomeru bolo koser rozhoduje sud.

mimochodom, zamestnavatel je povinny oboznamit kazdeho zamestnanaca s pracovnym poriadkom.