bu.moni
05.08.11,08:21
Ako sa odpísať auto z firmy (s.r.o.) ked konateľ firmy zomrel, a ustanovenie noveho konateľa nie je možné, kedže ide o rizikovú pozíciu.:confused:

Dakujem za pomoc
KEJKA
05.08.11,06:30
jedna z možností /uvádzaš málo informácií/:
ak jediný konateľ zomrel, a nebol to spoločník, tak spoločník sa musí sám ustanoviť do funkcie konateľa, aby spoločnosť mohla fungovať ďalej.
Tweety
05.08.11,06:36
Ako sa odpísať auto z firmy (s.r.o.) ked konateľ firmy zomrel, a ustanovenie noveho konateľa nie je možné, kedže ide o rizikovú pozíciu.:confused:

Dakujem za pomoc
Odpísať myslíš vyradiť? Už sa nebude používať na podnikanie? Veď firma funguje naďalej, nie?
bu.moni
05.08.11,06:44
ano, vyradit som myslela. Auto sa nepouziva, stoji na parkovisku, firma je v bankrote a spolocnik aj konatel bola jedna osoba, ktora uz zial zomrela. Spolocnost ma majitela, ktory ale nikde nie je uvedeny ani ako spolocnik ani ako konatel. Ide akoby o ticheho spolocnika.
KEJKA
05.08.11,09:04
účtovne ho vyradiť môžeš - ale čo s ním ďalej? Ku všetkým úkonom budú pravdepodobne chcieť dokument podpísaný konateľom.
Či už kvôli prepisu, alebo likvidácie.
Takže asi treba počkať na dedičské konanie a prípadne požiadať súd o ustanovenie správcu? - nejaký taký inštitút existuje, nie som právnik, poradia iní.....
bu.moni
05.08.11,09:35
Ďakujem veľmi pekne, to dedičske konanie možno bude východiskom. Obratim sa dalej na pravnikov. Ešte raz dakujem