LenkaBr
05.08.11,08:47
Ahojte, krásny deň prajem!

Hoci je nadpis trošku nepresný, požiadam vás o radu:
Po takmer štrnástich rokoch odchádzam z práce, kde som pracovala ako jediná mzdárka, fakturantka a deva pre všeličo.

Na čo nezabudnúť pri mojom odchode? Je mojou povinnosťou zaobstarať za seba náhradu?

Z toho, čo ma napadlo, je vybaviť novej zamestnankyni prevod práv na elektronickú komunikáciu so SP a ZP (grid karty, prístupové právaň, resp. zrušenie mojich práv. Ako sa to oznamuje poisťovniam, banke?
veronikasad
05.08.11,06:48
Odchádzaš po uplynutí výpovednej doby alebo dohodou ?
Tweety
05.08.11,06:53
Ahojte, krásny deň prajem!

Hoci je nadpis trošku nepresný, požiadam vás o radu:
Po takmer štrnástich rokoch odchádzam z práce, kde som pracovala ako jediná mzdárka, fakturantka a deva pre všeličo.

Na čo nezabudnúť pri mojom odchode? Je mojou povinnosťou zaobstarať za seba náhradu? NIe, nie je.

Z toho, čo ma napadlo, je vybaviť novej zamestnankyni prevod práv na elektronickú komunikáciu so SP a ZP (grid karty, prístupové právaň, resp. zrušenie mojich práv. Ako sa to oznamuje poisťovniam, banke? To musí urobiť orpávnená osoba za firmu.
V texte.
LenkaBr
05.08.11,06:55
Veronika, dohodou, aj keď to ešte nemám potvrdené.
Ak vyčkám do 16.8. tak z dôvodu nevyplatenia mzdy by sa dalo aj okamžite.

Z lojálnosti som to šéfovi oznámila ihneď po potvrdení nového zamestnávateľa o nástupe.
LenkaBr
05.08.11,06:58
Z toho, čo ma napadlo, je vybaviť novej zamestnankyni prevod práv na elektronickú komunikáciu so SP a ZP (grid karty, prístupové právaň, resp. zrušenie mojich práv. Ako sa to oznamuje poisťovniam, banke? To musí urobiť orpávnená osoba za firmu.

No, z určitých dôvodov predpokladám, že to načas urobené nebude. Môžem to urobiť aj ja? Či moja zodpovednosť končí dňom ukončenia PP za tieto náležitosti a je vecou konateľa, ak to neurobí načas?
veronikasad
05.08.11,06:59
Veronika, dohodou, aj keď to ešte nemám potvrdené.
Ak vyčkám do 16.8. tak z dôvodu nevyplatenia mzdy by sa dalo aj okamžite.

Z lojálnosti som to šéfovi oznámila ihneď po potvrdení nového zamestnávateľa o nástupe.
ak by si končila po uplynutí výpovednej doby, nemáš voči firme žiadne povinnosti hľadať za seba náhradu.

Pri končení prac.pomeru dohodou to môže byť podmienené súhlasom zo strany zamestnávatela.
Na druhej strane, vo vlastnom záujme, by si túto funkciu mala odovzdávať protokolom, aby ti neskôr "neprišili" príp.pokuty, za ktoré nemôžeš ...
Tweety
05.08.11,07:05
No, z určitých dôvodov predpokladám, že to načas urobené nebude. Môžem to urobiť aj ja? Či moja zodpovednosť končí dňom ukončenia PP za tieto náležitosti a je vecou konateľa, ak to neurobí načas?
ÁNo, zodpovednosť vo firme končí dátumom skončenia PP, takže ak počas VD, alebo jednoducho času, ktorý si ešte v práci, nestihnete spolu s nadriadeným všetky vecí,(nie z tvojej viny) ostane to na riešení už novej pracovníčky a konateľa.
LenkaBr
05.08.11,07:50
ak by si končila po uplynutí výpovednej doby, nemáš voči firme žiadne povinnosti hľadať za seba náhradu.

Pri končení prac.pomeru dohodou to môže byť podmienené súhlasom zo strany zamestnávatela.
Na druhej strane, vo vlastnom záujme, by si túto funkciu mala odovzdávať protokolom, aby ti neskôr "neprišili" príp.pokuty, za ktoré nemôžeš ...

Ako by mal vyzerať taký protokol?
LenkaBr
10.08.11,04:34
Dobré ráno, vrátim sa k tomu protokolu o odovzdaní. Vie niekto, ako by mal vyzerať?

Zároveň mám ešte jednu otázku. Je možné po ohlásení a súhlase zamestnávateľa o skončení PP k istému dňu (31.8.) v tomto období ukončiť PP okamžite zo strany zamestnanca? Ide o prípad nevyplatenia mzdy za jún (od 16.8.2011, teda prvý deň po lehote pätnástich dní od uplynutia splatnosti mzdy).
ivka70
10.08.11,04:50
Dobré ráno, vrátim sa k tomu protokolu o odovzdaní. Vie niekto, ako by mal vyzerať?

Zároveň mám ešte jednu otázku. Je možné po ohlásení a súhlase zamestnávateľa o skončení PP k istému dňu (31.8.) v tomto období ukončiť PP okamžite zo strany zamestnanca? Ide o prípad nevyplatenia mzdy za jún (od 16.8.2011, teda prvý deň po lehote pätnástich dní od uplynutia splatnosti mzdy).

Ano, mozne to je.
LenkaBr
15.08.11,09:56
Dobré ráno, vrátim sa k tomu protokolu o odovzdaní. Vie niekto, ako by mal vyzerať?

Zároveň mám ešte jednu otázku. Je možné po ohlásení a súhlase zamestnávateľa o skončení PP k istému dňu (31.8.) v tomto období ukončiť PP okamžite zo strany zamestnanca? Ide o prípad nevyplatenia mzdy za jún (od 16.8.2011, teda prvý deň po lehote pätnástich dní od uplynutia splatnosti mzdy).

Posúvam. Vie niekto, ako taký protokol o odovzdaní agendy vyzerá? Nemáte nejaký vzor?

A ešte otázka: myslíte, že je potrebné, aby som v žiadosti o ukončenie PP uviedla, že žiadam o vyplatenie mzdy práve k dátumu ukončenia? (podľa mňa je to zbytočné, ZP určuje, že je splatná v deň skončenia, ak sa zc a zľ nedohodli inak).