Majulka50
05.08.11,09:03
ahojte, viete mi prosím niekto poradiť ako postupovať dalej , ked mi bola zamietnutá podpora v nezamestanosti??Pracovala som 4 roky v UK a všetky podmienky splnam, len nie tie väzby( teda podľa nich)..podala som maj odvolanie ale nic....naozaj ma to štve,lebo poznám ľudí ktorí mali "menšie" vázby ako ja a dostali to...pomohlo by mi aj nejake tel číslo na niekoho kto mi bude vedieť poradiť.....ked volam na socialku do BA, tak si ma len presúvajú a nikto nic nevie povedať.....dakujem za všetky info
veronikasad
05.08.11,07:06
ahojte, viete mi prosím niekto poradiť ako postupovať dalej , ked mi bola zamietnutá podpora v nezamestanosti??Pracovala som 4 roky v UK a všetky podmienky splnam, len nie tie väzby( teda podľa nich)..podala som maj odvolanie ale nic....naozaj ma to štve,lebo poznám ľudí ktorí mali "menšie" vázby ako ja a dostali to...pomohlo by mi aj nejake tel číslo na niekoho kto mi bude vedieť poradiť.....ked volam na socialku do BA, tak si ma len presúvajú a nikto nic nevie povedať.....dakujem za všetky info
Napíš písomný dotaz s podrobným popisom svojej situácie na ústredie SP alebo ministerstvo práce.

Z pobočky SP si dostala rozhodnutie, že ti výplatu dávky v nezamestnanosti zamietli ? Odvolala si sa v stanovenej lehote ?
Barbara
05.08.11,07:08
Základná podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti – poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený dobou účasti na poistení v nezamestnanosti.

zdorj : socpoist.sk
veronikasad
05.08.11,07:09
Barbara, podmienku doby poistenia splňa, len nie na Slovensku, ale v inej krajine EU. A na Slovensku jej dávku nechcú priznať ...
Barbara
05.08.11,07:12
áno, lenže hovorí, že tá väzba tam nie je. či????
veronikasad
05.08.11,07:13
To tvrdí ona, SP má zrejme iný názor ...
Barbara
05.08.11,08:28
našla som v poradni na stránke SP túto odpoveď, .....klik
že by mala nárok na podporu Z UK?;)

http://www.socpoist.sk/489/1212s?prm2=29271 síce je to z roku 2009, takže či????
ivka70
05.08.11,10:05
našla som v poradni na stránke SP túto odpoveď, .....klik
že by mala nárok na podporu Z UK?;)

http://www.socpoist.sk/489/1212s?prm2=29271 síce je to z roku 2009, takže či????

EU zjednocovala podmienky naroku vo svojich clenskych krajinach od 1.5.2010, takze tato informacia uz je neplatna.
SP sa riadi tym rozhodnutim EU.

Dávka v nezamestnanosti a Európska únia - právny stav od 1. mája 2010

http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia---pravny-stav-od-1-maja-2010/34684s

Všeobecné pravidlo:


Na výplatu dávky v nezamestnanosti je v zásade príslušný štát, v ktorom bol občan naposledy zamestnaný. Po skončení zamestnania v štáte EÚ sa nárok uplatňuje tým, že sa dá občan k dispozícii službám zamestnanosti tohto štátu.

A potom su vynimky, do ktorych by sa rada zaradila zadavatelka temy, ale SP ju medzi ne nezaradila.
O davky v nezamestnanosti by teda mala poziadat v UK, nie na SK.