mata1983
05.08.11,10:12
Dobrý deň,

v nedelu v noci sa chystáme do Chorvátska, smer Pula, na blind.
Kolega ma teraz straší, že v pondelok ráno tam už žiadne ubytovanie nenájdeme. Lebo sa tam vraj treba ubytovať od soboty do soboty. A keď dojdeme v pondelok tak tam budeme môcť byť iba do soboty.
Alebo ak tam aj budeme do toho pondelka, tak nám dajú zvyšok týždňa vyplatiť.
To je riadna blbosť nie???? Neviem odkiaľ to má, ale som zvedavá, či je z toho niečo pravda, alebo si to iba namýšla aby ma nahneval, lebo on už má dovolenku dávno za sebou/bol už v máji/ :-)

Dik
katarina.j
05.08.11,08:54
No uvidis sama na mieste, ked tam budes, lebo akurat je silna sezona-do polovice augusta maju väčšinou zahraniční turisti dovolenky(rakušania,nemci,poliaci a pod.), tak snad ak pojdes do Turist biro-tak vas niekam usadia-alebo aspon poradia....no asi by som neriskovala na blind v takom období,ked sa tam valia aj iní,čo maju "rezervé"....
GABAZ
05.08.11,09:10
Teraz je naozaj na Istrii vrchol sezony aj kvoli Talianom, ktori maju dovolenky hlavne v prvej polovici augusta. Naozaj sa najcastejsie ubytovava od soboty do soboty, ale nie je to pravidlo. Skus si nejake ubytovanie pohladat na internete a neist uplne naslepo, lebo mozete mat naozaj problemy.
www.chorvatske.cz
www.ljeto.com
http://www.istra.hr/
http://histrica.com/
zuzi1
05.08.11,09:47
Zdá sa mi nezmyselné, že je možné ubytovať sa iba od soboty do soboty. My sme chodili do Chorvátska vždy na blind, stále sme si našli ubytovanie (dokonca sme si vyberali z viacerých apartmánov) a boli to aj iné nástupné dni ako sobota (chceli sme sa vyhnúť víkendovej dopravnej špičke). Pravdou je, že sme chodili dole na juh do mestečiek v oblasti Makarskej riviéry.
bubkoch
05.08.11,09:57
Dobrý deň,

v nedelu v noci sa chystáme do Chorvátska, smer Pula, na blind.
Kolega ma teraz straší, že v pondelok ráno tam už žiadne ubytovanie nenájdeme. Lebo sa tam vraj treba ubytovať od soboty do soboty. A keď dojdeme v pondelok tak tam budeme môcť byť iba do soboty.
Alebo ak tam aj budeme do toho pondelka, tak nám dajú zvyšok týždňa vyplatiť.
To je riadna blbosť nie???? Neviem odkiaľ to má, ale som zvedavá, či je z toho niečo pravda, alebo si to iba namýšla aby ma nahneval, lebo on už má dovolenku dávno za sebou/bol už v máji/ :-)

Dik

kolegu posli do "teplych krajin" s jeho radami ... :)
ubytovanie v sukromnych apartmanoch najdes vzdy, a od kedy chces do kedy chces ... boli sme uz aj v polovici jula, aj v polovici augusta, a vzdy sme si vyberali z množstva volnych apartmanov
Chobot
05.08.11,11:34
Dobrý deň,

v nedelu v noci sa chystáme do Chorvátska, smer Pula, na blind.
Kolega ma teraz straší, že v pondelok ráno tam už žiadne ubytovanie nenájdeme. Lebo sa tam vraj treba ubytovať od soboty do soboty. A keď dojdeme v pondelok tak tam budeme môcť byť iba do soboty.
Alebo ak tam aj budeme do toho pondelka, tak nám dajú zvyšok týždňa vyplatiť.
To je riadna blbosť nie???? Neviem odkiaľ to má, ale som zvedavá, či je z toho niečo pravda, alebo si to iba namýšla aby ma nahneval, lebo on už má dovolenku dávno za sebou/bol už v máji/ :-)

Dik

Chorvátsko nie je jedna veľká ubytovňa, kde sa turnusy striedajú len v sobotu. Zájazdy sa menia hociktorý deň v týždni, záleží od hotela a cestovky, ako sa dohodnú. Síce najväčší nápor je v sobotu, ale to neznamená, že ťa neubytujú aj v iný deň. My sme sa pred 4 rokmi striedali vo štvrtok. Keby sa všetky turnusy striedali len v sobotu, vieš si predstaviť ten nápor na cesty a čakacie doby na hraniciach?

Kolega si z teba uťahoval. Ubytko si nájdeš, možno ťažšie, ako v iných mesiacoch, ale verím, že nájdeš.
kezeso
05.08.11,13:32
V každom stredisku je informačná kancelária, zvyčajne blízko centra diania. Tam ťa nasmerujú. Neboj, Zimmer frei to istí.
janulavas
17.08.11,19:16
My sme cestovali v nedelu na noc, v pondelok rano sme dorazili na Makarsku rivieru.Isli sme na blind prvy krat do Chorvatska.Je pravda, ze domaci sa nukaju pri ceste viac v sobotu, ale da sa najst ubytko aj cez tyzden.Ubytovanie sa da vzdy zohnat, len zalezi v ktorej lokalite a za kolko penazi.
AnikoAd
27.08.11,13:01
Nakolko sme sa vybrali partia s malým dietatom do Chorvátska, nechcela som ist na blind,ako inokedy... zapáčili sa nám fotky na www stranke apartmanu p.Gujiča v Seline.Po dlhšom dohovore mailom aj telefonicky som ho zajednala. Mal ho volný od pondelka .Nám to bolo jedno. Aké však to bolo rozčarovanie , ked sme tam po namáhavej ceste s pocitom istoty našli apartmán radove nižšej triedy, ako bol prezentovaný na fotkách!!! Nahnevaní sme sa vybrali do Zadaru, našli sme aj napriek tomu, že bol pondelok perfektný apartman priamo pri mor za 70 euro, vhodný aj pre 6, skromnejšie aj 8 osob./ nás bolo 4+1 dieťa/Takže dá sa aj v pondelok na blind a bolo to v hlavnej sezone od 15.08-22.08.....
220870
27.08.11,14:15
Nezáleží na dni v týždni.
Martin Bačík
21.06.12,16:27
veru aj ja sa trochu bojím--na blind-ale sorry pozrel som na internete dosť cestoviek a majú také akcie že až..ale tá výsledná cena je brutálna..a radšej idem na blind..kedže idem poprvýkrát.. idem smer Rabac.. viete mi pls pomôcť skúsenosťami? dá sa ešte aj zjednávať? a lokalita? díky moc všetkým
pivko
21.06.12,16:44
Totálna blbosť , ešte nikdy nebolo úplne všeto obsadené a najma teraz však ešte nieje ani top sezóna. Kľudne choď v pondelok.
arizona
21.06.12,18:00
veru aj ja sa trochu bojím--na blind-ale sorry pozrel som na internete dosť cestoviek a majú také akcie že až..ale tá výsledná cena je brutálna..a radšej idem na blind..kedže idem poprvýkrát.. idem smer Rabac.. viete mi pls pomôcť skúsenosťami? dá sa ešte aj zjednávať? a lokalita? díky moc všetkým
V Chorvatsku ubytko najdes vzdy,aj cez sezonu.
Lacnejsie a vacsia sanca je dalej od mora,ale ked mas auto, tak to nevadi
jahoszmsk
21.06.12,18:11
na blind je dobré ísť, ale určite nie s malými deťmi a určite nie ak ideš prvýkrát bez cestovky. pozri si túto stránku, vyber si v rozšírenom vyhľadávaní akú izbu chceš, ako ďaleko od mora a sú tam aj termíny, kedy sú apartmány voľné. ak sa Ti niečo zapáči, kľudne sa zaregistruj, je to férová stránka.

http://www.adriatic.hr/sk
pivko
21.06.12,18:21
na blind je dobré ísť, ale určite nie s malými deťmi a určite nie ak ideš prvýkrát bez cestovky. pozri si túto stránku, vyber si v rozšírenom vyhľadávaní akú izbu chceš, ako ďaleko od mora a sú tam aj termíny, kedy sú apartmány voľné. ak sa Ti niečo zapáči, kľudne sa zaregistruj, je to férová stránka.

http://www.adriatic.hr/sk
To isté ubytovanie , priamo na mieste -30%
lujza.j
21.06.12,18:21
na blind je dobré ísť, ale určite nie s malými deťmi a určite nie ak ideš prvýkrát bez cestovky. pozri si túto stránku, vyber si v rozšírenom vyhľadávaní akú izbu chceš, ako ďaleko od mora a sú tam aj termíny, kedy sú apartmány voľné. ak sa Ti niečo zapáči, kľudne sa zaregistruj, je to férová stránka.

http://www.adriatic.hr/sk
môže na mieste využiť aj služby http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab=ww#hl=sk&sclient=psy-ab&q=turisticka+zajednica&oq=turisticka+za&aq=2&aqi=g4&aql=&gs_l=hp.1.2.0l4.2061.9182.0.12926.13.10.0.3.3.0.35 9.982.9j3-1.10.0...0.0.f4Bu0j44Izc&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=c73e41eec3e9b0c&biw=1366&bih=643 tam mu povedia čo je voľné.....poprípade pôjdu aj s ním....
bubkoch
22.06.12,16:03
na blind je dobré ísť, ale určite nie s malými deťmi a určite nie ak ideš prvýkrát bez cestovky. pozri si túto stránku, vyber si v rozšírenom vyhľadávaní akú izbu chceš, ako ďaleko od mora a sú tam aj termíny, kedy sú apartmány voľné. ak sa Ti niečo zapáči, kľudne sa zaregistruj, je to férová stránka.

http://www.adriatic.hr/sk

a to uz preco nie je dobre ist na blind aj s detmi ?
co to ma s tym spolocne ?
jasne ze do chorvatska je dobre ist na blind bez ohladu na to ci s detmi alebo bez ... ked deti zvladnu cestu, zvladnu aj cca hodinove hladanie najlepsieho ubytka ...
jahoszmsk
22.06.12,17:00
sa nečertite, písal som iba svoj názor. :)
to pivko, je to lacnejšie, no mne napr. záleží aj na tom aby som mal z izby výhľad na more, aby som z pláže nemusel šľapať napr. 300 schodov hore kopcom do domu, a aby som priamo pod oknami nemal Jadranskú magistrálu a nejakú reštauráciu kombinovanú s diskotékou.
bubkoch
22.06.12,17:02
sa nečertite, písal som iba svoj názor. :)
to pivko, je to lacnejšie, no mne napr. záleží aj na tom aby som mal z izby výhľad na more, aby som z pláže nemusel šľapať napr. 300 schodov hore kopcom do domu, a aby som priamo pod oknami nemal Jadranskú magistrálu a nejakú reštauráciu kombinovanú s diskotékou.

sa necertim, sa pytam :cool:
pivko
24.06.12,13:25
sa nečertite, písal som iba svoj názor. :)
to pivko, je to lacnejšie, no mne napr. záleží aj na tom aby som mal z izby výhľad na more, aby som z pláže nemusel šľapať napr. 300 schodov hore kopcom do domu, a aby som priamo pod oknami nemal Jadranskú magistrálu a nejakú reštauráciu kombinovanú s diskotékou.

veď práve , raz som si rezervoval luxus apartmán v Omiši , všetko krásne nafotené a vraj 200m k moru. 200 to bolo ale 1/2 metrovými schodami a naozaj k moru pri magistrále. Na pláž to bolo normálnou cestou 2km. Tak že som sa vykašlal na zálohu 100 EUR / domáci nechcel vrátiť/ a šup ho do Tučepi.
Najlepšie je si vybrať priamo na mieste.
jahoszmsk
24.06.12,16:13
nehádam sa, no ja som s tou internetovou stránkou veľmi spokojný. keď hľadám ubytko, tak to trvá aj mesiac kým si vyberiem. v mesiacoch apríl máj, vtedy je ešte veľa apartmánov voľných.
arizona
24.06.12,17:22
Naco nosit drevo do lesa?
Idem,paci sa mi prostredie,popozeram cedulky,kde su volne izby na prenajom,omrknem ci je cisto,zistim priamo na mieste podmienky a cenu a basta. Ak sa mi nepaci ,idem o kusok dalej...
Este je aj moznost ustavit sa v nejakej restauracii v mieste,kde sa mi paci. Personal vie vzdy dobre poradit,aj upozoronit co urcite nie...;)