rakotn
05.08.11,12:55
Dobry den,
Chcel by som sa Vas opytat, ci by ste mi vedeli poradit. Uz skoro 4roky zijem v anglicku a teraz uvazujem ze si zalozim internetovy obchod s centrom v londyne,kde byvam..
Moja hlavna cast otazky sa tyka toho,ze ci si budem potrebovat zalozit zivnost aj na Slovensku,kedze produkty planujem posielat na Slovensko,napriek tomu ze budem oficialne zaregistrovany v Anglicku,a teda aj dan budem odvadzat v Anglicku resp.(Slovensky obcan zijuci v UK, Stranka a teda obchod registrovany v UK, akurat tovar bude cieleny slovakom kedze stranka bude v slovencine, a teda zakaznik si objedna cez Uk stranku a ja mu tovar poslem postou na Slovensko)...

???

Dost podstatnou castou otazky je aj to ze mi zakaznici mozno budu platit teda asi na SVK ucet, a ze ci teda mozu legalne posielat platby za objednavky uz aj na moj existujuci ucet v slovenskej banke, alebo budem musiet zalozit novy specialny ucet pod menom Novo vzniknutej firmy...

???
Dalej ak viete poradit aj co sa tyka cla a veci ktore mozem ci nemozem posielat a teda ci vlastne vobec
aj zodpovedam vlastne slovensku alebo budem zodpovedat co sa tyka vsetkeho hlavne Anglickemu
Kralovstvu.. ???

Velmi nerad by som sa totiz dostal v buducnosti do nejakeho problemu koli niecomu co mi nebolo v minulosti jasne..alebo co som prehliadol...
Dufam ze mi budete vedet poradit..
Dakujem velmi pekne

Zdenek
Ophteron
05.08.11,11:00
Ja by som odporúčal v GB založiť skôr .Ltd spoločnosť. (obdoba našej s.r.o.čky) Je to výhodnejšie z hľadiska prestíže aj odvodov. A účet tiež zrejme bude lepšie zriadiť oddelený od súkromných prostriedkov, najlepšie v niektorej z britských bánk. Pri prevodoch medzištátnych prevodoch sú dlhé čakacie doby a aj vyššie poplatky, čo by ti mohlo komplikovať logistiku.
rakotn
05.08.11,11:12
diky za tip. samozrejme ja uvazujem ze si to zaregistrujem iba v Anglicku,kedze aj dane budem odvadzat v Anglicku,tak by s tym teoreticky slovensko nemuselo mat co docinenia skoro vobec.ale je to len teoreticke a teda hlavne nie som ziadny odbornik aby som si to trufol tvrdit,ze mi to neprinesie v buducnosti ziadne problemy.

A banka v anglicku by nebol problem,ale skor prave uvazujem nad tym ze si radsej zalozim nejaky extra ucet na SVK,hlavne co sa tyka jednoduchosti voci slovenskym zakaznikom,kedze zo skusenosti velmi dobre viem,ze akekolvek posielanie penazi zo SVK uctu na Ang.ucet nie je len tak Klik-Klik a hlavne tedA vacsinou ani zrovna lacne. A tak teda nastava otazka ci mi staci len dalsi ucet na moje meno,alebo uz teda registracia na firmu,ale pojde to ak bude firma registrovana v UK? :)
mdian
09.08.11,11:35
A nebude najjednoduchsie riesenie otvorit si v Anglicku biznis ucet vedeny v Eurach?
Atomer.sk
28.08.11,11:33
Na firemny bankovy ucet odporucam FIO banku (fio.sk). Je to zadarmo aj co sa tyka pohybov na ucte.