petkof
05.08.11,13:59
Prosim aky zakon moze byt poruseny ak su zamestnancovi nie su preuctovavane sukromne volania z firemneho telefonu?
Dan z prijmu, dan z DPH?
Ake su sankcie?
Vdaka za info
PF
Tweety
05.08.11,14:01
Prosim aky zakon moze byt poruseny ak su zamestnancovi nie su preuctovavane sukromne volania z firemneho telefonu?
Dan z prijmu, dan z DPH?
Ake su sankcie?
Vdaka za info
PF
Súkromné hovory nie sú daňovými výdavkami podľa §19 Zákona o dani z príjmu. Takže ak ich máte v účtovníctve, a nie sú preúčtované zamestnancom, porušujete tento zákon.
Stefan2005
05.08.11,14:11
... a samozrejme okrem zákona o dani z príjmov aj zákon o DPH, ak ste si odpočítali na vstupe v plnom rozsahu...
Stefan2005
05.08.11,18:03
... ešte tak uvažujem - v prípade nevyúčtovania môže sa to klasifikovať aj ako nepeňažný príjem zamestnanca - a ten už podlieha aj odvodom do poisťovní...