Mmartina
17.01.06,08:17
Som zamestnaná na HPP a momentálne som na PN-ke. Zároveň mám podpísanú dohodu o vykonaní práce (účtovníctvo), ktorú robím doma na počítači.
Môže mi súbežne bežať DoVP a PN-ka?
ajobs
17.01.06,13:39
Som zamestnaná na HPP a momentálne som na PN-ke. Zároveň mám podpísanú dohodu o vykonaní práce (účtovníctvo), ktorú robím doma na počítači.
Môže mi súbežne bežať DoVP a PN-ka?

Samozrejme, že môže, ale robiť účtovníctvo na dohodu by som veľmi neodporúčal - viď často diskutované témy na Porade k tejto problematike.
Mmartina
19.01.06,09:54
Je to obmedzené na hodiny?
Podľa akého zákona?
Tweety
19.01.06,10:00
Je to obmedzené na hodiny?
Podľa akého zákona? Pozri ZP, hodiny sú u dohôd obmedzené, ale tvoj problém je v inom, je to opakovaná činnosť a na takú sa dohody o VP nesmú používať.:eek:
DanielaSL
19.01.06,10:01
DOVP na max. 300 hod. ročne a nesmie byť použitá na opakujúcu sa činnosť , čiže nie na vedenie účtovníctva.
Mmartina
19.01.06,10:07
Nemyslela som hodiny na dohody - to je mi jasné,
ale či popri PN môžem doma pracovať všeobecne a či to nie je obmedzené hodinami.
Ešte k tej dohode - mám ju podpísanú napr. na 4 mesiace a v predmete činnosti mám vyhranené práce napr. do 15.3. vypísať tlačivo hlásenie k ....
30.3. urobiť inventúru pokladne atď...- mali by výhrady aj k tomu??
ajobs
19.01.06,12:47
Nemyslela som hodiny na dohody - to je mi jasné,
ale či popri PN môžem doma pracovať všeobecne a či to nie je obmedzené hodinami.
Ešte k tej dohode - mám ju podpísanú napr. na 4 mesiace a v predmete činnosti mám vyhranené práce napr. do 15.3. vypísať tlačivo hlásenie k ....
30.3. urobiť inventúru pokladne atď...- mali by výhrady aj k tomu??

K 1. vete - ak poberáš nemocenské ako zamestnanec, nemôžeš mať príjem, ktorý sa považuje za VZ ( § 30, ods.b/ zákona o soc.poistení ). Keďže príjem z dohôd sa nepovažuje za VZ, môžeš robiť, koľko chceš (ak ti to zdravotný stav dovolí;) ),
K 2. vete - tie "vyhranené práce" sú len na oklamanie nepriateľa, všetci vieme, že je to opakovaná činnosť.:eek: :) :p
Mmartina
23.01.06,21:23
Má niekto návod ako ešte inak oklamem nepriateľa a pritom to bude dohoda?
ajobs
24.01.06,06:19
Má niekto návod ako ešte inak oklamem nepriateľa a pritom to bude dohoda?

Ak by bol kontrolór chytrý, tak ho neoklameš.:cool: ;)
Ale boli tu už diskutované príkazné zmluvy,a inominátne (nepomenované) zmluvy, tak skús si niečo na Porade nájsť a použiť.:)